dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Ty wszedzie pierdzielisz o tym zwracaniu .... policz czy zycie Ci sie zwraca....
    Życie nie inwestycja. I na początku i na końcu masz tyle samo - czyli nic.
    A dom czy poszczególne jego elementy mają walory funkcjonalne i kosztują. Jak coś ma podobne walory funkcjonalne, to różnicę robią kwestie opłacalności.
    Dla przykładu chciałem drzwi tarasowe PSK. Ale funkcjonalność by mi siadła, bo za późno się zacząłem nad tym zastanawiać i otwór za wąski, żeby to miało sens - z 80cm prześwitu by mi zostało po otwarciu. Więc do rozważania opłacalności nie przeszedłem.
    Za to czy okna (głównie fixy) z U=0,81, czy U=0,67 - dla mnie tylko kwestia pieniędzy czy wydać 7300 vs 13300 zł czyli 6K zł więcej i oszczędzić 3500zł (nawet grzejąc prądem z COP 1) w 20 lat (o ile wcześniej nie wymienię). A każde rozpalenie w kominku czy zmiana sposobu ogrzewania jeszcze pogarsza opłacalność lepszych okien.



    Dla zaoszczędzonych pieniędzy zawsze znajdę lepsze zastosowanie - a skoro dokładanie kolejnej złotówki zwiększa TCO, to nie ma dla mnie sensu.
    Chyba, że przyniesie dodatkową użyteczność. Albo wymaga siła wyższa (np. kominek będzie, bo siła wyższa nie daje się do niego zniechęcić).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknaMSevolutionvsnergo.jpg
Wyświetleń:	8152
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	381619  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony