dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    sorry za wygłupy ale taka młodzieńcza pewność siebie rozbawia mnie im jestem starszy tym bardziej. 14 lat temu tez taki byłem że udał mi się dom to miałem więcej szczęścia niż rozumu

  2. #22

    Domyślnie

    Chodziło abyś powiedział ile styro na ściany ile w podłogę i co z ociepleniem stropu. Chyba żaden materiał murowany nie jest palny. Jeżeli w miarę ocieplisz dom to będziesz potrzebował max 7kw.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldie77

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    sorry za wygłupy ale taka młodzieńcza pewność siebie rozbawia mnie im jestem starszy tym bardziej. 14 lat temu tez taki byłem że udał mi się dom to miałem więcej szczęścia niż rozumu
    spoko nic się nie dzieje - ale powiem Ci że w przypadku budowy domu pewności siebie trochę posiadam - chociaż więcej obaw - a ta pewność - zdecydowanie nie jest już młodzieńcza

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Nie posiadam aczkolwiek znajomi tak podłogówkę wodną jedni maja to napędzane PC drudzy gazem i PC jest super polecam

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldie77

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    93-313
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dobra mam dane o izolacji - może to da więcej informacji co i jak ?

    Płyta fundamentowa: 20cm izolacji poziomej EPS + 10cm izolacji pionowej + 5cm opaska przeciwwysadzinowa
    Ściany zewnętrzne: 20cm styropian grafitowy 0,031
    Izolacja stropu: Piana poliretanowa 20cm/Wełna mineralna 30cm
    Okna: Krispol FEN 85 S – 3szybowe, 6-komorowe.
    Drzwi: KMT Plus 75 – dodatkowo ocieplone pianką PIR

  6. #26

    Domyślnie

    Keramzyt – lekkie kruszywo budowlane, wypalane z gliny ilastej w temperaturze ok. 1150 °C. Do produkcji używa się glin pęczniejących. Po wstępnym rozdrobnieniu i uplastycznieniu materiał kieruje się do pieców obrotowych.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ludziska potrzebuję odgrzebać temat. Miałem zostać przy pellecie ale... Domek H+H, ocieplenie ściany 15cm w planach ( może upchnę więcej), strop wełna mogę dać 40 cm, podłoga max 10 cm styro i 6-7 wylewki (mam do dyspozycji 18cm łącznie).

    Każdy kocioł na pellet jest za duży. Pytanie czy zakładać najmniejszy kocioł na pellet i obserwować koszta grzania + moje odczucia obsługi? Jeżeli nie będę zadowolony, na co muszę zwrócić uwagę żeby taką instalację wodną podłogową podpiąć pod np prąd. Komin już mam, koszta na system kominowy poszły, trudno. W salonie dodatkowo kominek, plany - typowo klimatowy ogień, aczkolwiek swoje ciepło da.

  8. #28

    Domyślnie

    Pompa ciepła. Tylko w podłodze masz mało styro.
    Ostatnio edytowane przez pandzik ; 26-10-2018 o 19:30

  9. #29
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michalck81

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Kod pocztowy
    26-065
    Posty
    359

    Domyślnie

    Jak wyżej, tylko po 1-2 latach dorzuciłbym PV i po kłopocie.

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arturo13

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ok, więc tak, mam hydraulika (teść) który nie miał nigdy nic wspólnego z PC. Czy instalacja ogrzewania podłogowego, wody użytkowej ma się czymś różnić od takiej podpinanej pod kocioł paliwo stałe? Chodzi mi o detale wskazówki różnice

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo13 Zobacz post
    Ok, więc tak, mam hydraulika (teść) który nie miał nigdy nic wspólnego z PC. Czy instalacja ogrzewania podłogowego, wody użytkowej ma się czymś różnić od takiej podpinanej pod kocioł paliwo stałe? Chodzi mi o detale wskazówki różnice
    Kazda podłogówka powinna byc uniwersalna czyli nadawac sie do kazdego zródła grzewczego. Uzyskujemy to poprzez obliczenie najmniejszej mozliwej temperatury zasilania i na jej podstawie obliczamy poszczegolne petle. Instalacja wody uzytkowej zarówno zimnej jak i ciepłej nie ma niz wspolnego z podłogówką i wybranym zródłem grzewczym,

  12. #32

    Domyślnie

    U nas właśnie tak to wyglądało, tyle że dorzuciliśmy wcześniej. Chyba najlepsze rozwiązanie

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał goldie77 Zobacz post
    Witam,

    Zamierzam w tym roku ruszyć z budową. Ten post to swego rodzaju "cry for help"

    Założenia są takie - dom parterowy, 100m2, budowany z keramzytu - prefabrykacja. Z założenia chcemy żeby to był dom energooszczędny.
    Na działce nie ma żadnych mediów - obok na działce stoi słup z prądem i kawałek dalej mam w ziemi rurę z wodą.
    W domu 3 osoby - 2ka dorosłych plus Córka lat 15cie.

    Z domu korzystamy tylko rano i wieczorem - rano wiadomo przed szkołą i pracą. Schodzimy się do domu tak od 15ej, ale w zasadzie cała 3ka jest w domu tak od 17 - 17:30. Sama aktywność mniej więcej do 22 - 22:30. W lecie w zasadzie w domu jesteśmy tylko we 2kę - Córki całe wakacje praktycznie nie ma.

    Mam straszny ból głowy z wyborem ogrzewania domu i CWU przy tym że mam taki ograniczony wybór mediów.
    Na dzisiaj propozycje jakie dostałem to takie:

    1. Ogrzewanie podłogowe - maty (prąd) plus bojler do wody (prąd)
    2. Ogrzewanie podłogowe - maty (prąd) plus pompa ciepła powietrze woda (prąd)
    3. Ogrzewanie podłogowe wodne plus bojler do wody (prąd)
    4. Ogrzewanie podłogowe wodne plus pompa ciepła powietrze woda

    Miałem również propozycję dorzucenia do punku 1 fotowoltaiki - aby grzać wodę - ale cena zestawu i czas zwrotu inwestycji - nieopłacalny (wyszło ponad 14cie lat)

    Czy ja jestem w stanie w jakikolwiek sposób wyliczyć co będzie dla mnie najkorzystniejsze ? Pomóżcie proszę bo jestem w mega kropce

    Z góry dzięki bardzo
    Witam,

    Ogrzewanie budynku za pomocą jedynie energii elektrycznej jest jednym z droższych rozwiązań ogrzewania budynku. Proszę zastanowić się nad zastosowaniem powietrznej pompy ciepła, która pozwoli na znaczne oszczędności kosztów ogrzewania.
    Moderowano
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-12-2018 o 11:53 Powód: Reklama wykraczająca po za ramy PP.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony