dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ustawienie pieca na ekogroszek

    Witam,
    Posiadam piec na ekogroszek firmy Kołton lecz nie za bardzo umiem poradzić sobie z odpowiednim ustawieniem. Piec to Matix 30 (20-27 kW). W domu posiadam czujnik temperatury pokoju oraz czujnik temperatury na zewnątrz który jest podłączony do pieca.
    Piec mam ustawiony na 50 stopni
    Czas podawania 10 sekund
    Przerwa podawania 60 sekund
    Siła nadmuchu 30%
    W tej chwili piec cały czas jest na "praca" i według mnie zbyt rzadko przełącza sie na "podtrzymanie" oraz węgiel nie spala sie zbyt ładnie (tworzą sie takie spieki). Jak poprawnie ustawić piec? Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    To dobrze, że rzadko wchodzi w podtrzymanie - tak ma być.

    Jadąc autem też nie wciskasz gazu do końca i nie wrzucasz na luz po osiągnięciu 90 km/h a przy 80 od nowa bo to byłoby nieekonomiczne - podobnie jest z kotłem.

    Jaki węgiel się obecnie pali - z której kopalni ?

    Proponuję:

    Czas podawania 5 sekund
    Przerwa podawania 30 sekund
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie wiem z której kopalni. Nie jest napisane na workach.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam za sobą zaledwie trzy sezony, ale z moich doświadczeń wynika, że kluczową sprawą jest jednak jakość paliwa i to od niej zależą przede wszystkim ustawienia kotła.

    Moim zdaniem podałeś trochę za mało danych, aby Ci skutecznie pomóc. Przydałoby się jeszcze wiedzieć, jak jest ustawiona przesłona na dmuchawie, temperatura na powrocie oraz jak wygląda wnętrze kotła - naloty, sadza itp.
    Sugestia Suspensera, aby skrócić cykl pewnie pomoże z pozbyciem się spieków, ale nie zapobiegnie ich powstawaniu. W pierwszym sezonie grzania miałem ogromne problemy z żużlem i spiekami, głównie dlatego, że używałem Wesołej i dopiero po kilkudziesięciu próbach polegających głownie na zoptymalizowaniu ilości i prędkości powietrza udało się jakoś z tym poradzić.

    I tak przy okazji zapytam do jakiej powierzchni dobrano Ci tak duży kocioł?
    Ostatnio edytowane przez Obcy Facet ; 28-02-2017 o 09:18

  5. #5

    Domyślnie

    Witam Panowie, mam nastepujący problem piec na eko groszek spala mi 50 kg n a dobę ! Proszę o pomoc osob ktore sibie z tym problemem poradziły i mają jakąś wiedze na ten temat. Problem zobaczyłem dopiero wtedy kiedy przestałem dorzucać drzewo do kotła ale do rzeczy:
    Dom 200 m2 , ocieplony 12cm, poddasze ocieplone tylko skosy strop niestety jeszcze nie. ogrzewanie tylko centralne bez wpdy,
    Piec: sławex kwk - pg 35 kW, 2015 rok 90 litrów , sterowni tech st 37 n rs ,był na ustawieniach czas pracy 15s, czas przerwy 50 s, siła nadmuchu 55, bez przesłony na westylatorze,
    obecnie jestem na takich ustawieniach czas pracy 6s, przerwy 20s, siła 55 nie wiem ile spala ale chyba jest troche lepiej, piec nagrzewa się 8 minut i w potrzymaniu jest 12, w potrzymaniu sie nie wlacza bo mam 30 minut, wydaje mi sie ze eko groszek sie nie dopala do konca i piec cieżko osiąga te 50 stopni, eko groszek niby lepszy od pieklorza. pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	eko.jpg
Wyświetleń:	905
Rozmiar:	102,3 KB
ID:	408080 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ekoo.jpg
Wyświetleń:	630
Rozmiar:	99,3 KB
ID:	408081

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, powinienes zmniejszyc sile nadmucuh jesli masz skale od 10-100 to spróbuj 30 na poczatek masz tez zdecydowanie za mala przerwe miedzy podaniami wegla mozesz sobie przegladnac filmiki na youtube jest tam duzo porad ja wzorowałem sie na tym
    https://www.youtube.com/watch?v=TDEnmnVVbmg&t=2s
    bo pare dni temu tez ustawialem swoj piec bo sporo pali
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony