dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1

    Domyślnie Hide-a-Hose HAH - dyskusja

    HAH – PROSZE TEGO NIGDY NIE KUPOWAC - to bedzie dluzsza historia.

    Dlugie jak najdluzsze weze sa super ale pod warunkiem ze sa latwo dostepne. Ja zdecydowalem sie na system HAH i dwa weze po 15 metrow, wszystko profesjonalnie montowane przez autoryzowanego instalatora. Jak ogladalem system w salonie to 5 metrowy waz chodzil super gladko tak ze dziecko by go wyciagnelo. Niestety weze 15 metrowe z ilomastam zakretami po drodze to inna historia. Od poczatku chodzily ciezko a to co sie z nimi stalo po 9 miesiacach to juz totalna porazka:

    Weze te sa powleczone taka dluga skarpetka, sa miekkie i nie niszcza mebli. ale przy kazdym wyciaganiu ta skarpeta sciaga sie kawaleczek ku koncowi. po 6 miesiacach nadmiar materialu przy poczatku byl tak duzy ze musialem nadmiar wyciac. po 9 miesiacach, dlatego ze material bardzo sie naciagnal, weze staly sie tak sztywne ze zona juz nie dawala rady ich wyciagac (7 letnie dziecko nigdy rady nie dawalo, nauczy sie odkurzac ja bedzie mnialo 15 lat). Odeslalem oba do sprzedawcy - odeslano je ze skarpeta spowrotem naciagnieta i komentarzem ze to normalna sprawa. Na chwile obecna weza na pietrze nawet ja juz nie daje rady wyciagac a ten na parterze jeszcze tak ale szukam czegos nowego.
    Tu gwoli sprawiedliwosci dodam ze to ze skarpeta to moje domniemanie – moze przyczyna jest inna ale fakt jest taki ze system w zasadzie nie nadaje sie do uzytku.
    Tak to wyglada, ten sztywny koniec to ten ktory wchodziu w sciane:



    Gdybym jeszcze raz robil ten system to napewno nikt by mnie na HAH nie naciagnal (w sumie nie musial, w sklepie chodzilo tak super ze sam sie naciagnalem) tylko zrobil tradycyjne gniazda ze zwyklym wezem (co pozwoliloby rowniez obnizyc koszt rezygnujac w radiowej rekojesci (1200pln okolo) - HAH nie ma kabla w wezu ktory umozliwia zdalne wlacznie jednostki) tylko ze zrobilbym je w duzej szafie w korytarzu. a w tej szafie duzy hak a na nim 15 metrow zwyklego taniego weza. Otwieram szafe, podlaczam waz, wyciagam waz. potem wszystko spowrotem na hak. I nie trzeba weza nosic. na pietrze taka sama szafa jesli potrzeba. Prawdopodobnie jeszcze tak skoncze bo na chwile obecna jak na tydzien z domu wyjechalem to zona jedzie elektroluxem za. a super zestaw za 15.000 lezy nieuzywany.

    LIPA LIPA LIPA

    Gdyby sie ktos na HAH uparl to wskazowki: JAK NAJMNIEJ ZAKRETOW!
    Waz koniecznie wyciagany w dol – po co dodatkowo walczyc z grawitacja!
    Im krotszt waz tym lepiej – no ale to nie o to chodzi chyba.

    Krzysztof

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Niestety pokrowiec to tylko materiał, który pod wpływem mocy ssącej jednostki centralnej będzie się rozciągał. Co za tym idzie co jakiś czas będzie trzeba go naciągnąć ponownie i skrócić - skracanie bez równomiernego rozprowadzenia pokrowca po wężu będzie skutkowało opisaną wyżej sytuacją.

    Węże bez pokrowców nie są w ogóle problematyczne. Przy nowej generacji węży nie ma problemów z rysowaniem podłóg itd., węże są elastyczne, tańsze, lżejsze, generują mniejsze opory (czyli stosujemy mniejsze jednostki). Zalety węża bez pokrowca względem tego z pokrowcem można by wymieniać długo...

    W całej Europie stosuje się głównie węże bez pokrowca dla systemów chowanego węża w ścianie.

  3. #3

    Domyślnie

    Czy ktos ma doswiadczenie z wezami bez pokrowcow - czy jest latwiej?
    Ciagle szukam alternatywy....

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusykzy Zobacz post
    Czy ktos ma doswiadczenie z wezami bez pokrowcow - czy jest latwiej?
    Ciagle szukam alternatywy....
    Odnosząc się do tematu pierwszy raz spotykam w swojej historii aby w dobrze wykonanej instalacji wąż słabo się chował być może powinien Pan wziąć za dup* przeszkolonego instalatora i pokazać mu co i jak działa.

    Proszę również sprawdzić czy ma Pan oryginalny wąż od systemu Hide a hose a nie jakiś zamiennik.

    Jedyne co mogę powiedzieć o wężu bez pokrowców to jest to było to w zamyśle w wersji do garażu co niektórzy dystrybutorzy przekuli na sposób zarobku. Testowaliśmy takie rozwiązanie na najsłabszych jednostkach centralnych u klienta i wąż ssący bez pokrowca chował się słabiej niż ten w pokrowcu.

    Więc tutaj masz dwa rozwiązania:
    - Jezeli masz mocną jendostkę a problemem jest sztywna końcówka węża - to wąż bez pokrowca rozwiąze problem chowania ale powstanie problem poobcieranych mebli - po to ktoś wymyslił pokrowce zwłaszcza przy 15 m węzu.

    - Jezeli masz średnią jednostkę i niechlujnie wykonana instalację to zmiana węża na bez pokrowca nie pomoże zbytnio a tylko utrudni chowanie. W takim wypadku sprobój uzyskać informację czy masz oryginalny wąż itp .

    niech ten co skasował cie na 15k teraz pomoże rozwiązać problem

    ps. Skracanie skarpety to naturalna czynność, chociaż użytkuję w domu od około 7 lat wąż 12m - końcówka nie jest sztywna ani nie ściagnoł się pokrowiec.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 13-02-2017 o 20:16
    Reklama na FM jest płatna

  5. #5

    Domyślnie

    1. Mam oryginalne weze, przynajmniej cena byl oryginalna i maja pomaranczowo-granatowa naszywke HideaHose
    2. Mam super mocna jednostke ta i nigdzie nie napisalem ze mam problem z WCIAGANIEM weza, wchodzi jak w maslo. Jego sie nie da WYCIAGNAC!
    3. Odnoscie gwarancji tego co mnie skasowal 15k to napisze w osobnym watku bo tez ciekawa historia.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 14-02-2017 o 11:34

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    Jedyne co mogę powiedzieć o wężu bez pokrowców to jest to było to w zamyśle w wersji do garażu co niektórzy dystrybutorzy przekuli na sposób zarobku. Testowaliśmy takie rozwiązanie na najsłabszych jednostkach centralnych u klienta i wąż ssący bez pokrowca chował się słabiej niż ten w pokrowcu.
    Używanie pokrowców to trend w Polsce powstały po instalacjach Hide-A-Hose gdzie węże bez pokrowca były tak twarde, że nadawały się wyłącznie do garażu. Na szczęście inni producenci, którzy oferują systemy przystosowane do europejskiej technologii budownictwa widząc problem jaki generuje skarpeta na wężu opracowali miękkie i lekkie węże (bez pokrowca), które nie rysują podłóg i mebli.
    Na szczęście świadomość ludzi w Polsce rośnie i coraz więcej osób wybiera węże bez pokrowca, które po prostu nie sprawiają problemów.

    Tak jak pisałem wcześniej - węże bez pokrowca powinny się chować lepiej chociażby ze względu na dużo niższą wagę.
    Po tym co napisał Pan Łukasz wychodzi na to, że węże HAH bez pokrowca dalej nadają się tylko do garażu podczas gdy węże konkurencji nieprzerwanie stosowane są w tysiącach domów w całej europie.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał PAG Zobacz post
    Używanie pokrowców to trend w Polsce powstały po instalacjach Hide-A-Hose gdzie węże bez pokrowca były tak twarde, że nadawały się wyłącznie do garażu. Na szczęście inni producenci, którzy oferują systemy przystosowane do europejskiej technologii budownictwa widząc problem jaki generuje skarpeta na wężu opracowali miękkie i lekkie węże (bez pokrowca), które nie rysują podłóg i mebli.
    Na szczęście świadomość ludzi w Polsce rośnie i coraz więcej osób wybiera węże bez pokrowca, które po prostu nie sprawiają problemów.

    Tak jak pisałem wcześniej - węże bez pokrowca powinny się chować lepiej chociażby ze względu na dużo niższą wagę.
    Po tym co napisał Pan Łukasz wychodzi na to, że węże HAH bez pokrowca dalej nadają się tylko do garażu podczas gdy węże konkurencji nieprzerwanie stosowane są w tysiącach domów w całej europie.
    To bardzo ciekawe co Pan napisał ale wąż był kupiony akurat z Pana firmy bez pokrowca )))))) także sam sobie Pan robi reklamę.

    Prosze przestać uprawiac marketing tylko spróbować pomoc swojemu klientowi bo widzę że ma od was jednostkę i prawdopodobnie ten wyszkolony sprzedawca i montaer jednostki C i systemu> który tak spieprzył instalację był szkolony przez was Węze do systemu tradycyjnego też są super lekkie i miekkie chodzi tu raczej o to że jest on spiralny i te spirale rysują meble i narożniki także jeszcze powinien Pan troszkę doczytać temat.


    Co do wyciągania węża to takie długie owszem mogą być ciężkie z tym że instalator powinien Pamiętać o tym ze stosuję się maksymalnie 3 Łuki 90 stopni!!! natomiast sztywność węża na końcu tutaj nie ma nic do rzeczy. Wąż bez pokrowca faktycznie jest lżejszy może nie wiele ale powinien załatwić sprawę w Pana przypadku z tym że powstaje jeszcze jeden problem ale to już powinien Pan z kims z Pana regionu ustalić - otuż tak

    Producenci HAH czy INNA podróbka w wersji bez pokrowca która tak zachwala Pan PAG wg producentów się rozciągają w przeciwieństwie do węzy z pokrowcami i musi Pan tutaj uażać ile ma Pan zrobionego tego ślimaka do chowania wężą żeby wąż nie wchodził do instalacji zwykłej i nie blokował przepływu oraz może się zablokować. Ponieważ w każdej instrukcji do takiego węża czy na strona podawana jest obowiązkowy montaż ogranicznika do wężą FLEX - być moze będzie potrzeba skórcenia węza do np 13-14 m żeby spokojnie się chował.


    Proszę się skontaktować z panem PAG są dystrybutorem systemu który Pan kupił ( wcześniej sprzedawali HAH teraz maja zamiennik ) powinni spróbować pomoc
    Reklama na FM jest płatna

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja reklamy nikomu nie robię, tylko udowadniam, że węże bez pokrowca są mniej problematyczne.

    Oczywiście panie Łukaszu, że wąż nie został kupiony od nas gdyż nasze firmy od dawna ze sobą nie współpracują zatem nie miał Pan możliwości nawet zobaczyć węża nowej generacji a co dopiero go testować. Niech Pan nie odwraca kota ogonem i pozostanie przy testowaniu swojego przestarzałego systemu dla domów szkieletowych.

    Nie ma wymogu stosowania ograniczników a skrócenie węża to bujda, nie ma takiej potrzeby.
    Nie mam również oficjalnych informacji na temat rozciągania się węży. Podejrzewam, że rozciągają się tak samo jak te w pokrowcach

    Ja zaproponowałem pomoc czego Pan jako oficjalny dystrybutor systemu HAH nie zrobił.

    Ps. Nazywanie innych systemów podróbkami to tak jak by nazwać np. samsunga podróbą bo nie wyprodukował smartphone jako pierwszy

    @Edit:
    Ja natomiast testowałem węże z pokrowcem i bez pokrowca przed włożeniem ich na stałe w moim domu.
    Węże bez pokrowca wciągają i wyciągają się dużo łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez PAG ; 14-02-2017 o 11:02

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie widzę, że pomału odchodzicie od tematu wątku i przechodzicie w wycieczki personalne.
    Spór pomiędzy dwoma firmami zaczyna wybijać się po nad temat. Czuję się zmuszony interweniować za nim przepychanki będą miały taki oddźwięk jak w innym o OC wątku.
    Nie chciałbym również usuwać posty, więc proszę skoncentrować się na temacie i zaprzestać wytykania sobie na wzajem broku kompetencji.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 14-02-2017 o 16:52 Powód: uzupełnienie
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Przepraszamy Panie Tomku Chodziło mi jedynie aby pomoc klientowi i jak zwykle mamy całkiem inne doświadczenia w tym temacie natomiast cięzko jest jeżeli ktoś proboje wmawiać coś czego nie ma Jeseśmy firmą rodzinna i nie możemy pozwolić sobie na rzucanie słów na wiatr bo nie zwinę firmy w tydzień i szukaj wiaru w Polu tlyko za wszystkie swoje inwestycje i swoje imię odpowiadam całym swoim majatkiem ( takie Polskie prawo ) .

    Na potwierdzenie o redukcji i rozciąganiu załaczam skan instrukcji także proszę aby @PAG przyjął czasami inne racje ponieważ węże te tak samo jak w pokrowcach się rozciągają. Dlatego robi się do pokrowcowych o 10% większa instalację a do rapid flexów jest nawet zalecana 20-30% dlatego jak nie ma miejsca to zalecaja ogranicznik.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rapid flex hose instr.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	381549


    tak na marginesie to jestem ciekawy ile ten instalator zastosował kolan do tego węza ze się tak cięzko wyciąga wąż ponieważ w instrukcji zalecane jest maksymalnie 3 kolana 90.
    Poprawiłem, chodziło mi o wyciąganie wężą
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 14-02-2017 o 14:01 Powód: Zmiana słowa wciąga na wyciąga :)
    Reklama na FM jest płatna

  11. #11

    Domyślnie

    SIE CIEZKO WYCIAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Wy to czytacie co ja pisze czy juz tylko miedzy soba tak?

    Prosze zostawcie temat bo zamydlicie glowna mysl ktora w rzyszlosci mam nadzieje ze pomoze zwyklym ludziom podjac decyzje.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Napisz, jak uda Ci się zdiagnozować problem - ciekawe, czy to wada systemu czy montażu? Też jestem przed wyborem odkurzacza (jakoś schodzi to u mnie czasem na dalszy plan) i ciekawym czy warto na ten wynalazek wykładać gotówkę?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  13. #13

    Domyślnie

    Ja juz zdiagnozowalem - caly ten HAH jest do d....
    W instalacji sa 3 kolanka plus to pierwsze miedzy sciana a podloga
    Weze sa sztywne jak na zdjeciu co na zakretach - nawet lagodnych - powoduje silne tarcie
    Dlugosc dodaje swoje do tarcia
    Dodatkowo ciagnac w gore musze dodatkowo walczyc z grawitacja ktora moglaby byc po mojej stronie

    Napisze ci co bedzier jak spruje te dzadoskie skarpetki

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Jak dla mnie:

    1. Pokrowiec jest za bardzo naciągnięty ograniczając giętkość węża na łukach.
    2. Pomarszczony nadmiar pokrowca blokuje wąż na którymś łuku.

    Jedno z dwóch lub oba na raz.
    Ostatnio edytowane przez PAG ; 15-02-2017 o 15:10 Powód: konstrukcja zdania

  15. #15

    Domyślnie

    Naciagniety czy pomarszczony nie zmienia to faktu ze system jest bezuzyteczny.

  16. #16

    Domyślnie

    Pozwolę się nie zgodzić .U mnie 4 lata śmiga bez problemów.

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusykzy Zobacz post
    Naciagniety czy pomarszczony nie zmienia to faktu ze system jest bezuzyteczny.
    Jestem nie tylko monterem ale także użytkownikiem systemu HAH od samego początku jak tylko pojawił się w sprzedaży i też nie widzę najmniejszych problemów a Pan sprowadza swoje problemu z instalatorem do całego systemu. Pana post powinien zawierać imię i nazwisko ludzi którzy to wykonali a Pan swoja złość wyładowuje tylko i wyłącznie na systemie.

    Rozumiem że jedna kondygnacja domu jest na tyle duża że musi obsłużyć ja wąż 15 m - w takim wypadku w domu o powierzchni powyżej 200m były instalację w których chowaliśmy wąż 12m w tylko jednym kolanie 90. Im większy dom tym więcej miejsca na rozprowadzenie systemu i tutaj jest to zwyczajnie brak projektu instalacji. W takim wypadku jest wiele rzeczy które mogły pójść nie tak jak powinny - niestety ale sprzedawca systemu mogł użyć również nie oryginalnych kolan które maja w środku przewężenie i wystające elementy ze źle złożonej matrycy ( podrobione kolana nie maja napisów na kształtce i są tańsze o około 100%- oryginalne kolana maja Hide a hose wytłoczone ) - Przerabiałem to wielokrotnie ze Spotem którego końcówka nie chowa się do nieoryginalnych kolan założonych przez instalatorów.


    Pytał Pan o @Leo twista tutaj niestety ale ten system ma tylko swoja spersonalizowane rączki i nie ma możliwości sterowania radiowego.
    Reklama na FM jest płatna

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panie Łukaszu, da się to jakoś naprawić? Bez kucia ścian się chyba nie obejdzie?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  19. #19

    Domyślnie

    W pierwszym poscie jest zdjecie weza - widac ze cos z nim nie tak prawda.

  20. #20

    Domyślnie

    A tak wyglada instalacja - czy cos tu jest nie tak?



Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony