dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    makemake

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-512
    Posty
    3

    Domyślnie Wybór odpowiednich elementów posadzki przy zerowym marginesie błędu

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Posiadam dosyć indywidualny problem, na który nie udało mi się znaleźć do tej pory odpowiedzi, bądź te odpowiedzi nie są jednoznaczne.

    Chcę odpowiednio przedstawić całą sytuację, dlatego może wyjść ściana tekstu, ale samo pytanie sformułuję na końcu postu.

    Po dokonaniu pomiarów po założeniu drzwi wejściowych wyszło 12 cm od poziomu stropu do progu. W projekcie przewidziano 2 cm na styropian akustyczny, 3 cm na styropian podłogowy EPS 150, folia oraz 4,5 cm na szlichtę cementową. Po dodaniu do tego zapasu na warstwę wykończeniową min 2 - 2,5 cm (przy drzwiach będą płytki) wychodzi łącznie 11,5 - 12 cm czyli dokładnie tyle ile zmierzyliśmy przy krawędzi drzwi. Jednak styropian podłogowy, który ma być zastosowany ma 3,3 cm i gdy go luźno przymierzaliśmy przy progu zostawało nam 6 cm z przewidywanych 7 cm. Domyślam się że styropian zostanie jeszcze dociśnięty do chropowatego stropu i trochę się skurczy od nacisku wylewki ale nie mam pewności czy tak się stanie a zależy mi na zachowaniu odpowiedniej grubości warstwy posadzki gdyż mam na uwadze, że w całym mieszkaniu występują odchylenia +- 0,5 cm.

    Teraz chciałbym zadać właściwe pytanie. Wykonawca zaproponował nam takie możliwości rozwiązania problemu:
    1). Zastosowanie dokładnie takich materiałów jak w projekcie czyli: akustyro 2cm, styro EPS 150 - 3cm, folia, mixokret 4,5 cm (tu mam obawy czy uda się zachować tą minimalną grubość wylewki na powierzchni całego mieszkania biorąc pod uwagę odchylenia)
    2). Wersja alternatywna: akustyro 2cm, styro EPS 150 2 cm, mata termoizolacyjna ricotherm standard 0,3 cm (próbuję się dowiedzieć od sprzedawcy czy 0,3cm maty będzie równoważne 1 cm styropianu) i na to jastrych anhydrytowy około 5cm (tu mam większą pewność odpowiedniej grubości wylewki ale kosztem podkładu, dodatkowo nie ma jednoznacznej opinii która wylewka jest lepsza)

    W mieszkaniu nie będzie ogrzewania podłogowego a w opcji drugiej anhydryt można by zastąpić mixokretem. Jest to parter nad garażem podziemnym, w którym jest na suficie izolacja 10 cm wełny mineralnej.

    Postaram się przedstawić sytuację na grafice poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ilustracja.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	67,7 KB
ID:	381683

    Zdaję sobie sprawę, że ilość informacji jest duża ale będę niewyobrażalnie wdzięczny za jakąkolwiek radę.
    Ostatnio edytowane przez makemake ; 16-02-2017 o 18:50

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony