dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu nad gankiem - pod tarasem. Co zrobić?

    Dzień dobry,

    W sezonie zamierzam ocieplić cały dom styropianem 0.33 10-15 cm. Przy tej okazji chciałbym pozbyć się też problemu przemarzania stropu nad gankiem.
    W zimę widać głównie w rogach u góry, że zbiera się tam wilgoć mimo, że dom jest ogrzewany i ma te ~20'C na parterze.

    Sytuacja wygląda tak, że do domu wchodzi się przez murowany ganek, taki przedpokój nad którym wylana jest płyta betonowa, a na piętrze nad całym gankiem znajduje się taras. Całość od góry jest tylko zabezpieczona jakąś śliską farbą przed przemakaniem i tyle. Chciałbym jakoś ocieplić ten strop zachowując jednocześnie taras na którym planuje ułożyć deskę tarasową. W jaki sposób to zrobić?

    Myślałem, żeby dać styropian np 3cm pomiędzy kątówki drewniane do których będą przykręcone deski tarasowe, ale powstaje problem nieszczelności. Pod takim styropianem bedzie sie zbierac woda i wilgoć.

    Od środka nie jestem w stanie podwiesić sufitu i go ocieplić np wełną - za nisko - ale to i tak by chyba nie miało sensu.

    Jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?

  2. #2

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie wie jak poprawnie rozwiązać kwestię ocieplenia tego stropu ?

  3. #3

    Domyślnie

    Standardowe rozwiązanie to odwrócony taras. Czyli na warstwę hydroizolacji ze spadkiem kładziemy styropian, i potem warstwy wykończeniowe.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z12588656Q,Warstwy-tarasu.jpg
Wyświetleń:	371
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	381887

  4. #4

    Domyślnie

    Rozumiem, że jeśli strop mam już ze spadkiem to nie muszę kolejnej warstwy betonu wylewać?
    Co to jest za ta warstwa filtrująca?
    Dlaczego kładziemy na warstwę filtrującą żwir i jakiej grubości ma być taka warstwa żwirowa?

  5. #5

    Domyślnie

    Czy zamiast żwiru i płytek mogę dać np deski tarasowe ?

  6. #6

    Domyślnie

    Hmmm. Założenie jest takie, że większość wody spływa po warstwie wykończeniowej i w żwirze, a niewielka cześć może przedostać się do styropianu i spłynąć po papie. Żwir jest po to aby styropianu wiatr nie zwiał i równo ułożyć płyty chodnikowe. Więc nie musi być gruba ta warstwa. Myślę, że 5cm to jest wystarczająco.

    Gdybym chciał położyć deski, to ja robiłbym tak, że na warstwie żwiru położyłbym takie bloki betonowe i do nich legary przymocował.


    Żwir jeszcze chroni styropian przed słońcem, dlatego bym nie rezygnował z tej warstwy (bo mogłaby się pojawić pokusa aby te bloki położyć od razu na styropianie).

    Warstwa filtrująca jest chyba tylko potrzebna jak chce się ziemie położyć, aby mieć ogród. W tym przypadku raczej nie trzeba.
    Ostatnio edytowane przez wojtusp ; 27-02-2017 o 16:22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony