dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g0nz0

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-308
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    14

    Domyślnie projekt C316 Z PERSPEKTYWĄ

    Witam.
    Przesyłam propozycję zmian w projekcie C316. Mam nadzieję że w przyszłości kogoś zainspirują.
    Jeśli widzicie jakieś błędy to dajcie proszę znać.
    Zapraszam do dyskusji.

    Lista zmian których nie widać na rzucie:
    • Strop z wiązarów zamiast z żelbetu.
    • Okno w salonie to fix a wyjcie na taras w kształcie L jest przez drzwi balkonowe.
    • Okna od ogrodu będą mieć żaluzje fasadowe.
    • Ogrzewanie gazowe
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c316 z perspektywa.jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	381739  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chcecie stół w kuchni?

    kuchnia ma nieprawidłowo zaplanowany układ trójkąta roboczego.

    Trochę za duży piec gazowy wrysowałeś.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 17-02-2017 o 17:34

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moja propozycja:

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g0nz0

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-308
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki. Pomysł przesunięcia lewej łazienki bliżej kotła jest super. Tak samo jak ukradzenie korytarzowi terenu pod prysznic.
    Muszę się jeszcze zastanowić czy są potrzebne 3 sedesy heheh

    Pomysł stołu w kuchni jest raczej kompromisem.
    W Twojej wersji zamknięta kuchnia ma około 2 m szerokości.
    Nie jest to przypadkiem za mało? Boję się o efekt "wagonu" w kuchni 2 x 4 m

    Uprzedzając pytania. Żona nalega aby kuchnia była w układzie zamkniętym.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Kuchnia miałaby mieć ok. 220-230 cm szerokości.
    Jak chcecie lodówkę side by side, to ona jest głębsza od normalnej zabudowy i odpowiednio wymaga szerszej kuchni.

    Z planu domu zrozumiałam, że to ma być wnętrze dla 2+2+ dziadkowie (ta osobna sypialnia).
    Jeśli dla 2+3 to zaplanowałabym nieco inaczej.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g0nz0

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-308
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dobrze wywnioskowałaś. Jest to spełnienie marzeń każdego inwestora czyli dom z sypialnią dla teściowej
    A na poważnie główna sypialnia będzie nasza z perspektywą ewentualnego odstąpienia rodzicom za kilka dobrych lat. Druga północna sypialnia będzie do tego czasu pokojem gościnnym.
    Dołączyłem najnowszą wersję. Jak widzisz jest duży wpływ twoich sugestii za które dziękuję.
    TV będzie na ścianie z kuchnią aby nie przeszkadzało popołudniowe słońce.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c316 z perspektywa wersja 3.jpg
Wyświetleń:	123
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	382000

  7. #7

    Domyślnie

    Teściowie się wprowadzają i zostajecie z jedną ogólną łazienką na 4 osoby (nieustawną przez kiepskie rozmieszczenie dwóch par drzwi). Chcąc się porelaksować w wannie ładujecie się w prywatną przestrzeń teściów a oni z kolei przechodzą przez Waszą łazienkę do pralni... Dla starszych osób prysznic chyba byłby lepszym wyborem.
    Wiatrołap i hol przed nim są zbyt obszerne. Widok z korytarza na bok biurka(?), kominek niewidoczny z kanapy - nieciekawe rozwiązania. Jeśli główna część tarasu i ogrodu jest od strony dużego okna to bez sensu jest robić jedyne wyjście na innej ścianie(trzeba będzie obejść narożnik domu).
    Moja propozycja - nie wszystko jest tip-top bo nie jestem pewna czy będziecie się upierać przy swoich pomysłach na łazienki i pralnię i nie wiem jakie wymiary ma mieć komin i ustrojstwa typu rekuperator itd.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	382054

    Salon ok.590cm, komin po stronie salonu, kominek taki żeby ładnie wyglądał też z korytarza - ewentualnie można go umieścić obok tv, przy ścianie kuchni. Stół niestety daleko do kuchni.
    Kuchnia ok.270cm - dodatkowo z piekarnikiem w słupku, szafą-spiżarką i wejściem na wprost wiatrołapu (drzwi suwane?) - nie jestem do końca zadowolona z tego układu.
    Główna sypialnia z wyjściem na taras (jeśli robicie też od tamtej strony), łazienka przy niej ogólnodostępna, z prysznicem i zwężona do 150cm (dobrze byłoby stelaż wc wbudować w ścianę). W ścianie salonu naprzeciwko wejścia do łazienki można zrobić regał ze szklanymi plecami lub jakąś inna ażurową dekorację.
    Wiatrołap zwężony do ok.230cm, hol do ok.190cm.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g0nz0

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-308
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    14

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje. Te brązowe biurko to moje dzieło w Paintcie przedstawiające pianino. Element obowiązkowy wg mojej żony podobnie jak pieco-kominek kaflowy. Ogólnie wystrój będzie klasyczny z elementami stylu kolonialnego. Cudem jest, że udało mi się wynegocjować eko stodołe zamiast dworku

    Ten projekt ma niby 152 mkw ale widzę, że upchanie tego wszystkiego wymaga nie lada akrobacji.

    Skłaniam się do zabudowania tej ażurowej ściany. jest jakieś przeciwwskazanie do tego?
    Duże okno wychodzi idealnie na południe, 15m ogrodu i płot.
    Boczne wyjscie z salonu prowadzi na zadaszony drewniany taras. 13 m ogrodu i płot.
    Taras będzie w kształcie litery L i jedyny cień będzie właśnie od tej wschodniej strony.
    Wysyłam rzut ogrodu. Oraz aktualną wersję domu /4.0/
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dz.JPG
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	382102
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c316 z perspektywa wersja 4.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	382180
    Ostatnio edytowane przez g0nz0 ; 22-02-2017 o 22:35

  9. #9

    Domyślnie

    "Ten projekt ma niby 152 mkw ale widzę, że upchanie tego wszystkiego wymaga nie lada akrobacji."
    Oryginalny C316 ma powierzchnię netto 123,8m2 - po nałożeniu na jego rzut Twojego rysunku nie zauważyłam, żebyś zmienił wymiary. Chyba że masz na myśli powierzchnię zabudowy...
    Jest poddasze do zagospodarowania - może da się tam wywalić rekuperator? Bo przypuszczam, że nie planujesz adaptacji (chociaż części) poddasza na cele mieszkalne, np.pokoje i łazienkę dla dzieci jak teściowie się wprowadzą.
    A może dobudować ganek-wiatrołap (wyciągnąć trochę daszek nad wejściem)? Z wiatrołapu zrobi się przedpokój z wejściem do pralni, łazienki... Tak sobie rzucam pomysłami
    Usytuowanie domu na działce nie zmienia mojego zdania co do dodatkowego wyjścia na taras/do ogrodu od południa. Tu nawet pasowałoby wszystkie pomieszczenia od południa wyposażyć w wyjście do ogrodu (może z wyjątkiem kuchni bo trochę szkoda miejsca pod oknem). Wyobraź sobie, że siedzisz na kanapie i nie masz kontaktu z dziećmi bawiącymi się w ogrodzie, opalacie się na tarasie od południa i żeby przynieść żonie zimny napój z kuchni latasz naokoło... A odbicie lustrzane z salonem od południa i zachodu nie wchodzi w grę?

    Propozycja 2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	382223

    Kominek przeniesiony na ścianę obok tv. Pojedyncze drzwi tarasowe na osi korytarza, wzdłuż ściany np. niskie komody, pianino w dalszym kącie. Duże okno 360cm - 270 fix, 90cm otwierane.
    Sypialnia z własną łazienką (160cm szer.)którą można urządzić później a początkowo przeznaczyć na garderobę. Teściom chyba przyjemnie byłoby mieć własne wyjście na taras (okno od północy można zmniejszyć) ale to już jak chcecie.
    Łazienka z prysznicem z wejściem do pralni. Łazienka z wanną ma szerokość ok.170cm, w drugiej sypialni wzdłuż ściany łazienki płytkie(ok.35cm) szafy/regały/komody.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    g0nz0

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-308
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    14

    Domyślnie

    Jedynym powodem dla takiego usytuowania jest zacieniony taras.

    Tak dla sportu wstawiłem odbicie lustrzane i okazuje się, że rozwiązuje kilka problemów:
    1. Z dużej sypialni jest widok na ogród a nie na kostkę "parkingu"
    2. Nie musimy przeprojektować komina i fundamentu pod komin bo pozostaje po staremu
    3. Jest miejsce żeby ten cholerny piecokominek wstawić (szerkość 110-120 cm u podstawy)
    4. Stół jest bliżej kuchni
    5. Kuchnia zyskuje kilkadziesiąt centymetrów szerokości
    6. Zyskuje się 4 metry ogrodu.
    7. Zagospodarowuje się północno-zachodni narożnik działki

    Minus:
    1. Bardzo nasłoneczniony taras (tutaj wchodzi w grę opcja markizy+ drzewa liściaste albo dach+drzewa liściaste)

    Odnośnie salonu to chyba nie obejdzie się bez HSa. aaaa moje pieniądze ukochane
    Pooglądam sobie najnowsze rozwiązania na Tarbudzie pod koniec marca.

    Dobrze kombinuję?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	c316 lustro na dzialce.JPG
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	382242
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kominek.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	28,3 KB
ID:	382243

  11. #11

    Domyślnie

    ktoś może juz wybudował SSZ/SSO i mógłby się podzielić orientacyjnymi kosztami ?

  12. #12

    Domyślnie

    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony