dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak 'przedłużyć' optycznie szafę do sufitu? (sic!)

    Witam!
    Mam prośbę, może znajdzie się tu ktoś, kto ma sporo wyobraźni i dobrego smaku.
    Stolarz zrobił nam do przedpokoju szafę przesuwną na wymiar. Uparłam się, że nie chcę mieć widocznych prowadnic i typowego systemu przesuwnego z tymi aluminiowymi elementami, więc zdecydowałam się na system Hettich Top Line (swoją drogą, bardzo polecam jeśli chodzi o użytkowanie, bo nie można mu nic zarzucić po ponad pół roku intensywnego otwierania i zamykania - nie mamy jeszcze wieszaków na kurtki ani szafki na buty więc wszystko jest wkładane do niej). Byłam w pełni świadoma, że tego typu system wymusza zachowanie pewnej kilku cm odległości między górna częścią (gdzie zamontowana jest prowadnica) a sufitem (drzwi nakłada się na koniec, należy je wyregulować).
    Teraz niestety (po dłuższym czasie) bardzo drażni mnie 'luka' która powstała między szafą a sufitem, zwłaszcza że planując szafę w tym miejscu na etapie wykańczania mieszkania nie kleiliśmy już ozdobnej listwy i teraz ten fragment wygląda na mocno 'niewymierzony'.
    Myślałam o czymś, co optycznie 'wyciągnełoby' szafę do sufitu: jakimś cokole, jakiejś listewce - jednak nie mam pojęcia, czy w ogóle coś takiego jest możliwe i czy zda egzamin przy takim typie prowadnic
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13692494_1069374163151737_4323458378793533452_n.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	23,5 KB
ID:	381888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13726767_1069374173151736_868592675138569829_n.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	381889

    Zdjęcia zrobione zaraz po montażu, dlatego nie zwracajcie uwagi na brakujące listwy przypodłogowe. Rączka też będzie wymieniona na zwykłą (dopasowaną do uchwytów komody, która niebawem do nas przyjedzie w tym samym kolorze).

    Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestię. I tak wiem, trzeba było przemyśleć sprawę wcześniej, ale ja z tych co jak się na coś uprą to nie ma przebacz...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można wsadzić listwę za systemem jezdnym albo zrobić listwę przed szafą, która maskowałaby górną krawędź.

  3. #3
    Banned
    bogdan525

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    38-259
    Posty
    34

    Domyślnie

    Ja widzę jedno rozwiązanie. Masz bardzo ładne listwy przysufitowe, więc znajdź podobne i zamontuj między szafą a sufitem tak zeby drzwi się rozsuwały. Innej opcji nie widzę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony