dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    perłówka

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrodzenie działki siatką

    Witam. Mam pytanie odnośnie ogrodzeń. Mam do ogrodzenia 90 m działki, chcę ją ogrodzić stosując siatkę, słupki ogrodzeniowe a na fundament chcę dać gotowy fundament. Moje pytanie jakie dobrać słupki, i jak głęboko je wbetonować tak żeby siedziały stabilnie, dodam że grunt to glina. Siatka będzie mieła 120cm wysokości. Pozdrawiam

  2. #2
    Banned
    owczarek

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-336
    Posty
    58

    Domyślnie

    Wystarczy jak wykonasz fundament punktowy - wkopiesz i zabetonujesz słupki poniżej linii przemarzania gruntu.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał perłówka Zobacz post
    Moje pytanie jakie dobrać słupki, i jak głęboko je wbetonować
    Metalowa rurka z wspawanym prętem lub płaskownikiem zabezpieczającym przed obrotem 40 cm poniżej poziomu terenu w otwór z na głębokość świdra z rzadkim betonem ze żwirem lub drobnym betonowym gruzem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Swider-glebowy-17-cm-Fiskars-658_3.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	384969  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał owczarek Zobacz post
    Wystarczy jak wykonasz fundament punktowy - wkopiesz i zabetonujesz słupki poniżej linii przemarzania gruntu.
    Taa... Toruń 3 strefa klimatyczna średnia głębokość przemarzania gruntu 1,2m i ma betonować pod tym? Trochę to dziwne żeby więcej słupa było pod ziemią niż nad nim...

    Myślę że 50-60cm to max jeżeli podłoże jest dość zbite.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    50 cm. też będzie dobrze , na pewno nie 120 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Też mam glinę, zamierzałem dawać aż 90cm w ziemię, ale czy na pewno trzeba tyle w okolicach Krakowa/Bochni? Jakiej min. średnicy świder ?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Też mam glinę, zamierzałem dawać aż 90cm w ziemię, ale czy na pewno trzeba tyle w okolicach Krakowa/Bochni? Jakiej min. średnicy świder ?
    250 - najlepszy do takich celów....przydaje się potem do sadzenia drzewek i tego typu
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8

    Domyślnie

    Glina jest gruntem zagrożonym wysadzinami - lepiej zejdź tym świdrem głębiej niż 50-60 cm - roboty trochę więcej ale jak nie robisz tego na 2-3 lata to warto się potrudzić. Ps. popatrz na taras coulignona jak wygląda po tegorocznej zimie - wymienił 50cm gruntu rodzimego i tak wysadziło.

  9. #9

    Domyślnie

    25cm? -da radę tym pokręcić ręcznie? Jak robiłem 15cm, to wcześniej jechałem świdrem fi 6cm, więc ręcznie fi25cm nie widzę w glinie

  10. #10

    Domyślnie

    Kto Ci każe na raz wiercić dziurę na 1 m ? Jeżeli nie masz dwóch lewych rąk i postury prezesa to dasz radę

  11. #11

    Domyślnie

    Ja się owierciłem takim dołownikiem stawiając 22 słupki w suchej glinie na głębokość ok 50 - 60 cm i powiem tak ... nigdy więcej. Dołownik jest dobry w piasku i miękkiej ziemi, ale wystarczy kamień albo korzeń i już się wszystko utrudnia. Kilka razy zagiąłem pierwszy zwój świdra. W suchą glinę nie da się tego wkręcić bo trzeba napierać mocno i dodatkowo kręcić. Teraz zapłaciłbym komuś kto ma świder/wiertnicę np przy ciągniku albo taki spalinowy, wtedy robota trwa godzinę albo dwie a nie dwa dni. Ręcznym można sobie wykopać 3 dołki w piasku i jest przyjemnie. Co do wysadzin to nie wypowiem bo mam tymczasowe ogrodzenie bez zalewania betonem, ale te słupki które wkopałem stoją w pionie bez problemów mimo że grunt na koniec lutego był zmarznięty że łopaty wbić nie mogłem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12

    Domyślnie

    Mam świder firmy na f .. 22cm , 110 cm długi i nic mi się nie zaginało - kupiony w sklepie na L.. - był droższy ale było warto. Posadziłem nim kilkadziesiąt krzewów i drzew , zrobiłem kilkanaście studzien chłonnych ( ok 1 m głębokich ) - a gliny mam zatrzęsienie - jakoś nie trafiłem na wielkie głazy - chociaż przy kopaniu GGWC koparkowy parę fajnych kamieni wyciągnął ( wykorzystałem w ogrodzie ).

  13. #13

    Domyślnie

    surgi22 -czyli pod słupki trzeba aż fi22cm? Rozumiem, że wcześniej rozwiercałeś mniejszym/mi?
    Jak robiłem fi 6 cm pod paliki ogrodzenia tymczasowego, to w glinie ubitej po deszczu dało radę, więc będę to robił popołudniami bez pośpiechu.
    Kolega robił to świdrem fi15 -nie wystarczy?, bo dla f22 to i koszt większy -więcej betonu...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    25cm? -da radę tym pokręcić ręcznie? Jak robiłem 15cm, to wcześniej jechałem świdrem fi 6cm, więc ręcznie fi25cm nie widzę w glinie
    No pewnie - tak jak ktoś zauważył można i 220, ale nikt również nie każe wiercić od razy pół metrowej dziury. Ja swoje 72 słupki na głębokość ok 70-80 cm wierciłem ok tygodnia, aby mi się nie nudziło wykonałem rząd i postawiłem słupki gdy tężały wierciłem dalej....i tak do dnia dzisiejszego.
    Sypałem gruz i lałem rzadki beton. Początkowo bałem się, że coś będzie nie tak bo przy naciąganiu drutów nośnych wszystko się ruszało - potem okazało się ,ze robiłem to zbyt mocno.
    Oszczędzać na słupkach nie ma co - szczególnie na solidnym ich zamocowaniu - jeśli mają być docelowe jest to ważne taka siatka swoje waży a jak jeszcze przyjdzie mróz i deszcz do tego wiatr to myszą stawić temu czoła.
    Jeśli mają być tymczasowe to można wbić drewniane słupki i zastosować siatkę leśną.

    foto. moja ogrodzona plantacja maku .... ale to było dawno
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdj;ęcie000.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	385783  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15

    Domyślnie

    wystarczy wiertło fi18cm
    wierć poniżej zamarzania gruntu, słupki nie muszą być do samego dna.
    Jeśli chcesz mieć słupki każdy w innym kierunku tylko nie w pionie po 2-4 latach, to wierć na te 50-60cm.


  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    wystarczy wiertło fi18cm
    wierć poniżej zamarzania gruntu, słupki nie muszą być do samego dna.
    Jeśli chcesz mieć słupki każdy w innym kierunku tylko nie w pionie po 2-4 latach, to wierć na te 50-60cm.
    Tu się zgodzę musi być głębiej niż 60 cm! Gdy zimą nie ma śniegu ziemia zamarza bardzo głęboko
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Tu się zgodzę musi być głębiej niż 60 cm! Gdy zimą nie ma śniegu ziemia zamarza bardzo głęboko
    Każdy tu ma rację tylko każdy pisze o innym przypadku. Głęboko należy kopać przy gruntach wysadzinowcyh. W przypadku gruntów niewysadzinowych strefę przemarzania redukuje się o 50%. Co z tego, że zamarznie skoro się nie wypiętrzy.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał perłówka Zobacz post
    Witam. ............. Moje pytanie jakie dobrać słupki, i jak głęboko je wbetonować tak żeby siedziały stabilnie, dodam że grunt to glina.
    Cytat Napisał Skoczen Zobacz post
    Każdy tu ma rację tylko każdy pisze o innym przypadku. Głęboko należy kopać przy gruntach wysadzinowcyh. W przypadku gruntów niewysadzinowych strefę przemarzania redukuje się o 50%. Co z tego, że zamarznie skoro się nie wypiętrzy.
    piszemy o tym o co prosił autor.


  19. #19

    Domyślnie

    Reasumując, czy da radę:
    otwór fi 15cm na głębokości 80cm
    Słupki wpuszczane na 50cm...
    Jakieś zbrojenie, 2 druty?

  20. #20

    Domyślnie

    15cm może być mało.
    80cm? jak wywiercisz te 80cm to i dasz rade 100.
    słupki nie muszą być do dna
    zbrojenie? ja nie dawałem i po 5 latach wszystkie słupki stoją sztywno jak świece w pionie.
    z tym, ze ja dawałem słupki 2,5m. dlaczego? bo muszę sporo podnieść poziom działki, wiec standardowe były za krótkie.


Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony