dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Także nie podniecajcie się tymi 15*C w słońcu i nie wychodźcie na tarasy, bo się przeziębicie

    Ojej o kleszczach zapomniałeś też są zagrożeniem.

    Wyciągałem meble ogrodowe na taras i siedziałem na nim i żyję, córka lekcje odrabiała na tarasie, nie w futrach a tak na luzie może warto zanim się napisze zerknąć na pogodę w innych częściach kraju? A nie z buta innych traktować?

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    My już grilla robiliśmy

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    może warto zanim się napisze zerknąć na pogodę w innych częściach kraju? A nie z buta innych traktować?
    Pewnie, że warto.
    21 marca, czyli wtedy, kiedy Elfir zasiadała na tarasie, pogoda przedstawiała się następująco:

    http://www.weatheronline.pl/pogoda/s...or/premium.htm

    Tylko szybko kliknij, bo historia sięga tylko 3 dni.

    Widzisz w pobliżu Poznania (bo tam chyba Elfir wychodziła na tarasy) ROZCHMURZENIE? Widzisz GDZIEKOLWIEK rozchmurzenia, poza rejonami Pomorza w godzinach wczesnoporannych, czyli od godz 1 do 3 w nocy?
    Z czym chcesz polemizować, z faktami?
    To teraz ty masz "z buta" - napisz, jak to mogło się stać, że 21.03.2017r. nad Wielkopolską było całkowite zachmurzenie, a jak Elfir udała się na kawę, to ją słońce prażyło.
    No słucham?

    Czy ty nie widzisz, że tego dnia żadnej kawki w słońcu nie było, a koleżanka napisała ten post na potrzebę odpowiedzi do @namiry?
    Naprawdę tak trudno to wydedukować?

    Satelita robi zdjęcia co 15 minut. Niech Elfir napisze o której godzinie 21 marca br. piła kawę w promieniach słonecznych, a ja pokażę jej, jak wyglądało wtedy niebo przy dużym przybliżeniu.
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 23-03-2017 o 18:44

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chyba zacznę robić zdjęcia słońca, skoro uważasz, że kłamię.

  5. #45

    Domyślnie

    Napisz tylko godzinę i przybliżone współrzędne miejsca, w którym piłaś tę kawę, a ja udowodnię ci, że prawdopodobnie kłamiesz.
    Dawaj!

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kórnik godziny kołopołudniowe.
    Sprawdziłam jak to wyglądało wczoraj. Dla pewności.
    Było pięknie i ciepło, a na tej stronie pokazane jest zachmurzenie.
    Nie jest wiarygodna.

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Nie no trzeba byc idiota, gosc probuje udowodnic, ze ktos klamie, ze czerpal przyjemnosc picia kawy na tarasie w 15stoniowej temp. na sloncu.
    To proba dowartosciowania, zazdrosc, problemy w domu z zona i sposob na odreagowanie czy jeszcze cos innego?
    Co widze, post uzytkownika portaga to wysmiewa i szydzi.. masakra jak trzeba miec przerabane w zyciu.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #48

    Domyślnie

    Co/kto nie jest wiarygodna?
    Kurnik nie jest wiarygodny, czy satelity nie są wiarygodne?
    Ja nie pytam, czy było pięknie i ciepło w godzinach "okołopołudniowych", tylko chcę ci udowodnić, że nie miałaś do czynienia ze słońcem bezpośrednio. A to, że tobie wydawało się, że słońce świeciło, to już inna para kaloszy!
    Także poproszę o określenie godziny "+-" 1h i pokażę ci, że KŁAMIESZ pisząc, jakobyś delektowała się na tarasie w czystych promieniach słonecznych! Bo chyba o tym jest mowa, prawda?

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    gosc probuje udowodnic, ze ktos klamie,
    OTÓZ TO!
    Nienawidzę kłamstwa!

  10. #50

    Domyślnie

    Widzę, że zero odzewu.
    Umówmy się tak, że jeżeli udowodnię, iż KŁAMAŁAŚ, pisząc, że 21.03.2017r. piłaś kawę w promieniach słonecznych, to będzie to Twój ostatni post na tym forum.
    A jeżeli ludzie stwierdzą, że to ja manipuluję faktami i satelitami, to usunę swoje konto.
    Ja już mam wszystko, a Ty? Gotowa?

  11. #51

    Domyślnie

    No to żegnaj, w Środzie też świeciło słońce - prawie cały dzień w ogrodzie.

  12. #52

    Domyślnie

    A we Czwartku zachmurzenie całkowite.
    No dobra, wyluzujmy. Ja nie piszę na tym forum po to, aby coś komuś udowodnić! Ino trzymajmy się jako takich FAKTÓW!
    Bo jak ktoś ma problem z umiejscowieniem tarasu, to nie piszmy mu, że wybrał najgorsze rozwiązanie z możliwych! Po co takie wypowiedzi? Komu służą? Ano właśnie nikomu i tylko nieporozumienia z tego wynikają.
    Ja koledze napisałem, żeby się nie zastanawiał nad północnym tarasem, PONIEWAŻ SAM TAKI POSIADAM. No może nie stricte Północny, ale północno- wschodni.
    I co?
    Ano to, że upalnym latem, taki taras to skarb!
    Dom z tarasem południowym, na którym to nie można odpocząć w gorące letnie dni, TO NIE JEST DOM! To jest tylko budynek, nieprzemyślany, nie dający komfortu, nie dający przyjemności z posiadania.
    I tylko tyle, albo AŻ tyle - zależy jak ktoś tam to se wyobraża...

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    No to żegnaj, w Środzie też świeciło słońce
    W Środzie i w dupie.
    Żegnaj.

  14. #54

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	000053532-620x470.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	385068

    Znajdziesz sam, czy zaznaczyć strzałką?

  15. #55

  16. #56

    Domyślnie

    Nie strzałką, tylko wężykiem Jasiu, wężykiem zaznacz...

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    W Środzie i w dupie.
    Żegnaj.
    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Nie strzałką, tylko wężykiem Jasiu, wężykiem zaznacz...
    Problemy w domu? Zona zdominowala i boisz sie w domu odezwac?
    Skoncz juz robic z siebie prostaka na tym forum.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  18. #58

    Domyślnie

    Witam,

    zostawmy temat tarasu i pogody nie żebym się czepiał ale nic nie wnosi do mojego tematu

    czy macie jakieś wskazania albo przeciwskazania to poniższych wariantów (chodzi o wejście)
    1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro 2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	385495
    2.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sanna po przerobkach lustro.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	385496

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Z własnego doświadczenia. Mimo posiadania wewnętrznego przejścia z garażu do domu, bardzo często korzystam z wejścia głównego. Auto stoi przed garażem, coś się wnosi, wynosi, zaraz gdzieś się jedzie, więc nie wjeżdża się za każdym razem do garażu. Częściej więc korzystam z wejścia głównego. Jest ono w jednej linii z bramą garażową i podjazdem na którym stoi auto.

    W wariancie II Twojego projektu należałoby obchodzić narożnik budynku.... mało to ergonomiczne w moim odczuciu.

    Wariant I też nie jest idealny - drzwi wychodzą pod kątem prostym do bramy garażowej i może okazać się że auto stojące przed garażem uniemożliwi swobodne wchodzenie i wnoszenie. Chyba że masz długi podjazd ?
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post

    W wariancie II Twojego projektu należałoby obchodzić narożnik budynku.... mało to ergonomiczne w moim odczuciu.

    Wariant I też nie jest idealny - drzwi wychodzą pod kątem prostym do bramy garażowej i może okazać się że auto stojące przed garażem uniemożliwi swobodne wchodzenie i wnoszenie. Chyba że masz długi podjazd ?
    Ja mam inne wrażenie, 'rupiecie" czy zakupy są w bagażniku jak przód podjedzie pod garaż bliżej do drzwi w wersji drugiej.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony