dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Drzwi stalowe KMT 75 Plus czy PCV ?

    Witam !

    Mam złe doświadczenie z drzwiami stalowymi , choć drzwi z jakimi miałem doświadczenie to drzwi z najniższej półki jakiejś dziwnej firmy Splendoor.
    Drzwi się powyginały (pofalował) i były nieszczelne. Przebrawił się też kolor (okleina).

    Drzwi drewniane. Tutaj znajomym się wypaczyły i szpary były większe niz u mnie ..

    Pomyślałem więc nad drzwiami z PCV , tyle że w sklepach nie mają w ofercie i nie polecają do domu ...
    A przecież to właśnie PCV powinny być najbardziej wytrzymałe i trwałe niż stalowe czy drewniane ...

    Sprzedawca jaki mi sprzedał okna poleca drzwi KMT , dokładnie KMT Plus 75mm z przeszkleniem (za 2500zł z montażem).
    PCV nie poleca (mimo że sprzedaje okna PCV a producent (Witraż) ma w ofercie drzwi PCV.

    Co do drzwi PCV to nie znalazłem u mnie w mieście .

    Interesują mnie drzwi w kolorze Antracyt (dwustrony) + przeszklenie.

    Znalazłem na Allegro jedne drzwi które z wyglądu mi się dość podobają za 1300zł , tyle że sprzedawca mało udziela informacji i drzwi ich właściwości izolacyjne/akustyczne , szczelność i itd to wielka niewiadoma

    Znalazłem też producenta drzwi PCV w systemie Salamander Bruhmann AD Arte : http://www.grupa-ago.pl/
    Niezbyt daleko (100km) od mojego miejsca zamieszkania.

    Okna które by mi odpowiadały kosztowały by okolo 2250zl (bez montażu z transportem).
    Tyle że tutaj jest więcej informacji o profilu ,i itd , ale też ciągle nie wiadomo jakie Uw całych drzwi , jaka szczelność , jakie właściciwości izoalcji akustycznej ...
    Będzie małe przeszklenie (pionowe) z szybą typu Reflex.

    Chyba dużo lepsze parametry izolacyjne mają jednak drzwi stalowe , chyba dla tych drzwi stalowych jest Uw=1.0 ..

    Dla tych PCV boję się ze będzie Uw=1,2-1.4 , a może i gorzej

    Za PCV przemawia szansa na dużą trwałośc i bezproblemowość i szczelność, ale są też brzydsze i sądzę że dużo zimniejsze


    Ale może jednak z jakiegos powodu sprzedawcy okien PCV nie polecają drzwi PCV i jednak oferują tylko stalowe/drewniane ?
    Być może faktycznie do domu są za zimne , zbyt problematyczne i zbyt drogie w stosunku do tego co oferują ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Kaszpir po co tworzysz nowy wątek o tym samym i z tymi samymi pytaniami Już odpowiedzi otrzymałeś

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Kaszpir po co tworzysz nowy wątek o tym samym i z tymi samymi pytaniami Już odpowiedzi otrzymałeś

    No nie do końca , bo inaczej bym nowego nie zakładał ...

    Dostałem odpowiedź od Ago i szczerze mówiąc mój "zapał" na zakup drzwi z PCV zmalał

    Okazało się że drzwi są na profilu 4 lub 5 komorowym a drzwi miały by U=1.48 więc bardzo słabo

    Drzwi KMT 75 z przeszkleniem mają U=1.0 ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Słuchaj kochany inwestorze
    Te twoje 0 48 realnie nie ma żadnego znaczenia przelicz to sobie przez 2 metry kwadratowe powierzchni Bo tyle mniej więcej będzie miały te drzwi i później Oblicz sobie jakie to będą ogromne straty
    Dla mnie drzwi PCV wygrywają dosłownie wszystkim od wbrew pozorom wyglądu po brak realny brak problemów z użytkowaniem
    Ale jak już napisałem Ty decydujesz bo jak kupisz jakieś badziewie bo widzę że szukasz ceny i później będziesz miał do mnie pretensje że ci źle doradziłem

  5. #5

    Domyślnie

    Na coś trzeba patrzeć ...

    Co do drzwi nie chce wydać więcej niż 2500zł z montażem.

    Ja rozumię że to niezbyt duża kwota , ale wiecej nie wydam i chce za tą cenę kupić coś nabardziej optymalnego ...

    Drzwi PCV które by mi odpowiadały (kolor antracyt , małe przeszklenie) znalazłem za 1300zł i za 2000zł ...

    Te droższe są ładniej opisane , podany jest producent profilu , ale patrząc na ilość komór i grubość profilu to oba drzwi są tej samej klasy ...
    Szyby w obu przypadkach zwykle zespolone i tyle ...

    WIęc do wyboru mam:

    1. Drzwi z Allegro , kolor antracyt , małe przeszklenie za 1300zł
    2. Drzwi bezpośrednio od producenta , kolor antracyt , małe przeszklenie za 2000zł Tutaj znam producenta profilu.
    3. Drzwi metalowe KMT Plus 75 z przeszkleniem i montażem za 2500zł

    Drzwi z PCV na miejscu nie zobaczę , bo nikt ich nie ma a jak już to są ttypowo białe sklepowe ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja widzę że Ty za wszelką cenę chcesz uzyskać potwierdzenie, że zakup drzwi za 1300 z allegro będzie optymalny.. .
    A to wg mnie grozi jednym - za parę lat dołączysz do grona narzekających znajomych tylko uzupełnisz zakres o drzwi PCV. Moim zdaniem ich problemy wynikają z powodu kupna tanich (i słabych) drzwi, a nie materiału z którego są zrobione.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Drzwi z PVC w cenie 1300 zł to nie drzwi tylko wyrób drzwiopodobny
    Profil to tylko ułamek wartości drzwi.
    Finlandia ma rację. Niedługo po zamontowaniu zaczniesz pisać posty o tym jak naprawić to co jest nienaprawialne
    Realny koszt drzwi PVC w najprostszej wersji bez szyb a tylko z wypełnieniem zaczyna się od ponad 3 tyś zł.Dodatki powodują wzrost ceny

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ....Co do drzwi nie chce wydać więcej niż 2500zł z montażem. ..
    Co za problem ? Podjedź do najbliższej Castoramy i kup. Nawet Ci polecą ekipę do zamontowania i na pewno zmieścisz się w założonej kwocie
    Nawet i na niej przyoszczędzić bo wydasz maks 2 tyś z montażem a jak weźmiesz najtańszego chinola to i jeszcze z 500 zł urwiesz.
    Ostatnio edytowane przez Ok**se ; 16-02-2017 o 14:15

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marmax

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    ...Co do drzwi nie chce wydać więcej niż 2500zł z montażem...
    Za taka kwotę brutto z montażem nie kupisz dobrych drzwi zewnętrznych. Nie rozumiem dlaczego inwestorzy oszczędzają na drzwiach wejściowych, nie mówię tu o Twoim przypadku, ale budują domy po 500-600 tys zł, okna 3 szybowe, HSy, rolety, alarmy, a później przychodzą po drzwi wejściowe z których będą korzystać kilka razy dziennie i kwota za drzwi od 3,5 tys w górę jest nie do przeskoczenia. Chcą drzwi za max 2-2,5 tys.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    marmax
    Niezbadane są ścieżki myśli klientów

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Witam !


    Mam złe doświadczenie z drzwiami stalowymi , choć drzwi z jakimi miałem doświadczenie to drzwi z najniższej półki jakiejś dziwnej firmy Splendoor.
    Drzwi się powyginały (pofalował) i były nieszczelne. Przebrawił się też kolor (okleina).

    Drzwi drewniane. Tutaj znajomym się wypaczyły i szpary były większe niz u mnie ..

    Pomyślałem więc nad drzwiami z PCV , tyle że w sklepach nie mają w ofercie i nie polecają do domu ...
    A przecież to właśnie PCV powinny być najbardziej wytrzymałe i trwałe niż stalowe czy drewniane ...

    Sprzedawca jaki mi sprzedał okna poleca drzwi KMT , dokładnie KMT Plus 75mm z przeszkleniem (za 2500zł z montażem).
    PCV nie poleca (mimo że sprzedaje okna PCV a producent (Witraż) ma w ofercie drzwi PCV.

    Co do drzwi PCV to nie znalazłem u mnie w mieście .

    Interesują mnie drzwi w kolorze Antracyt (dwustrony) + przeszklenie.

    Znalazłem na Allegro jedne drzwi które z wyglądu mi się dość podobają za 1300zł , tyle że sprzedawca mało udziela informacji i drzwi ich właściwości izolacyjne/akustyczne , szczelność i itd to wielka niewiadoma

    Znalazłem też producenta drzwi PCV w systemie Salamander Bruhmann AD Arte : http://www.grupa-ago.pl/
    Niezbyt daleko (100km) od mojego miejsca zamieszkania.

    Okna które by mi odpowiadały kosztowały by okolo 2250zl (bez montażu z transportem).
    Tyle że tutaj jest więcej informacji o profilu ,i itd , ale też ciągle nie wiadomo jakie Uw całych drzwi , jaka szczelność , jakie właściciwości izoalcji akustycznej ...
    Będzie małe przeszklenie (pionowe) z szybą typu Reflex.

    Chyba dużo lepsze parametry izolacyjne mają jednak drzwi stalowe , chyba dla tych drzwi stalowych jest Uw=1.0 ..

    Dla tych PCV boję się ze będzie Uw=1,2-1.4 , a może i gorzej

    Za PCV przemawia szansa na dużą trwałośc i bezproblemowość i szczelność, ale są też brzydsze i sądzę że dużo zimniejsze


    Ale może jednak z jakiegos powodu sprzedawcy okien PCV nie polecają drzwi PCV i jednak oferują tylko stalowe/drewniane ?
    Być może faktycznie do domu są za zimne , zbyt problematyczne i zbyt drogie w stosunku do tego co oferują ?
    Użytkuję i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić drzwi KMT 75 Plus, moje są z doświetlenie bocznym i pakietem 3 szybowym, same skrzydło jest pełne.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Użytkuję i z pełną odpowiedzialnością mogę polecić drzwi KMT 75 Plus, moje są z doświetlenie bocznym i pakietem 3 szybowym, same skrzydło jest pełne.
    WG a jak długo Ty użytkujesz te drzwi? Rok? czy dwa?
    Kaszpir ma obawy o to co się stanie z nimi za 5-7-10lat. Ja mu takiej gwarancji nie dam, bo sam widuję pofałdowane skrzydła (najlepiej patrzeć jak światło pada z boku). Nie wiem czy to KMT czy tańsze zamienniki z cieńszą blachą. Wymieniona marka na Sple.. r to zdaje się zwykłe "chińczyki"
    Z tym, że sama powierzchnia nie jest kłopotem użytkowym a raczej wizualnym.
    Drewniane drzwi za 2 tys. też się proszą o kłopoty, bo raczej nie będą miały nawet dobrej klasy drewna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    WG a jak długo Ty użytkujesz te drzwi? Rok? czy dwa?
    Kaszpir ma obawy o to co się stanie z nimi za 5-7-10lat. J
    a mu takiej gwarancji nie dam, bo sam widuję pofałdowane skrzydła (najlepiej patrzeć jak światło pada z boku). Nie wiem czy to KMT czy tańsze zamienniki z cieńszą blachą. Wymieniona marka na Sple.. r to zdaje się zwykłe "chińczyki"
    Z tym, że sama powierzchnia nie jest kłopotem użytkowym a raczej wizualnym.
    Drewniane drzwi za 2 tys. też się proszą o kłopoty, bo raczej nie będą miały nawet dobrej klasy drewna.
    Użytkuję te drzwi troszkę ponad rok. Co niby może stać się z dobrymi stalowymi drzwiami po latach, wygną się w banan? Takie myślenie co stanie się za x czasu to ślepa uliczka. Idąc w tą stronę nic w końcu bym nie kupił, bo wszystko kiedyś się zestarzeje i będzie wymagać wymiany bądź renowacji. A Ty dasz gwarancję, że za 10 lat okna będą tak samo dobre i szczelne? Nic nie jest wieczne, nawet luksusowe samochody trzeba kiedyś zmieniać.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Mam drzwi KMT 75 (plus jakaś tam Thermo-ościeżnica) z tyłu domu i dobre drewniane drzwi dębowe z przodu.
    Już po prawie trzech latach widać różnicę - w stalowych zauważyłem jakby luz przy progu (może to tylko kwestia regulacji), zresztą przy mrozach pojawiła się tam rosa.
    Jak się przyłoży 2-metrowa łatę, to na środku jest 1-2mm luzu. Nie było tego po montażu, bo sprawdzałem poprawność montażu na wszelkie sposoby

    Drewniane, mimo iż pracują w gorszych warunkach (ekspozycja na wschodzące słońce, wielokrotnie częstsze otwieranie/zamykanie) nei wykazują żadnych zmian w stosunku do dnia montażu
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-02-2017 o 18:28
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #14

    Domyślnie

    Jednak ten "Plus" przy drzwiach KMT robi różnicę.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Fakt, mam KMT Plus (grubość 54mm)
    Ale stalowym 75 i tak daleko do dobrego drewna
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-02-2017 o 19:46
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Fakt, mam KMT Plus (grubość 54mm)
    Ale stalowym 75 i tak daleko do dobrego drewna

    Już nie tak daleko, technologia drzwi stalowych poszła bardzo do przodu. Jeśli drewno jest takie super to dlaczego okna masz PCV a nie drewniane, np z Sokółki?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    ....Jeśli drewno jest takie super to dlaczego okna masz PCV a nie drewniane, np z Sokółki?
    Dobre pytanie na zakonczenie tej calej dyskusji
    Obaj znamy odpowiedź cena

  18. #18

    Domyślnie

    Te drzwi za 1300zł odpadły ...

    Sprzedawca nie chciał powiedzieć co to za profil , później okazało się że szyba "reflex" w rzeczywostości nie jest reflex ...
    Później po sprawdzeniu sprzedaawcy wyszło że to co sprzedaje to zwykłe buble i już zmienił nazwę firmy a sprzedawca był ładnie "wysmarowany" na forum muratora ...

    Znalazłem jeszcze jak pisałem dużegpo producenta drzwi PCV w moim "rejonie" http://www.grupa-ago.pl/ i tam widzę wszystko dobrze opisane i nic nie jest ukrywane i na wszystkie moje pytania odpowiadają ...

    Drzwi takie jakie by mi odpowiadały na profiu drzwiowym PVC Salamander w systemie Brugeman AD na listwach Arte mogę mieć za niecałe 2000zł (+ transport) i raczej na takie się zdecyduje ...
    Transport byłby wprost z fabryki ...

    Rozmawiałem jeszcze z loklaną firmą i mogą mi zrobić drzwi na profilach Drutexu Iglo5 za 2600zł z montażem.

    Co do metalowych , to mam jakieś Splendoor , ale na serwis nie mogę narzekać , bo jak był problem to serwis przyjeżdzał a nawet sam podjechałem do firmy i kupowałem części zamienne ...
    Ale to drzwi z niskiej półki , ale i tak blachy miały grubsze niz wiele obecnych sprzedawanych ...

    Zależy mi aby drzwi nie traciły swoich właściwości izolacyjnych i szczelności przez lata ...

    Te stalowe co mam po 7 latach to tragedia ....
    Krzywe , pofalowane , nieszczelne , dodatkowo zaczeły się odbarwiać i wyglądają paskudnie ...

    Dlatego myślałem nad właśnie PCV ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 16-02-2017 o 22:36
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Już nie tak daleko, technologia drzwi stalowych poszła bardzo do przodu. Jeśli drewno jest takie super to dlaczego okna masz PCV a nie drewniane, np z Sokółki?
    A co takiego poszło do przodu w technologii drzwi stalowych, jaka została zastosowana w KMT ?

    Cena okien drewnianych była wywalona w kosmos, wykonawca nie wiedzial nic o montażu warstwowym (nie wiem, może drewnianych się tak nie montuje ?) więc mnie zniechęcił.
    Przy tym gorszy współczynnik U ramy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ja jakoś do drzwi drewnianych nie jestem przekonany. Mam stalowe nie są może najcieplejsze jednak puki co solidne. Ja ponad to aby były Ciepłe postawiłem na antyawłamaniowość to że stracę przez nie 15-20 kwh rocznie więcej niż przez cieplejsze to akurat mniej istotne. Użytkuję rok.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony