dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Ile was kosztują okna do domu energooszczędnego ?

    Witam ,stoję przed wyborem producenta okien i chciał bym się dowiedzieć od was ile was kosztowały okna ? chodzi o okna drewniano - aluminiowe z pakietem trzyszybowym około U = 0,7 . Nigdzie nie ma cenników metra kwadratowego , wszędzie należy wysyłać zapytania do wyceny i czekać , czasami nie odpisują !
    Na razie mam jedną wycenę i kwota mnie poraziła , dlatego napiszę ile to kosztuje i porównamy z innymi - Celowo nie podaje Producenta by nie być posądzonym o reklamę

    Mam 14 okien ,połowa to Fix-y jedne drzwi tarasowe przesuwne
    wyszło mi 50,5 m2 okien dzieląc to przez całkowitą kwotę wyszło mi średnio 1200 zł za 1m2

    Czy to dużo ?

  2. #2

    Domyślnie

    Znaczy się łącznie 60 tys zł ? Zamiast okien wybuduj ścianę bedzie taniej
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Mam 14 okien ,połowa to Fix-y jedne drzwi tarasowe przesuwne
    wyszło mi 50,5 m2 okien dzieląc to przez całkowitą kwotę wyszło mi średnio 1200 zł za 1m2

    Czy to dużo ?
    Okna drewniano-aluminiowe to dość ekskluzywna opcja. Mi za 16 okien w tym jedno przesuwne, ale chyba nieco mniejszą powierzchnia łączna wycenili na 50k.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Witam ,stoję przed wyborem producenta okien i chciał bym się dowiedzieć od was ile was kosztowały okna ? chodzi o okna drewniano - aluminiowe z pakietem trzyszybowym około U = 0,7 .
    Chyba wybrałeś najdroższą możliwą opcję i pytasz, czy można bardziej przepłacić?

    Mi dla całego projektu z U=0,67 (MS Evolution prawie same fixy) wyszło średnio 532zł/m2 netto bez montażu.
    Ala najprawdopodobniej będą NErgo N=0,81 za 293zł/m2 netto bez montażu.
    Różnica w cenie jest taka, że 2x wymienię okna, zanim by wydatek się zwrócił.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ty wszedzie pierdzielisz o tym zwracaniu .... policz czy zycie Ci sie zwraca....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Ty wszedzie pierdzielisz o tym zwracaniu .... policz czy zycie Ci sie zwraca....
    Życie nie inwestycja. I na początku i na końcu masz tyle samo - czyli nic.
    A dom czy poszczególne jego elementy mają walory funkcjonalne i kosztują. Jak coś ma podobne walory funkcjonalne, to różnicę robią kwestie opłacalności.
    Dla przykładu chciałem drzwi tarasowe PSK. Ale funkcjonalność by mi siadła, bo za późno się zacząłem nad tym zastanawiać i otwór za wąski, żeby to miało sens - z 80cm prześwitu by mi zostało po otwarciu. Więc do rozważania opłacalności nie przeszedłem.
    Za to czy okna (głównie fixy) z U=0,81, czy U=0,67 - dla mnie tylko kwestia pieniędzy czy wydać 7300 vs 13300 zł czyli 6K zł więcej i oszczędzić 3500zł (nawet grzejąc prądem z COP 1) w 20 lat (o ile wcześniej nie wymienię). A każde rozpalenie w kominku czy zmiana sposobu ogrzewania jeszcze pogarsza opłacalność lepszych okien.



    Dla zaoszczędzonych pieniędzy zawsze znajdę lepsze zastosowanie - a skoro dokładanie kolejnej złotówki zwiększa TCO, to nie ma dla mnie sensu.
    Chyba, że przyniesie dodatkową użyteczność. Albo wymaga siła wyższa (np. kominek będzie, bo siła wyższa nie daje się do niego zniechęcić).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oknaMSevolutionvsnergo.jpg
Wyświetleń:	8150
Rozmiar:	38,0 KB
ID:	381619  

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    @kaizen jak widze, że gdzies sie wypowiadasz to odrazu wiem, ze bedziesz pisał o tym, że cos sie nie oplaca!!!

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Szyba pytanie jaka będzie szyba w tych fix'ach - to jest decydujące pytanie.. bo może być taka sama i Kolega Kaizen dobrze knuje
    Zresztą jak dobrze pomyśli, to wpływ kiepskiej ramy, będzie pomijalny.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Z tym się zgadzam, że często ma rację z tym , że sie nie opłaca, ale to juz staje się nudne w jego wykonaniu , gdzie sobie nie czytam to kaizen deliberuje, że się nie oplaca , nic sie nie oplaca......życ sie nie oplaca

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    życ sie nie oplaca
    Oczywiście, że coś się najbardziej opłaca. Zawsze jest optymalna ekonomicznie opcja.

    Przynosi Ci satysfakcję takie dogryzanie interlokutorom, wycieczki osobiste i offtopicowanie?
    Żal mi Ciebie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    A mi Ciebie żal, że tracisz tyle czasu na tym forum pisząc, że się nie opłaca, policzyłeś ile czasu marnujesz na tym forum i ile móglbys w tym czasie zaoszczedzić?

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    Okna , o któych jest wątek u renomowanego producenta np. I.......rm , przy założeniu , że jest ponad 20 pozycji to koszt przynajmniej 100 tys .

  13. #13

    Domyślnie

    Niestety wybrałem drogą opcje bo inna nie pasuje , dom będzie szkieletowy dobrze docieplony i nie chcę dawać PCV . Dom ma być tani w utrzymaniu w przyszłości dlatego okna ważne . Wracając do pytania czy można kupić okna o tych parametrach taniej ?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Wracając do pytania czy można kupić okna o tych parametrach taniej ?
    Jakie konkretnie masz parametry na myśli?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mi dla całego projektu z U=0,67 (MS Evolution prawie same fixy) wyszło średnio 532zł/m2 netto bez montażu.
    Przy fiksach jakie znaczenie ma rodzaj ramy? Sa praktycznie bez znaczenia. Jak dobrze z zewnątrz obrobisz, to mają tylko zapewnić oparcie wkładowi. Bo nawet U ramy będzie bez znaczenia, jak znaczną jej część przykryjesz ociepleniem z zewnątrz.
    Na forum znajdziesz takich, co obsadzali bezpośrednio pakiety szybowe w murze bez ram.
    A nawet jak dużo ramy będzie wystawać, to też różnice niewielkie.

    Na stronie MS masz właśnie dostępne kalkulatory - sam sobie robisz wycenę razem z U każdego okna. Do tego mają kalkulator energetyczny (to z niego zrzut wyżej wstawiałem).

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    J
    Przy fiksach jakie znaczenie ma rodzaj ramy? Sa praktycznie bez znaczenia. Jak dobrze z zewnątrz obrobisz, to mają tylko zapewnić oparcie wkładowi. Bo nawet U ramy będzie bez znaczenia, jak znaczną jej część przykryjesz ociepleniem z zewnątrz.
    Na forum znajdziesz takich, co obsadzali bezpośrednio pakiety szybowe w murze bez ram.
    A nawet jak dużo ramy będzie wystawać, to też różnice niewielkie..
    Nie wiem jak duże będą te fixy , ale u mnie przy sporych oknach 2,3 x 3,2m ramy miały spore znaczenie a tym bardziej jeśli bedą one w antracycie ...
    Po rozmowie z producentem musiałem lekko zmodyfikowac moje "wizje" inaczej musiałbym dać szkło 6mm zamiast 4mm a dodatkowo producent bał się że z powodu naprężeń mogą być problemy ze statyką okien ..

    Jak dla mnie trzeba wybrać pewien kompromis ...

    Ja osobiście wybrałem profile Veka Softline 82 zamiast np. veka Alphaline 90 ...

    Gdybym miał patrzyć tylko na cenę to miałem w bardzo dobrej cenie profile KBE j jeszcze jakiś dziwne , ale osobiście wolę nawet trochę "przepłacić" i mieć z czym później nie będę miał problemów i żałował "oszczędności" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Po rozmowie z producentem musiałem lekko zmodyfikowac moje "wizje" inaczej musiałbym dać szkło 6mm zamiast 4mm a dodatkowo producent bał się że z powodu naprężeń mogą być problemy ze statyką okien ..
    Czy dobrze rozumie, że w jednych profilach nie chciał zrobić szklenia szybami 4mm 3,2 x 2,3m, a w innym zrobił takie szklenie? Czy to maksymalne wymiary szyb zespolonych były problemem?

    Jakie naprężenia zmieni rodzaj ramy w fixach, odpowiednio gęsto zakotwionych w ścianie? I jakie mogą być problemy z fixami? Pekanie szyb? Ile byś nie zapłacił, to i tak nie masz gwarancji na samoistne pękanie szyb.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Niestety wybrałem drogą opcje bo inna nie pasuje , dom będzie szkieletowy dobrze docieplony i nie chcę dawać PCV . Dom ma być tani w utrzymaniu w przyszłości dlatego okna ważne . Wracając do pytania czy można kupić okna o tych parametrach taniej ?
    a tak z ciekawości to jaki procent wartości całego domu (powiedzmy stan deweloperski) będą stanowiły okna ? Nie żebym się czepiał albo coś
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #18

    Domyślnie

    właśnie robię kosztorys i dlatego rozeznaje się w cenach , dom 218m2 chciał bym zmieścić się w 250k ( buduję takie domy więc pracy nie liczę tylko materiały) . Mam kilka dużych przeszkleń i też widzę że przy dużych oknach mam 6 mm szyby .Wysłałem do MS zapytanie o wycenę zobaczymy kiedy odpiszą i jakie mają ceny.

  19. #19

    Domyślnie

    Czyli gdyby okna kosztowały 60 tys zł to daje ok 24-25 % całej inwestycji czyli 1/4. Sporo.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czy dobrze rozumie, że w jednych profilach nie chciał zrobić szklenia szybami 4mm 3,2 x 2,3m, a w innym zrobił takie szklenie? Czy to maksymalne wymiary szyb zespolonych były problemem?

    Jakie naprężenia zmieni rodzaj ramy w fixach, odpowiednio gęsto zakotwionych w ścianie? I jakie mogą być problemy z fixami? Pekanie szyb? Ile byś nie zapłacił, to i tak nie masz gwarancji na samoistne pękanie szyb.
    Nie ...

    Przy tak dużym oknie PCV zasugerował że jak chce mieć jedno duże przeszklenie w tak dużej tafli to musi być z szyby 6mm i to "bezpiecznej". Jeśli ta taflę 2,2x2,2 przedzeili się na dwie części to można wtedy dać szybę 4mm ....
    Zasugerował profil Veka zamiast innego profili (ceny bardzo zbliżone) bo ten profil ma lepsze wzmocnienia w standardzie ..

    Ale miałem też sprzedawców co nie widzieli żadnych problemów i dawali szyby 4mm a jeden nawet proponował 3mm , bo będzie lżejsze i "lepsze" dla profila ..
    I dodatkowo taniej ...

    Po prostu duże przeszklenia są "przemyślane" dla okien aluminiowo-drewnianych które są dużo bardziej wytrzymałe niż PCV ...

    Te "samoistne" pękanie skąś się bierze ...
    Same szyby nie pękają ...

    Pękają jak ramy za mocno się naprężają i za duże siły działają na szyby ...

    Dlatego podstawa prawidłowy montaż i dobranie odpowiednich profili ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 15-02-2017 o 22:03
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony