dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Kominek rustykalny z białego piaskowca - czym impregnować żeby się nie brudził?

    Witam,
    chcę zrobić kominek rustykalny z białego piaskowca - czym go impregnować żeby się nie brudził?

    Wszystko mi się podoba w takim kominku tylko obawiam się tego brudu i kurzu

    Macie jakieś polecane preparaty i metody?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam z piaskowca ecree i nie impegnowalem. Czyści się to kawałkiem piaskowca który został z jego budowy na zasadzie ścierania warstwy. Raz na 3 lata 2 godziny roboty i jest jak nowy

  3. #3

    Domyślnie

    Oooo super
    Bardzo dziękuję za informację!

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Ja mam z piaskowca ecree i nie impegnowalem. Czyści się to kawałkiem piaskowca który został z jego budowy na zasadzie ścierania warstwy. Raz na 3 lata 2 godziny roboty i jest jak nowy

    Dobre !
    To taki wpis trochę walentynkowy..


    Piaskowiec chłonie brud jak gąbka , najlepiej go zaimpregnować po wyschnięciu , odpowiednie preparaty do kupienia w sklepach chemicznych /farbiarskich
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    Darku a czy możesz polecić jakiś najlepszy preparat?
    Nie chcę jakiegoś przypadkowego z marketu...

    Tak myślałem żeby zaimpregnować go zaraz po postawieniu kominka przez majstrów - jeszcze przed pierwszym paleniem. Nawet kilka razy go zaimpregnować przed pierwszym paleniem - co Ty na to?

    To będzie biały piaskowiec...


    Pozdrawiam!

  6. #6

    Question

    Kolego bardzo Ci dziękuję za odpowiedź!

    Ja sobie wymyśliłem coś takiego jak w załączeniu.
    Połączenie tych dwóch kominków i wybranie najbardziej rustykalny elementów tak żeby było jak najwięcej urozmaiceń wzorów na tym piaskowcu. Potem chcę to pomalować na biało tak jak na załączonym zdjęciu.

    Co mi radzisz impregnować a co nie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek 12 copy.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	381688   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek2.JPG
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	381690  

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A takie coś?
    http://www.kominki-batura.pl/galeria,rustykalne-16,14,112

  8. #8

    Domyślnie

    Kolego Rikmen ja będę miał piaskowiec właśnie z Szydłowca - z okolic Radomia. Na 100% bo nawet miałem jechać tam z majstrem.
    Przyzwoity jest ten piaskowiec z Szydłowca?
    Może lepiej zostawić ten "biały" z Szydłowca czyli taki lekko kremowy i już nie malować?
    Impregnować go czy nie?

    Kolego Piotr Batura ładny ten kominek ale taki trochę ołtarzyk do modlitw

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Dobrze, że pamiętasz o modlitwie, ale przykład dotyczy tego co Cię interesuje. Elementy betonowe do malowania. Choćby co roku jak się pobrudzi. Kształt sobie wymyśl dowolny, może być satanistyczny...Malowanie piaskowca, to jakiś horror...
    http://www.kominki-batura.pl/galeria...kalne-7,14,103
    http://www.kominki-batura.pl/galeria...kalne-8,14,104


  10. #10

    Domyślnie

    KotKapiszon,

    Sarsil jako impregnat to nadaje się do cegły ( i to marnej ) Do piaskowca zastosuj dedykowane Akemi ( znajdziesz na alledrogo ) i radziłbym odmianę nie zmieniającą odcienia .

    Kol. Rikmen, jak chcesz zabłysnąć znajomością nazewnictwa kamieni , to najpierw je poznaj . Ów francuski piaskowiec , to pierre du Gard , stosowany już w czasach G.J. Cezara
    https://www.google.pl/search?q=pierr...f6tWqPuttUsnM:

    pzdr.
    festina lente

  11. #11

    Domyślnie

    Co prawda nie do piaskowca, ale do gnejsu użyłem impregnatu Sarsil-Kamień i jestem zadowolony z efektu, również wizualnego, bo trzeba mieć na uwadze, że niektóre impregnaty "wyciągają" kolor, a inne powodują efekt "rosy".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony