dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek1990

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-727
    Posty
    18

    Domyślnie Mam własną ziemie. Chcę wybudować nie duży domek . Mam pytanko :)

    Dzień dobry Wszystkim. Jako , że mam sporo własnej ziemi i nie chciałbym całego życia płacić za wynajem ( mam 27 lat ) to chciałbym postarać się o kredyt i wybudować nie duży domek u mnie na mojej ziemi . Zależy mi na tym miejscu konkretnie z racji tego , że jestem bardzo przywiązany do tej okolicy . Nie pytajcie dlaczego po prostu jeśli miałbym się budować to tylko tutaj.

    I teraz mam pytanie do Was. Wiem , że na starcie napiszecie , że nikt nie jest wróżką i to od wielu czynników zależy ( robocizna czy materiały po kosztach ) ale mam pytanie czy da się w 200 tysiącach wybudować nie duży domek jednopoziomowy ( mając własną ziemie ) . Mi nie zależy na dużym domu. Zależy mi raczej na skromnym domku z dwoma pokojami , kuchnią i łazienką ( bez garażu bo mam wybudowany obok ) . Materiały miałbym załatwione taniej . Robocizna też z racji , że mam znajomości i na pewno miałbym o wiele taniej niż zlecenie pracy " fachowcom " . Przyłącze do gazu mam .

    Może to głupie pytanie ale nie mam kogo o to spytać . Czy da się przy użyciu średnich materiałów ( nie tych najdroższych ) wybudować domek nie duży jednopoziomowy w okolicach 200 tys mając własną ziemię ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na styk, jeśli to będzie naprawdę mały dom a MPZP pozwala na proste małe domki (czyli nie określa minimalnej wysokości domu, szerokości elewacji, nie narzuca dachu). Jakieś 70-80 m2 max.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek1990

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-727
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Na styk, jeśli to będzie naprawdę mały dom a MPZP pozwala na proste małe domki (czyli nie określa minimalnej wysokości domu, szerokości elewacji, nie narzuca dachu). Jakieś 70-80 m2 max.
    Dziękuje bardzo za odpowiedź. 70m2 to już by mi w zupełności naprawdę starczyło i super bym był zadowolony. Wiem , że ludzie co budują domy to budują po 200m2 albo więcej i ja to doskonale rozumiem jeśli ktoś może sobie na to pozwolić. Mi zależy np.na dwóch pokojach . Nie muszą być to duże pokoje ale też aby nie były totalnymi klitkami . Łazienka nie musi być duża aby kabina weszła , pralka. Kuchnia też nie musi być duża. Wiem , że zaraz ktoś napisze " po co budować taką klitkę okrojoną " . No to już tłumaczę. Wolę mieć ciasne ale własne niż wynajmować do końca życia mieszkanie i dawać 1500zł miesięcznie. Jedno mieszkanie jest na mnie przepisane tak więc tak czy siak w życiu będę mieć ten przypływ gotówki w razie ewentualnej sprzedaży i będzie na spłatę kredytu lub dopłatę .

    A właśnie zapomniałbym dodać . Przykładowo te 200 tysięcy na nie duży domek ( 70m2 ) to da się z " wykończeniem " w sensie okna , drzwi w środku panele podłogowe , płyty gipsowe bo chyba nie tylko sam pustak ? Pamiętaj , że ciągle mówimy o średniej jakości elementach . Nie najtańszych ani nie najdroższych.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli wszystkie prace zlecisz wykonawcom, doliczysz uporządkowanie działki, ogrodzenie oraz podstawowe wyposażenie domu, to nie da się. Nie rozumiem, dlaczego ktoś po znajomości miałby pracować u Ciebie taniej. Piszesz, że materiały miałbyś taniej, ale i tak poniżej pewnych wartości nie zejdziesz.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek1990

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-727
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ogrodzenie jest. Garaż jest wybudowany. Nie chodziło mi o to , że ktoś miałby u mnie tyrać za marne grosze. Przecież jeśli przychodzi do mnie znajomy to mówi , za ile chcę pracować a nikogo nie miałbym zamiaru wykorzystywać. Sam bym pomagał w czym tylko się da . Ale po prostu mając znajomych można zawsze mieć taniej zrobione niż u całkowicie obcej brygady. Jak ocieplaliśmy dom moich rodziców to też fachowca wziąłem znajomego to uwierz policzył mi połowę tego co chiała ekipa . Oczywiście pomagałem mu ale sam fakt - taniej.

    Wiem , że poniżej pewnej wartości nie znajdę bo nikt nic za połowę nie sprzeda. Ale zawsze tu złotówka tam złotówka i można coś ugrać.

    No spoko czyli podsumowując marne szanse na budowę jednopoziomowego domku ( bez garażu ) 70m2 za 200 tys złotych .

    I tak to tylko póki co takie plany i mniej więcej chciałbym oszacować koszty. W sobotę będzie u mnie kuzynka co zajmuje się projektowaniem i może ona coś oceni jak by to wyglądało . Dziękuje za odpowiedzi

  6. #6

    Domyślnie

    Też nie kapuje tego "po znajomości". Czy ty pracowałbyś przez kilka miesięcy (tyle trwa wykonczenie domu) za kwote niższą niż zwykle zarabiasz? Chcesz powiedzmy mieć o 20% mniejsze dochody przez dłuższy czas dlatego że kogoś znasz? Po znajomości to można kosiarke do trawy pożyczyć albo pomóc wnieść meble...
    Nie buduj domu poniżej 90m2, będziesz miał rodzinę kiedyś, mniesze domki są niepraktyczne a kosztują niewiele mniej.
    Co do pytania... nie da się. Szykuj sie na wydatek min. 300tyś jeśli to ma jakoś wyglądać i nie być kończone przez dekadę.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem logiki, dlaczego pracując dla znajomego miałbym mniej się cenić - przecież znajomy powinien mi więcej zapłacić, po znajomości.

    A co do meritum - ciężko. Bardzo ciężko. Z gatunku tych, co będzie się czym pochwalić, jak się uda.

    O tym było trochę na forum.
    Tym się udało - ale jakiś czas temu (a przepisy wymaszają coraz droższe budowanie) i, jak dobrze rozumiem, sami sobie zaprojektowali z mocnym naciskiem na oszczędności, czego normalnie projektanci nie robią. No i mogli zrobić płaski dach, a to spora oszczędność (sprawdź MPZP/WZ czy też możesz).

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Moim zdaniem sie da, ale kluczowy bedzie projekt i wybor ogrzewania. Prosty domek z dwuspadowych dachem cos w stylu z7 do tego ogrzewanie na prad.
    Jesli troche prac wykonasz sam i nie bedziesz szalal to moim zdaniem jest to do zrobienia.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym poszukała z płaskim dachem krytym papą - taniej.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Fakt o ile ma tyle szczescia ze WZ/MPZP na to pozwala
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał dudek6311 Zobacz post
    Jeśli wszystkie prace zlecisz wykonawcom, doliczysz uporządkowanie działki, ogrodzenie oraz podstawowe wyposażenie domu, to nie da się. Nie rozumiem, dlaczego ktoś po znajomości miałby pracować u Ciebie taniej. Piszesz, że materiały miałbyś taniej, ale i tak poniżej pewnych wartości nie zejdziesz.
    Bo bez faktury to pewnie i taniej .

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Fakt o ile ma tyle szczescia ze WZ/MPZP na to pozwala
    dlatego o tym wspomniałam w pierwszym poście.
    Ze tylko przy łagodnym MPZP jest w stanie zaryzykować z tą suma.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek1990

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-727
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za liczne wypowiedzi Wczoraj rozmawiałem z kolegą co stawiał Dom też mały ale za to z piętrem + dach z spadem wiadomo . Zmieścił się w 150 tys złotych ale wszystko robił sam od podstaw z swoim ojcem . Nikomu za robotę nie płacili . Fakt budowali go długo ale jednak sami więc robozizna odchodzi.

    Widziałem zdjęcia i ja się tam nie znam więc nie wiem jak on jest wykonany od strony technicznej ale z zdjęć spoko . Dom jedynie nie ma koloru położonego ale jest ocieplony .

    I tak dopiero będę myśleć za jakiś czas bo muszę sobie wszystko dokładnie przemyśleć co i jak.

    A takie pytanie co sądzicie o tych drewnianych domkach co przywożą za 150 tys ? U mnie w trójmieście sporo tego jest i nawet moja znajoma taki kupowała i sasiad ale nigdy nie pytałem jak w tym się mieszka i jak wygląda sprawa w zimę itp.

    http://danmardomy.pl/produkt/danmar-x-a/

    np. coś w ten desen ?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Obecnie budowane domy wymagają zupełnie innych parametrów niż, że których budowa zaczęła się 10 lat temu.
    Twój znajomy na pewno nie ma wentylacji mechanicznej, okna też pewnie najtańsze. Co z tego, ze zbudował za 150 tyś (uwzględniasz inflację?), jak teraz za utrzymanie płaci kupę kasy?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1990 Zobacz post
    Fakt budowali go długo ale jednak sami więc robozizna odchodzi.
    Od tego roku praktycznie nie da się zbudować domu bez rekuperacji. To znaczący koszt. Inne aspekty też się pozmieniały i trzeba lepiej ocieplać.

    Cytat Napisał Tomek1990 Zobacz post
    A takie pytanie co sądzicie o tych drewnianych domkach co przywożą za 150 tys ?
    Projekt, co jego wycenę otworzyłem (pierwszy - Danmar XV) kosztuje nie 150, a 176300zł do tego netto czyli 190K zł brutto.
    Patrz na zakres projektu i co musisz dołożyć. Tu trzeba dołożyć płytę fundamentową jak dobrze zrozumiałem (kilkadziesiąt tysięcy) i instalacje też za spore kilkadziesiąt tysięcy jak razem z rekuperatorem. Ocieplenie też za słabe (8cm to za mało - nie widzę szans, żeby spełniał wymogi techniczne 2017) i całe wykończenie.
    Do zamieszkania zbliżasz się do 300K zł co i tak jest dobrym wynikiem.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zobacz co jest w ofercie

    Tylko ściany, dach, drzwi i okna. Bez fundamentu, bez instalacji, bez wylewki podłogowej.

    Te najtańsze domy w ofercie to letniaki a nie domy całoroczne. Ocieplenie jest tam symboliczne.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2017 o 10:54

  17. #17

    Domyślnie

    moim zdaniem da się za 200 tys wybudować. Istotne jest co rozumiemy wybudowac. Bo jeśli stan developerski - to bez problemu mały dom. A jesli mowimy - z wykończeniem, kostką etc to raczej niemożliwe.

    Forumowicz pisze ze ogrodzenie garaż etc juz ma. To pozostaje wybudowanie samego domu i za 200k można to zrobić, a wykończyć np tylko część i sobie robić w miarę upływu lat resztę (dokupić meble). I tak jak ktoś juz pisał - 60-70m2 to mało perspektywicznie a raczej pojść w kierunku 100m2

    Ważne by wybrać dobry projekt i mieć dobrych doradców i wykonawców.

    Kuchnię zawsze mozna kupic w castoramie za 2000zł a na podłoge położyć panele za 25zł/m2. To kiedys mozna poprawić

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wątpię czy da się zrobić deweloperski domu 100m2 w tej kwocie po nowelizacji przepisów

  19. #19

    Domyślnie

    Mowisz ze duzo wiecej wyda za projekt?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam obawy czy postawi 70-80 m2. Ale budowanie domu 50-60 m2 to już mija się z celem.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony