dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Postawić 70-80 m2, to postawi za 200 tys.
    Problem jest tego typu, czy ktoś to mu wykończy "po znajomości"?

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zajrzyj do samorobów. Trochę wiary w siebie i zmieścisz się bez problemu?

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Za niecałe 120000,- zł trzy lata temu zbudowałem budynek biurowy 90 m2 parter, w tym połowa to socjal.
    Ściany zewnętrzne BK ociepleone 15 cm styro, wewnętrzne gk z wełną, ściany fundamentowe ocieplone 10 cm styro.
    Pod posadzką 8 cm styro, ogrzewanie elektryczne konwektory. Dach jednospadowy, płyta warstwowa z rdzeniem 25cm styro jest zarazem syfitem.
    W tej cenie wszystkie instalacje włącznie ze zbiornikiem 5m3 na nieczystości, WM bez reku. W całym budynku na podłodze gres, w łazienkach, kuchni i szatni na ścianach glazura (tania) W budynku 4 umywalki, 2 zlewy, 2 kibelki, 1 pisuar i 1 prysznic.
    Wszystko robiły firmy.

    Myślę że da się zbudować podobny budynek bardziej w kwadracie, na płycie, lepiej ocieplony, z dachem dwuspadowym (płyta warstwowa) za 200 tyś.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Biuro1.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	381711

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #24

    Domyślnie

    dzieki Cezary za wartościowy post z konkretnym przykładem. Czyli można mieszkać nawet taniej niż 200 tyś. Czyli dach nie jest wylewany? Są podpody w budynku, czy to się trzyma na krokwiach?

    Jaki cel attyki/ogniomurka - czy to dekoracja czy tez pełni to jakąś funkcję

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    dzieki Cezary za wartościowy post z konkretnym przykładem. Czyli można mieszkać nawet taniej niż 200 tyś.
    Nie, nie możesz mieszkać. To biuro.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poza tym obecne przepisy nie pozwolą ci zbudować domu z 8 cm styro w posadzce i bez rekuperacji.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie, nie możesz mieszkać. To biuro.
    Nie siej defetyzmu
    A w czym problem, aby podobny zewnętrznie budynek, wewnątrz był zaprojektowany na mieszkalny.

    @Adam626
    Dach nie jest wylewany. Napisałem że płyta warstwowa wewnątrz jest zarazem sufitem.
    Jedyne drewno w budynku, to paździerz w drzwiach.
    Natomiast są podpory wewnątrz. Słupki z rury 100/100mm i na nich rygiel 150/100mm sprytnie schowany w ściankach działowych. Bo szerokość budynku w środku wynosi 7 m. Tej grubości płytę warstwową można podeprzeć max rozpiętości 5 m, dłuższe należy oprzeć na ryglach. Zalecenia z tabel nośności producenta.
    Attyki, ogniomurki zaproponował architekt. Gdyby ich nie było, a dach z płyt leżałby na murach, wyglądałoby jak magazyn, ale byłoby jeszcze taniej.
    Historia jest taka, że biuro miało powstać z kilku kontenerów. Ceny nowych były wysokie, tanie używane wyglądały paskudnie, więc postanowiłem zbudować w taki właśnie sposób tę perłę architektury.

    @Tomek1990
    Dach na Twój mały bungalow http://forum.muratordom.pl/showthrea...dach+pasywnego

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poza tym obecne przepisy nie pozwolą ci zbudować domu z 8 cm styro w posadzce i bez rekuperacji.
    Ale zostaje nam 80 tyś na poprawienie wszystkiego co na dzisiejsze czasy należy poprawić.
    Dach dwuspadowy.
    Docieplenie sufitu.
    Wykończenie blaszanego sufitu: deska elewacyjna, gk, siatka maskująca, płótno podwieszone, tanie panele podłogowe, sklejka, tapeta natryskowo. itp.
    Płyta docieplona 30 cm styro zamiast fundamentu
    Ogrzewanie kablami w wylewce i kominkiem.
    WM z rekuperacją.
    Może nawet wystarczy na klimatyzator z funkcją grzania.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Ostatnio edytowane przez cezary.pl ; 17-02-2017 o 17:23 Powód: WM
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie siej defetyzmu
    [...]
    Historia jest taka, że biuro miało powstać z kilku kontenerów. Ceny nowych były wysokie, tanie używane wyglądały paskudnie, więc postanowiłem zbudować w taki właśnie sposób tę perłę architektury.
    [...]
    Pozdrawiam
    Cezary
    Proszę przyjąć gratulacje

    Równocześnie proszę nie robić wody z mózgu koledze @Tomek1990.

    Dziękuję.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Nie siej defetyzmu
    A w czym problem, aby podobny zewnętrznie budynek, wewnątrz był zaprojektowany na mieszkalny.
    A no to, że musi wtedy spełniać wymogi techniczne dla budynków mieszkalnych - ocieplenie, wentylacja, EP itd. I nie będzie tyle kosztował.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A no to, że musi wtedy spełniać wymogi techniczne dla budynków mieszkalnych - ocieplenie, wentylacja, EP itd. I nie będzie tyle kosztował.
    A ile będzie kosztował?
    Autor wątku zakłada budżet 200 tyś. ja zbudowałem budynek 90 m2 energetycznie nie pasujący do dzisiejszej rzeczywistości za 120 tyś, więc zostaje 80 tyś na poprawki.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek1990

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-727
    Posty
    18

    Domyślnie

    Siemka Wszystkim Nie było mnie tutaj więc nie mogłem się udzielać hehe. Widzę dyskusja się rozwinęła mocno za co dziękuje bo fajnie to poczytać. Był u mnie mojego Ojca znajomy który nie jeden dom w życiu postawił ( oczywiście z pomocnikami ) . Wiadomo napiszecie , że się nie da i , ze szanse są znikome i szanuje Wasze zdanie. Kolega Kaizen buduje dom na wypasie więc dla niego mniejszy domek to raczej syf i mija się z celem - wiadomo . Ja też mam auto z silnikiem 3.0 litra w benzynie i silniki nawet 2.0 dla mnie są nie brane pod uwagę ( to taki przykład z życia ) .

    Moi rodzice mają 69m2 i jak u nich jestem to serio są 3 pokoje kuchnia i łazienka . Łazienka mała ( bardzo mała ) . Kuchnia nie duża ale wszystko jest co trzeba i stól też wszedł aby 4 osoby zjadły. Reszta to dwa nie duże pokoje ( ale też nie klitki ) i jeden mały pokój ( np. mógłby dziecięcy być ) . Także kurcze dla mnie to byłoby full wypas i naprawdę szanuje Wasze zdanie ale dla mnie 70m2 to w zupełności by wystarczyło. Zakładając , że będę mieć dziecko to naprawdę nie widzę przeszkody w mieszkaniu w jednym pokoju z żoną a w drugim dziecko . Wiele ludzi tak mieszka. Oczywiście nie mam rodziny jeszcze ale mówię jakbym miał. Pewnie znów napiszecie " to zobaczysz jak będziesz mieć rodzinę zaraz będziesz nasze słowa wspominał i żałował , że 100m2 nie postawiłeś " . Może i tak będzie ale biorąc pod uwagę nawet moją siostrę która mieszka w bloku z dwójką dzieci i mężem w nie dużym mieszkaniu i żyją bez narzekania. Wiem , że każdy ma inne piorytety. Też bym chciał mieć pieniążki i postawić dom z piętrem bo zawsze marzyło mi się mieć dom z schodami do góry ale nie mając ich chciałym nawet coś mniejszego ale właśnego. Mieć satysfakcje , że sam będę pracować ciężko na ten nie mały domek..mały ale własny . Mieć satysfakcje , że z własnych pieniędzy będę co miesiąc spłacać każdy pustak w tym domu. Jak już mówiłem jest na mnie przepisane mieszkanie rodziców z ziemią , także nie myślę bron Boże o śmierci Rodziców ( odpukać ) ale w przyszłości będę mieć zastrzyk gotówki lub będę mógł wynajmować i mieć na ratę kredytu .

    A wracając do tematu tego Taty kolegi. On twierdzi , że do 250 tys da się wybudować domek nie duży jednopoziomowy bez problemu patrząc na moje wymagania. Nie trzeba montować paneli za 100zł / m2 . Nie trzeba użyć najdroższych materiałów. I tutaj pewnie znów padnie odpowiedź " chłopie to Ty chcesz mieszkać w najtańszym syfie ? " . Oczywiście , że nie chcę ale jeśli miałbym wybierać wybrałbym średniej klasy materiały. Nie najtańszy syf ale też nie najdroższy .


    Ocieplenie robione byłoby z 10-15cm styropianu a ogrzewanie gazowe ( mam przyłącze ) .

    Czekam też cały czas na to co powie kuzynka bo obecnie nie ma jej w Polsce a jest projektantką właśnie tych domów .

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1990 Zobacz post
    Był u mnie mojego Ojca znajomy który nie jeden dom w życiu postawił ( oczywiście z pomocnikami ) .
    Paaanie, my ze świagrem w '87 takiego ściupaka złapali, że nie dali my rady podbierakiem go wyciągnąć! TAAAAAAAAAAAAAKI BUŁ, ze dwa metra miał, zerwał się i poszedł - tyle my go widzieli...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1990 Zobacz post

    On twierdzi , że
    [...]
    Nie trzeba użyć najdroższych materiałów. I tutaj pewnie znów padnie odpowiedź " chłopie to Ty chcesz mieszkać w najtańszym syfie ? " . Oczywiście , że nie chcę ale jeśli miałbym wybierać wybrałbym średniej klasy materiały. Nie najtańszy syf ale też nie najdroższy .
    Czyli ten znajomy twojego ojca od strony szwagra, może ci wybudować dom, ale z zastosowaniem średniej jakości materiałów, a ty masz do wyboru, czy będzie to syf średniej, czy też najtańszej jakości?
    No buduj! Możesz nawet dziennik budowy tutaj założyć i zdjęcia wklejać, jak znajomy stawia Tobie dom "średniej jakości".

  15. #35

    Domyślnie

    ja bym to rozplanował tak:
    zmieścić się w 100tyś SSO
    115tyś SSZ
    instalacja wod kan+ogrzewanie=30tyś, razem 145
    elektryk= 6= razem ~150tyś
    10tyś na rekuperacje, 10tyś tynki i 30tyś na wykończenia. Co z tego że panel kosztuje 20zł za metr? jest to nowy panel i będzie normalnie wyglądał, zetrze się po 10 latach to sobie nałożysz nowy- lepszy. Jak dla mnie się da tylko te wykończenia w miare możliwości roić też własnymi rękami. Sam buduje więc moja opinia jest warta nieco więcej niż teoretyka zza komputera

  16. #36

    Domyślnie

    100 tys to za duzo na sso takiego malego i prostego domu. Raczej 80k za prosty dom do 100m2

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1990 Zobacz post
    Kolega Kaizen buduje dom na wypasie więc dla niego mniejszy domek to raczej syf i mija się z celem - wiadomo .
    Ale po co te złośliwości?

    Naprawdę dobrze Ci życzę i chętnie poczytam (jak pisałem to może być wykonalne - ale to wyczyn którym można się chwalić), jak tego dokonasz.

    Opinii wykonawców, architektów a nawet kosztorysantów traktowałbym ze sporym marginesem błędu (im wcześniej w tym zdaniu wymieniony, tym większym). Żaden z nich nie ma praktycznej wiedzy dotyczącej całości kosztów. Szybciej kieruj się informacjami inwestorów, którzy niedawno w Twoich okolicach kupowali poszczególne produkty czy usługi.
    Zapytaj tego znajomego, ile np. bierze geodeta za inwentaryzację powykonawczą przyłącza wodociągowego, albo kanalizacyjnego. I jakie jeszcze pieniążki i za co trafiają do geodety od mapki do celów projektowych, do zasiedlenia domu. Ciekawe czy ma pojęcie.

  18. #38

    Domyślnie

    autorze tematu zdaj sobie także sprawę że niestety nie małe pieniądze trzeba wyłożyć na samym początku przed wbiciem "pierwszego szpadla". Mam tu na myśli: projekt- 2000-2500zł, adaptacja projektu 2000-4000zł (zależy od regionu oraz od wyceny adaptującego), kierownik budowy 1500-3000zł (tak samo jak poprzednio), geodeta- mapa do celów projektowych, wytyczenie granic, wytyczenie budynku+ (to już po wybudowaniu) inwentaryzacja powykonawcza- razem od ~3000zł w górę. Niestety po podliczeniu wychodzi licząc te najtańsze opcje 7tyś licząc bez inwentaryzacji bo akurat ją robi się po budowie. Przykre ale niestety nie do ominięcia

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom to jednak nie mieszkanie. Nie da się tak prosto porównywać.
    Jakiś zasobnik, rekuperator to gdzie umieścisz?

    W blokach infrastruktura jest w piwnicach.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony