dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał kusykzy Zobacz post
    A tak wyglada instalacja - czy cos tu jest nie tak?


    Jezeli chodzi o to zdjęcie to niestety ale widać tutaj nie doświadczenie instalatora i chyba większość firm to przyzna. Nie złamał on może zasad stosowania Hide a hosa ale tak naprawdę powinien zrobić jak najdłuższy odcinek prosty zaraz za gniazdem potem dać drugie kolano i 3. Chodzi o to że 3 kolano a nawet 4 zastosowane w instalacji powinno być jak najdalej.

    Jeżeli zaczynało by ono się na długości węza 13-14 m to wąż wyciągał by się ciężej przez pierwsze 1-2 m a poźniej coraz leżej i lżej a tutaj przy samym gnieździe jest zrobiona litra S i nie ma co się dziwić że cięzko się wyciąga jak przez prawie cała długość ciągniemy przez 3 kolana. Gdyby podesłał Pan jeszcze projekt to mogłbym to rozrysować.


    Gdybym mieszkał bliżej to bym podjechał z wężami i spróbował pomoc chociaż nie mamy aktualnie w sprzedaży takich długich węzy . Jeżeli chowanie węża jest bezproblemowe to wąż Typu FLEX powinien rozwiązać problem cięzkiego wyjmowania ze ścian z tym ze być możę będzie potrzeba skrócenia go do 14,5 m . Mam aktualnie wąż 12m RAPIDFLEX moglbym go Panu podesłać do prób jeżeli by Pan chciał ?
    Reklama na FM jest płatna

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    @PAG Chciał mi Pan wytknąć niekompetencje pod względem systemu który sam Pan sprzedaje, co prawda nie mogłem sobie przypomnieć gdzie widziałem informację odnośnie rozciągania węzy Rapidflex i okazało się ze TAKA INFORMACJA ZNAJDUJE SIĘ W WASZYM CENNIKU !!!!!!!! wąż 15 m powinien mieć około 3m instalacji LUZU więcej niż w przypadku ze skarpetą gdzie ta wartośc to 10 %.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Węze.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	53,9 KB
ID:	381675


    @kusykzy - proszę spróbować wywrzeć presje na sprzedawcę/instalatora, chętnie wyśle Panu wąż do testów natomiast gdyby były jakieś problemy to co prawda nie jesteśmy oficjalna firmą dystrybucyjna ale serce sie kraja że zapłacił Pan z 15k i nie chce to pracować dlatego jeżeli rozwiązanie się sprawdzi możemy Panu zakupić jeden wąż 15m RAPIDFLEX z firmy Pana PAG bo w tej chwili jako jedyni maja tak długie węże w sprzedaży jeżeli zgodzi się zaoferować ceny dystrybucyjne .
    Reklama na FM jest płatna

  3. #23

    Domyślnie

    Pierwszy łuk można było skręcić pod katem 45°, co za tym idzie drugi łuk też 45°, co za tym idzie odpada jedna 90. Instalacja równoległa (pewnie szufelka) powinna być poprowadzona po zewnetrznej stronie HAH, nie było by koniecznosci stosowania obejścia, ktore według mnie też nie jest wykonane poprawnie.
    Przed drugim łukiem widoczna mufa (po co?) Jeżeli będą źle cięte i gradowane rury to robi się dodatkowy opór.
    Czy ktoś podziela moje zdanie?

    Poprosimy więcej zdjęć.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    @kusykzy: Proszę przejrzeć skrzynkę pocztową na forum i w razie zainteresowania odpisać na moją wiadomość wysłaną parę dni temu.
    Węże bez pokrowca występują obecnie w kolorze srebrnym.

    @Lukasz_Walo: Nie stwierdzono jak moc ssąca jednostki wpływa na rozciąganie się węża. Nigdzie nie ma oficjalnych wyników badań na które mógłbym się powołać. Przedstawiony przez Pana screen to nasze zalecenia. Nie jestem w stanie Panu odpowiedzieć o ile konkretnie wąż się rozciągnie i czy w ogóle.
    Ostatnio edytowane przez PAG ; 16-02-2017 o 13:32

  5. #25

    Domyślnie

    Wiatam,

    To mi sie zaczelo ukladac w lepsza calosc. Waz jest dlugi, ciezko chodzi wobec czego sie super mocno naciaga pokrowiec i jeszcze ciezej chodzi bo zakrety sa zle rozplanowane. Rzeczywiscie kolana po 45st bylyby 100 razy lepsze, salon jest tak duzy ze prawdopodobnie dalo by sie zrobic dwa zakrety po 45 i koniec.

    Tym zainspirowany zamierzam zmotywowac instalatora do wymyslenia czegos (warunek: dziecko ma to wyciagnac) albo zwrotu pieniedzy za instalacje.

    Pozdrawiam i sie odezwe.

  6. #26

    Domyślnie

    Ten wariant który podałem skróciłby instalacje o jakies 2 metry więc trzeba było by to gdzieś nadrobić. Ale pewnie by się dało...nie znam instalacji.
    Jeszcze myślę że masz za mocno naciągniety pokrowiec.
    Troche to czasochłonne ale spróbuj pokrowiec naciągnąć ku krućcowi końcowemu ( temu od strony JC) sztywne miejsce napewno straci naciąg i zmięknie.
    Możliwe że przy pierwszym naciaganiu pokrowiec obcięty za bardzo...

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzyp4

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    2

    Domyślnie

    Według mnie to pokrowiec został zbyt mocno przez Pana skrócony i przez co jest zbytnio naciągnięty i są problemy....
    Zrobiłem ten sam błąd i musiałem kupić nowy wąż (też mam 15m) .
    Użytkuje HAH od kilku lat i przy takie długości, waż wyciąga się na początku dość ciężko i pokrowiec muszę od czasu do czasu poprawić .
    Mimo tych wad nie chciałbym zamienić go na codzienne noszenie węża tradycyjnego.
    Co do wykorzystywania 7 dzieci do sprzątania tym systemem to nie polecam

  8. #28

    Domyślnie

    Mam dwa weze o dlugosci 15 metrow a skracalem tylko jeden. A oba chodza rownie ciezko - wiec ten argument sie nie utrzymuje.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    skrzyp4

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie pomogło , teraz już wiem że decydując się na tak długi wąż( mniejsze koszty ) musze godzić się na pewne niedogodności , w przyszłości wybiorę więcej gniazd i krótszy wąż .
    Sam system HAH polecam !!

  10. #30

    Domyślnie

    Bzdura. Teraz który dystrybutor?
    -elementów instalacyjnych?
    -wyposażenia (węży)?
    -a może JC?
    Kupujesz pralkę, która pada....gdzie ją reklamijesz? Tam gdzie kupiłeś, czy szukasz dystrybutora urządzenia na Polskę?
    Czy firma instalacyjna przynajmniej wykonała próby z wężem bez pokrowca?

  11. #31

    Domyślnie

    Czytając wasze przemyślenia sprawa jest bardzo prosta. Ktoś panu sprzedał coś co widział w internecie za pieniądze większe niż to możliwe.Nigdy takich pieniędzy nie brałem a montuję tylko orginały. Rozwiązanie wymienić gniazda na nowszej generacji i oryginalne a nie za takie pieniądze i podróby bo Hah na rynku już dawno nikt nie sprzedaje bo to nie oryginały. Oryginałem jest retraflex po 1. ma co 3-4 m opaskę zapobiegającą przesuwaniu się pokrowca. 2. Chowa się idealnie nawet po 7 latach. 3. instalacja jest tańsza niż pan. 4. Stosuję się w takiej instalacji 3 łuki a nie ile mi się podoba hydraulicy i elektrycy tego nie rozumieją bo oni lubią tylko zarabiać punkt X kasa. 5. Dobry instalator ma sprzęt do montażu i inspekcji takiego systemu. np. kamera inspekcyjna, którą można wszystko zweryfikować. 6, Po za tym nie mam klienta, który by był nie zadowolony jeżeli był ok wobec mnie. Odsyłanie do dystrybutora to żenada i skrajność. 6. w HAH nie należy zdejmować pokrowca bo szlak trafi uszczelkę. Można to robić tylko w oryginalnych systemach Retraflex reszta to podróby bo retraflex 2 ma wyłączność a reszta chce mu dorównać ale potrafją tylko kasowć. Jestem w stanie rozwiązać taką sprawę po weryfikacji częściowo spapranej instalacji przez psełdo instalatora.

  12. #32
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Drodzy Forumowicze,
    zmieniamy temat. Nie można tak jednoznacznie stawiać w złym świetle firmy - na etapie wyjaśniania problemów użytkownika urządzenia. Prosimy o zrozumienie.
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  13. #33

    Domyślnie

    Od Autora watku,

    Droga redakcjo, ta firma sama postawila sie w zlym swietle tym jak mnie potraktowala (jw).
    Wydaje mi sie ze sprawiedliwym jest ostrzegac innych przyszlych urzytkownikow tego systemu przed takim traktowaniem.
    Prosze o Panstwa opinie bo zamierzam ponownie napisac tu nazwe tej firmy.
    (Ktorej wlasciciel swoja droga super dba o swoj wizerunek w internecie - pewnie tylko dlatego jeszcze istnieje)

    Pozdrawiam
    Krzysztof Kus

  14. #34

    Domyślnie

    Dzien Dobry,

    Firma nazywa sie Eco Vac. Znajduje sie w Gdansku na Doroszynskiego. Projektant-monter to Pan Osasiuk.
    Niech przekleta bedzie chwila kiedy do nich trafilem.

    Krzysztof Kus

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamil1990

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    23-556
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zgadzam sie z poprzednikami
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  16. #36

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Zdecydowalem sie wymienic weze na rapidflex bez otuliny w wersji 12metrow (ok 500pln sztuka). Dzieki skroceniu udalo mi sie ominac jeden zakret 90stopni na koncu instalacji.
    Bardzo pomoglo. Nadal nie chodzi to tak lekko jak w reklamie ale jest o niebo lepiej niz z wezami w otulinie.
    Te nowe weze sa tylko o ulamek mm ciensze wiec pasuja do gniazd hah bez dodatkowych zmian. Po zablokowaniu slychac tylko minimalny szum powietrza i strata ssania jest pomijalna.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony