dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Ja mam 3 fixy z szyby 6mm (najwieksze szklenie - jedna tafla 245x220cm) doplata chyba niecale 50zl/m2 wiec koszt raczej znikomy przy calosci.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    Niestety wybrałem drogą opcje bo inna nie pasuje , dom będzie szkieletowy dobrze docieplony i nie chcę dawać PCV . Dom ma być tani w utrzymaniu w przyszłości dlatego okna ważne . Wracając do pytania czy można kupić okna o tych parametrach taniej ?
    troszke mnie rozbawiłeś tym tekstem "musi być tani w utrzymaniu" dlatego okna kupie za 60 koła. Poniekąd podchodzisz do tematu jak ja: mocna inwestycja na początku aby później zminimalizować możliwie koszty utrzymania ale ja preferuję inne rozwiązania. Jak chcesz mieć dom tani w utrzymaniu to idź w strone ogrzewania czymś co bierze prąc i kup panele fotowoltaiczne. Zamiast dawać 60 tyś za okna to daj za nie 25, za drugie tyle kup porządną instalacje PV 5KW i miej prąd i ogrzewanie za darmo a nie za pare złotych oszczędności bo przez okno ucieknie 0,1 kw ciepła mniej jak już inwestować to tak, żeby był efekt, a efektu lepszego ocieplenia stolarki pewnie nawet nie odczujesz, jedyny plus to że będziesz mógł się pochwalić ile to na okna wydałeś (jeśli lubisz to robić)

    Odpowiem też na pytanie z tematu. Ja za 11 okien (w tym jedno HST 3,52m x 2,40) zapłaciłem 21800zł brutto z montażem w tym samo okno HST za 10000zł. Jak też masz duże przeszklenia do wyboru to sprawdź od jakiego rozmiaru trzeba szkło hartowane 6mm zamiast 4mm. Ja na przykłąd miałem mieć HST na 360cm szerokości, ale Pan sprzedający mi okna powiedział że 360cm będzie już szkło hartowane 6mm i będzie sporo droższe, ale jak wybiore 352cm szerokości zamiast 360 to będzie jeszcze szkło 4mm grubości. No i dzięki jego poradzie zmniejszyłem okno na 3,52m i zapłaciłem mniej
    Dodam że te okna to oknoplast winergetic premium i są to okna z bardzo dobrym współczynnikiem (nie pamiętam już jaki: 0,7 albo 0,8 ). Normalnie są troche droższe te okna ale ja je zakupiłem w czasie trwania oferty zimowej
    Ostatnio edytowane przez westen ; 18-02-2017 o 23:55

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    t10000zł. Jak też masz duże przeszklenia do wyboru to sprawdź od jakiego rozmiaru trzeba szkło hartowane 6mm zamiast 4mm. Ja na przykłąd miałem mieć HST na 360cm szerokości, ale Pan sprzedający mi okna powiedział że 360cm będzie już szkło hartowane 6mm i będzie sporo droższe, ale jak wybiore 352cm szerokości zamiast 360 to będzie jeszcze szkło 4mm grubości. No i dzięki jego poradzie zmniejszyłem okno na 3,52m i zapłaciłem mniejj
    To chyba taki sprzedawca jak kilku moich ...

    Miałem takich dla których wymiar szyby nie miał żadnego znaczenia i nawet aby dac lepszą cenę dla klienta propowali szyby 3mm ...
    Byle sprzedać i "złapać klienta" na cenę ...

    Mi dwóch sprzedawców powiedziało że do takiego przeszklenia jakie chce 2,3x2,3 MUSI być szyba 6mm i to "bezpieczna".
    Jak podzieli się szybę na 2 części to wtedy może być 4mm ...

    A u ciebie szyba 3,52m i 4mm ...

    No chyba że jest ono podzielone na mniejsze to co innego , ale jak w jednej tafli to "gratuję sprzedawcy" ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    troszke mnie rozbawiłeś tym tekstem "musi być tani w utrzymaniu" dlatego okna kupie za 60 koła. Poniekąd podchodzisz do tematu jak ja: mocna inwestycja na początku aby później zminimalizować możliwie koszty utrzymania ale ja preferuję inne rozwiązania. Jak chcesz mieć dom tani w utrzymaniu to idź w strone ogrzewania czymś co bierze prąc i kup panele fotowoltaiczne. Zamiast dawać 60 tyś za okna to daj za nie 25, za drugie tyle kup porządną instalacje PV 5KW i miej prąd i ogrzewanie za darmo a nie za pare złotych oszczędności bo przez okno ucieknie 0,1 kw ciepła mniej jak już inwestować to tak, żeby był efekt, a efektu lepszego ocieplenia stolarki pewnie nawet nie odczujesz, jedyny plus to że będziesz mógł się pochwalić ile to na okna wydałeś (jeśli lubisz to robić)
    z inwestowaniem w fotowoltaikę są takie same opinie jak z inwestowaniem w dobre okna - Różne , ten temat podejmę później ale jestem na niego otwarty.
    Jedna rzecz troszkę mnie martwi jak rozmawiam z sprzedawcami - proponują montaż okien które są z szybami ( oczywiście mam na myśli te duże okna )
    np 220x 340 lub 250x190 fix-y bez słupka ważą ok 300kg - pracuje na budowach za granica tam zawsze takie duże okna szkli się po montażu ramy na budowie - jak to wyglądało u was ?

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    u mnie fixy 245x220 205x220 185x220 byly szkolne po montazu ramy na budowie.
    Szklo 245x220 wazace 220kg bylo wstawiane przez 8 osob
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    To chyba taki sprzedawca jak kilku moich ...

    Miałem takich dla których wymiar szyby nie miał żadnego znaczenia i nawet aby dac lepszą cenę dla klienta propowali szyby 3mm ...
    Byle sprzedać i "złapać klienta" na cenę ...

    Mi dwóch sprzedawców powiedziało że do takiego przeszklenia jakie chce 2,3x2,3 MUSI być szyba 6mm i to "bezpieczna".
    Jak podzieli się szybę na 2 części to wtedy może być 4mm ...

    A u ciebie szyba 3,52m i 4mm ...

    No chyba że jest ono podzielone na mniejsze to co innego , ale jak w jednej tafli to "gratuję sprzedawcy" ...
    kolego, przyszło ci przez chwilę na myśl że to nakłanianie do kupienia bezpieczniejszych 6mm jest tylko po to aby po prostu sprzedać z większym zyskiem? tak się składa że to czy będzie 4 czy 6 mm grubości szkła jest decyzją jednej z najlepszych jak nie najlepszych producentów okien oknoplast a nie gościa zza biurka który jest dystrybutorem. Jak już tak się zagłębiasz w temat to pewnie wiesz że oknoplast ma sporo cennych certyfikatów na swój produkt, również na wytrzymałość, skoro producent który robi te okna i wie najlepiej, robi okna do 4,2m2 na szkle hartowanym 4mm to znaczy to że tak jest bezpiecznie. No ale widać są ludzie którzy po prostu wiedzą lepiej, bo się zna, w końcu już 3 razy był w sklepie z oknami

    ps. nie, nie reklamuje okien oknoplast- piszę jedynie jak się rzeczy mają. Jakie kupicie okna- wasz wybór
    Ostatnio edytowane przez westen ; 19-02-2017 o 21:44

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    kolego, przyszło ci przez chwilę na myśl że to nakłanianie do kupienia bezpieczniejszych 6mm jest tylko po to aby po prostu
    Tego to nie wiem ...

    Najpierw informację taką otrzymałem od autoryzowanego sprzedawcy duuużego producenta okien a potem to samo powiedziano mi w małej loklanej fabryce okien ..

    Po prostu powiedziano mi że do tak duzego przeszklenia to szyba 6mm , ale mozna też te okno podzielić i wtedy spokojnie może być szyba 4mm.
    Powiedziano jak się uprę to mogą mu wyprodukować takie okno na szybie 4mm , ale wtedy na te okno nie dadzą gwarancji ...

    Być może się "asekurują" , a być może z ich doświadczenia takie duże przezklenie jest niebezpieczne i po prostu szyby lubią sobie wtedy "pęknać" ?

    Z tego co mi powiedziano ramy z aluminium są dużo wytrzymalsze niż PCV ..

    U mnie największe okna będą skierowane na południe i do tego w kolorze antracytu ...
    Więc będą się mocno nagrzewały i siły działjące na szyby będą znaczne ...

    Ja po prostu podzieliłem okna i tyle ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    oj tam oj.. okna.. to szyba nic więcej...
    reszta to tylko wodotryski

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Panowie, a nie uważacie, że do kosztów domu energooszczędnego, szczególnie w przypadku okien (również dachowych), nie należy dodać również kosztów dobrego montażu. W końcu same okna bez właściwego umocowania niewiele dadzą.

  10. #30

    Domyślnie

    ja nie mam problemu bo dom będzie szkieletowy , więc jak bym nie zamontował to będzie ciepły montaż , poza tym montuję sam bo zajmuję się tym na co dzień -używam markowych taśm , i nie wiem z kąt firmy biorą ceny za montaż okien mi policzyli 8k za 12 okien . Rozumiem że w domu murowanym jest więcej pracy z tym .

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariober Zobacz post
    ja nie mam problemu bo dom będzie szkieletowy , więc jak bym nie zamontował to będzie ciepły montaż , poza tym montuję sam bo zajmuję się tym na co dzień -używam markowych taśm , i nie wiem z kąt firmy biorą ceny za montaż okien mi policzyli 8k za 12 okien . Rozumiem że w domu murowanym jest więcej pracy z tym .

    Też nie wiem, skąd bierzesz te ceny. Mi za montaż 10 okien (w tym jedne drzwi tarasowe) 63m obwodu trzy firmy wyceniły ciepły montaż podobnie 2,5-3K zł netto z materiałami. Nawet przy tanich oknach robociznę pokrywam z różnicy w VAT. Skoro jest gratis, to po co mam ręce brudzić i jeszcze (ewentualnie) mieć problemy z gwarancją?

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Za ciepły montaż 9 okien, w tym jednego tarasowego 270x240cm, zapłaciłem 11600zł, ale jeszcze sobie sam piankowałem od zewnątrz i taśmy przyklejałem na mój koszt, więc całość około 500 zł więcej. Dom mam ciepły, bo poszło na razie 2200kWh kablami i 600kWh klimatyzacją, powierzchnia 128m2, a okna są 3-szybowe, U szyby 0,6, U okna około 0,9 średnio.

    Dla oszczędności na ogrzewaniu nie warto wydawać więcej. Co innego estetyka, czy funkcjonalność - jak ktoś chce mieć złocone ramy, to to musi kosztować.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Masakra... 11600zł za ciepły montaż???
    Ja zapłaciłem 2500zł, z wklejaniem ciepłych parapetów, 3 warstwowy montaż - okna wysunięte 3cm w ocieplenie. Powierzchnia okien - 25m2.
    Nic nie robiłem sam przy oknach.
    Tej zimy na ogrzewanie poszło mi 1100kWh, niecałe 620zł. Dom ma 210m2 z garażem w bryle - szczegóły zamieściłem w dzienniku, zapraszam.
    Okna Vetrex na profilu Veka Alphaline V90+. Firma montująca z Wrocławia, której nazwa wiele razy polecana była na tym forum.
    Z resztą stąd ich znam i dlatego wziąłem.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Źle się wyraziłem. To już cena z oknami. Powierzchnia 22m2, wysunięte 10cm w styropian.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar luki8l
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    55-300
    Posty
    59
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Aaa to zasadniczo zmienia postać rzeczy...
    Teraz to wychodzi bardzo tanio
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dom w budowie: Dom w Wisteriach 2 Termo. Płyta fundamentowa 20cm XPS, Porotherm Dryfix, 25cm Styro Grafit, PC + Reku + CHG

  16. #36
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pyton79
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Pabianice-Dłutów
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    u mnie fixy 245x220 205x220 185x220 byly szkolne po montazu ramy na budowie.
    Szklo 245x220 wazace 220kg bylo wstawiane przez 8 osob
    Możesz zdradzić cenę za te fixy?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyton79 Zobacz post
    Możesz zdradzić cenę za te fixy?
    Jak już odkopałeś taki archelogiczny okaz do napiszę, że ja za swój fix 2400x2000 zapłaciłem około 2tyś na profilu Veka SoftLine82. Okno przyjechało w całości juz oszklone. Montowały 4 osoby. Szyba przy powierzchni powyżej 4m2 wymagana przez producenta to 6mm. Pakiet szybowy waży niecałe 200kg.
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

  18. #38
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibuch

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Kolbudy
    Kod pocztowy
    83-050
    Posty
    464

    Domyślnie

    Ja za okna zapłaciłem ok 15tyś - 8szt w tym jedno duże, 3,6x2.6m (fix podzielony na 2 części). Wszystkie okna U<0,8 fix U<0,7. I teraz sobie policzcie jakbyście mieli dopłacać do lepszych okien. Jakby nawet zjechać z okami do U=0 to ile możemy zaoszczędzić ok 1000kWh/rok? Za 20 tyś mam instalację PV, która daje mi co najmniej 6000kWh/rok . Niech każdy sobie odpowie w co lepiej władować pieniądze
    Dom dodatnioenergetyczny: 143m2 + 60m2 garaż poza bryłą grzaną. 22kWh/m2/rok. Płyta fundamentowa i strop grzewczy, 40cm celulozy w dachu, 32cm EPS031 ściany, 20cm XPS pod płytą. PV - 7 kWp na dachu, kable w stropie i płycie. Kominek z płaszczem wodnym i 60-tonowy betonowy bufor, no i parę bajerów jeszcze w planie

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Dom tani w utrzymaniu przez okna za 60 tyś, po 20 latach te okna pewnie trzeba będzie wymienić, różnica nigdy Tobie się nie wróci.
    Ja bym zainwestował pieniążki w co innego chyba że sra.. kasą to co innego.
    Jak kupisz to porób zdjęcia.

  20. #40

    Domyślnie

    Przypomnę tylko że to wątek z przed roku
    Dom pod klucz za 1400zł/m2? Jasne, że można. (było w 2017!) Zobacz mój dziennik Z258 w wersji DIY
    Nie polecam SWISSPORa - płyty nie mają kątów prostych.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony