dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie Ilość materiału na ściany - ile odpadu?

    Niedługo zaczynam budowę z bloczków silikatowych i niestety muszę zamówić materiał odrazu na całość.
    Jak radzicie policzyć ilość materiału, żeby nie zabrakło. Ile procent odpadu przyjąć na jakieś stłuczone bloczki - 10?
    Odejmować okna?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bodeek
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    warszawa/siedlce
    Posty
    175

    Domyślnie

    Nie odejmuj powierzchni okien na parterze, na piętrze odejmij i zamów tyle ile wyjdzie. na pewno starczy.
    Pozdrawiam
    Norbert Jagodziński
    509 260 094
    [email protected]
    [email protected]

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    ok. dzieki

  4. #4

    Domyślnie

    Ja od razu zamawiałem 4 palety połówek żeby nie trzeba było docinać a połówek idzie sporo

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kurtz

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    505

    Domyślnie

    a jak dobrałeś ilość połówek?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radetzky
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-750
    Posty
    55

    Domyślnie

    Silikat się ciężko tnie, bo się potrafi kruszyć. Lepiej mieć więcej połówek, a normalnych cegieł wziąć tyle ile wychodzi z kalkulacji. My zakładaliśmy 5% naddatku na pustakach Porotherm, ale w sumie i tak nam sporo zostało, bo prawie nic nie zostało popsute przy budowie Generalnie te materiały to już nie to samo co 10-15 lat temu, kiedy po budowie zostawał konterener gruzu...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurtz Zobacz post
    a jak dobrałeś ilość połówek?
    Nie pomogę bo braliśmy na oko, a z hurtownią miałem tak załatwione że na koniec przyjechali i zabrali to co zostało.
    Nie mogę się zgogzić z przedmówcą że silikaty się kruszą, nie zostało mi praktycznie nic odpadu czy gruzu

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał radetzky Zobacz post
    Silikat się ciężko tnie, bo się potrafi kruszyć.
    Jeśli już musisz uprawiać tę szeptaną reklamę wyrobów firmy na W, to przynajmniej nie pisz tak oczywistych bzdur....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ilość materiału producenci bloczków silikatowych udostępniają kalkulatory.
    Na przykład Grupa Silikaty ma na swojej stronie kalkulator online, natomiast ze strony Xelli można ściągnąć program "kalkulator MB" (aby dostać hasło do programu musisz do nich napisać). Tutaj trzeba pamiętać, że w zależności od producenta wychodzi różna ilość bloczków na m2 (np. dla Silki to około 15, a dla Grupy Silikaty, czy SIL-PRO to około 1.
    Ja wybrałem taką taktykę, że kupiłem na styk, jedyny naddatek jaki wziąłem pod uwagę, to zaokrąglenie liczby bloczków do pełnych palet w górę. Niestety nie wiem, czy ta taktyka się sprawdzi, bo jeszcze nie zacząłem murować. Okna odejmowałem.
    Moim zdaniem najlepiej zrobić jak pisał wyżej Darek - umówić się z hurtownią, żeby oddać to co Ci zostanie.
    Też umówiłem się z handlowcem, że odkupią ode mnie pełne, nieodpakowane palety.
    Ostatnio edytowane przez Regius ; 25-02-2017 o 22:24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony