dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mieszkam tylko w dwójkę z mężem a sprawdzają się dwie osobne toalety

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris8600 Zobacz post

    chodzi oto że od wschodu mamy ładny widok więc chciałbym salon od tej strony, taras wyjdzie od północy
    I docenisz to rozwiązanie, i będziesz błogosławił ten dzień, w którym zapadła decyzja o takim umieszczeniu tarasu.
    Wystarczy, że w tym roku będzie takie lato, jak w 2015 - ten taras będzie jedynym miejscem na działce, gdzie można będzie odpocząć od upału, a zachodnie wiatry sprawią, że będziesz miał na tym tarasie naturalną wentylację!
    Jest wiele osób na tym forum, które wybudowały sobie tarasy od strony południowej/zachodniej, ale tylko mały procent z nich pisze szczerze, że siedzenie w upalne dni na takim tarasie, jest namiastką piekła!
    Latem wiatry wieją (o ile wieją) praktycznie tylko z zachodu, więc cała bryła budynku staje się wiatrochronem dla takich tarasów. A jak to wszystko się jeszcze dobrze nagrzeje, to nie ma czym oddychać, a znajomi nie chcą przychodzić na grilla, bo zamiast potraw, to oni są grillowani.
    No tak to właśnie mniej więcej wygląda - także posłuchaj mnie i rób ten taras od północy, a będziesz pan zadowolony!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Kuchnia powinno się znajdować znowu w miejscu najmniej nasłonecznionym, bo jest w niej wystarczająco gorąco podczas przygotowywania obiadu.
    [/quote]
    Może powinna, a może nie powinna.
    Skoro całe lato ktoś gotuje bigos przez 6 godzin, to czy to będzie północ, czy południe, to niewiele to zmieni, bo i tak będzie parować.
    No ale załóżmy, że masz rację z kuchnią, to jak wytłumaczysz następne zadanie, że:

    Cytat Napisał Mr A Zobacz post
    Pokoje dla dzieci powinny mieć jak najdłużej światło dzienne więc wskazany jest zachód.
    Od zachodu, to te pokoje dziecięce, nie będą miały "jak najdłużej" światła dziennego - to chyba logiczne!
    Latem, to jeszcze jak cię mogę, ale zimą? Od zachodu? U tych dzieci przez cały dzień, będzie ciemno jak w dupie!

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    teściowa ma kuchnię od południa, rolety a piec ciasto przychodzi do nas, bo twierdzi, że temperatura jest nie do wytrzymania.

  5. #25

    Domyślnie

    To ona wsadza głowę do piekarnika, czy jak, skoro twierdzi, że temperatura jest nie do wytrzymania?
    A może prądu/gazu jej szkoda i przychodzi do ciebie, a ty wierzysz w te jej banialuki?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie. Po prostu jak temperatura w domu to 28 stopni a piekarnik grzeje, to temperatura rośnie. Taka prosta fizyka.

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli słaba izolacja domu.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    I docenisz to rozwiązanie, i będziesz błogosławił ten dzień, w którym zapadła decyzja o takim umieszczeniu tarasu.
    Wystarczy, że w tym roku będzie takie lato, jak w 2015 - ten taras będzie jedynym miejscem na działce, gdzie można będzie odpocząć od upału, a zachodnie wiatry sprawią, że będziesz miał na tym tarasie naturalną wentylację!
    Też mam takie odczucia - nawet z doświadczenia.
    Dom znajomych ma taras od południa - siedzieć tam w letni słoneczny dzień to prawdziwa udręka.

    Ten dom jest powyżej na zdjęciu które dodałem - mam nadzieję że znajomi tego nie czytają

    Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, spostrzeżenia odnośnie poniższego projektu chętnie poczytam:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro 2.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	384756

    Zastanawiam się jeszcze nad wyboprem odnośnie wejścia - poniżej dodatkowa opcja

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	384757


    co napiszecie?

    pozdrawiam

    pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Krystek456

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    89-456
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zdecydowanie jeszcze jedna łazienka jest potrzebna w projekcie domu dla rodziny. U mnie na piętrze są dwie łazienki, obie małe, w jednej sedes, zlew i prysznic, w drugiej wanna, sedes i zlew. Na dole jest jeszcze toaleta, z której mogą korzystać goście albo ktoś, komu się spieszy np. z ogrodu . I jest to idealne rozwiązanie, a żona nie musi walczyć o miejsce przy lustrze z dorastającymi córkami .

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    Czyli słaba izolacja domu.
    Czyli wykluczasz zjawisko nagrzewania się wnetrz poprzez okna?

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    I docenisz to rozwiązanie, i będziesz błogosławił ten dzień, w którym zapadła decyzja o takim umieszczeniu tarasu.
    Wystarczy, że w tym roku będzie takie lato, jak w 2015 - ten taras będzie jedynym miejscem na działce, gdzie można będzie odpocząć od upału, a zachodnie wiatry sprawią, że będziesz miał na tym tarasie naturalną wentylację!
    Jest wiele osób na tym forum, które wybudowały sobie tarasy od strony południowej/zachodniej, ale tylko mały procent z nich pisze szczerze, że siedzenie w upalne dni na takim tarasie, jest namiastką piekła!
    Latem wiatry wieją (o ile wieją) praktycznie tylko z zachodu, więc cała bryła budynku staje się wiatrochronem dla takich tarasów. A jak to wszystko się jeszcze dobrze nagrzeje, to nie ma czym oddychać, a znajomi nie chcą przychodzić na grilla, bo zamiast potraw, to oni są grillowani.
    No tak to właśnie mniej więcej wygląda - także posłuchaj mnie i rób ten taras od północy, a będziesz pan zadowolony!
    Już piąty rok użytkuję dwa tarasy - jeden odkryty od strony południowo-zachodniej i drugi zadaszony od strony północno zachodniej,fakty są takie,że z tarasu koszystamy wtedy gdy jest ciepło,bardzo ciepło,upalnie,na odkrytym tarasie nikt nie chce siedzieć oprócz mnie - czasem sie na nim opalam,uwielbiam lato i tem.+25,ale w mega upalne dni nawet ja tam nie wysiedzę,taras zadaszony okazał się strzałem w dziesiątkę - korzystamy z niego całe lato,spożywamy posiłki,pijemy kawe,przyjmujemy gości,grilujemy,to jeden z najbardziej trafionych pomysłów,jest nie do zastapienia.Jak dom, to zadaszony taras oobowiązkowo.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    namira - wiosną, taka jak dziś ,siedzicie na tym zacienionym?
    Bo ja sobie właśnie we wiosennym słoneczku piłam kawę.
    Oczywiście mam dwa tarasy. Drugi jest od północy.

  13. #33

    Domyślnie

    Dziś to u mnie leje i wieje,zero słoneczka.Na tarasie siedzę latem, jak temperatura jest co najmniej 25 stopni.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    namira - wiosną, taka jak dziś ,siedzicie na tym zacienionym?
    Bo ja sobie właśnie we wiosennym słoneczku piłam kawę.
    To musiałaś szybko ją pić, żeby nie wystygła, a do tego ubrana w ciepłą kurtkę.
    Fajnie jest pić kawkę w słońcu, kiedy wiatru nie ma. Ale i tak przy temperaturze rzędu 8*C, to pięć minut siedzenia na tarasie, daje się we znaki - brrr...

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dziś u nas w słońcu było 15 stopni.

  16. #36

    Domyślnie

    Czyli temperatura odczuwalna 8-10*C. Zimno! Brrr....

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    W sloncu to raczej odczuwalna byla wyzsza -.-
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Czyli temperatura odczuwalna 8-10*C. Zimno! Brrr....
    Dlatego lepiej siedzieć na słoneczku, gdzie odczuwalna jest właśnie co najmniej te 15 stopni
    Bo za zacienionym tarasie rzecz jasna chłodniej.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    W sloncu to raczej odczuwalna byla wyzsza -.-
    W słońcu to jest temperatura, którą termometr pokaże, czyli w przypadku Efir 15*C.
    A temperatura odczuwalna uzależniona jest od innych czynników - m.in ma na to wpływ kierunek i prędkość wiatru, wilgotność powietrza i coś tam jeszcze..
    Także nie podniecajcie się tymi 15*C w słońcu i nie wychodźcie na tarasy, bo się przeziębicie i tyle wam da ta marcowa kawa, że potem będziecie ziółka parzyć
    Także wszystko należy robić z głową i w swoim czasie!
    Gdyby Efir napisała, że pod koniec kwietnia ten taras promieniuje ciepłem, to bym się zgodził. Ale pisanie na siłę o kawie na tarasie parę dni temu, to przeczy zdrowemu rozsądkowi!
    Po cholerę ubierać się w łachy i wyłazić na ten taras, skoro można wypić kawę w salonie??
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 22-03-2017 o 18:05

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo przyjemnie jest usiąść na słońcu po kilku miesiącach zimna, deszczów. W ciepłym swetrze a nie w kurtce. Popatrzeć na wschodzące tulipany, posłuchać ptaków.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony