HAH – PROSZE TEGO NIGDY NIE KUPOWAC - to bedzie dluzsza historia.

Dlugie jak najdluzsze weze sa super ale pod warunkiem ze sa latwo dostepne. Ja zdecydowalem sie na system HAH i dwa weze po 15 metrow, wszystko profesjonalnie montowane przez autoryzowanego instalatora. Jak ogladalem system w salonie to 5 metrowy waz chodzil super gladko tak ze dziecko by go wyciagnelo. Niestety weze 15 metrowe z ilomastam zakretami po drodze to inna historia. Od poczatku chodzily ciezko a to co sie z nimi stalo po 9 miesiacach to juz totalna porazka:

Weze te sa powleczone taka dluga skarpetka, sa miekkie i nie niszcza mebli. ale przy kazdym wyciaganiu ta skarpeta sciaga sie kawaleczek ku koncowi. po 6 miesiacach nadmiar materialu przy poczatku byl tak duzy ze musialem nadmiar wyciac. po 9 miesiacach, dlatego ze material bardzo sie naciagnal, weze staly sie tak sztywne ze zona juz nie dawala rady ich wyciagac (7 letnie dziecko nigdy rady nie dawalo, nauczy sie odkurzac ja bedzie mnialo 15 lat). Odeslalem oba do sprzedawcy - odeslano je ze skarpeta spowrotem naciagnieta i komentarzem ze to normalna sprawa. Na chwile obecna weza na pietrze nawet ja juz nie daje rady wyciagac a ten na parterze jeszcze tak ale szukam czegos nowego.
Tu gwoli sprawiedliwosci dodam ze to ze skarpeta to moje domniemanie – moze przyczyna jest inna ale fakt jest taki ze system w zasadzie nie nadaje sie do uzytku.
Tak to wyglada, ten sztywny koniec to ten ktory wchodziu w sciane:



Gdybym jeszcze raz robil ten system to napewno nikt by mnie na HAH nie naciagnal (w sumie nie musial, w sklepie chodzilo tak super ze sam sie naciagnalem) tylko zrobil tradycyjne gniazda ze zwyklym wezem (co pozwoliloby rowniez obnizyc koszt rezygnujac w radiowej rekojesci (1200pln okolo) - HAH nie ma kabla w wezu ktory umozliwia zdalne wlacznie jednostki) tylko ze zrobilbym je w duzej szafie w korytarzu. a w tej szafie duzy hak a na nim 15 metrow zwyklego taniego weza. Otwieram szafe, podlaczam waz, wyciagam waz. potem wszystko spowrotem na hak. I nie trzeba weza nosic. na pietrze taka sama szafa jesli potrzeba. Prawdopodobnie jeszcze tak skoncze bo na chwile obecna jak na tydzien z domu wyjechalem to zona jedzie elektroluxem za. a super zestaw za 15.000 lezy nieuzywany.

LIPA LIPA LIPA

Gdyby sie ktos na HAH uparl to wskazowki: JAK NAJMNIEJ ZAKRETOW!
Waz koniecznie wyciagany w dol – po co dodatkowo walczyc z grawitacja!
Im krotszt waz tym lepiej – no ale to nie o to chodzi chyba.

Krzysztof