dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pompa głębinowa - złącze szwedzkie czy obudwa bedtonowa ?

    Witam !

    Mam pompę głębinową w rurze fi110.

    Teraz trzeba jakoś wodę z tej studni doprowadzić do domu ...

    Rozwiązania są dwa ...

    1. Zrobić krąg betonowy (jaki najmniejszej średnicy ??) i na dnie zamontowac głowicę studni i stąd wyprowadzić wodę poniżej strefy przemarzania do domu . W kręgu mógo by być też gniazdko dla pompy.

    2. Zastosować tzw "złącze szwedzkie" czyli po prostu zrobić na pewnej wysokości rury dziurę i zamontowac tam adapter szwedzki). Wtedy pompa była by wpięta do tego zaworu i wisiała by sobie na tym zaworze ...


    Minus pierwszego cena ...
    Pierwsze cana zakupu , druga cena trnasportu i montażu , dodatkowo potrzeba jeszcze pokrywa ...
    Dodatkowo wymagane większe roboty ziemne ...
    Cenowo najdrożej ...

    Drugi sposób dużo tańszy , bo roboty ziemne do minimum , ale nie wiem czy to będzie trwałe i szczelne i czy pewne , bo jakoś zawieszona pompa ponad 1m niżej bez możliwosci szybkiego dostępu ...
    Ale z drugiej strony studnia betonowa do niczego mi nie potrzebne , bo i tak wszystko będzie w domu ...

    Czy ma ktoś doświadczenie z tymi zaworami szwedzkimi ?
    Zawór około 250zł ...

    Wyjdzie na pewno taniej , ale ,,,
    Czy to będzie szczelne i czy trwałe , bo głupio by było aby pękło i pompa sobie spadła do studni ...
    No może kabel zasilający ją uratował by , albo i nie

    No właśnie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2

    Domyślnie

    Złącze typu szwedzkiego, przynajmniej w teorii to ciekawe roziązanie. Do zalet dodałbym jeszcze jedną kwestię: estetyka - tylko niewielka pokrywa jest widoczna z zewnątrz. Ale właśnie ta pokrywa jest sprawą, której nie uwzględniłeś - ona też kosztuje i to więcej niż samo złacze. Przykład: http://epompa.pl/Pokrywa-studni-gleb...arta,id,P03392
    A z zalet obudowy kręgowej - możesz w środku zamonotwać zbiornik przeponowy - oszczędzisz miejsce w domu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12867_z4.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	381916

  3. #3

    Domyślnie

    No fakt o tym nie pomyślałem ...

    Na jakimś filmiku widziałem że dali zwykłą zaśplekę a kabel wyprowadzili z rury bezpośrednio.
    Mam długio kabel od pompy , ale nie aż tak długi i szansa aby starczył aby go podłączyć w domu raczej zerowa

    O hydroforze myślałem o pojemności 100L (bo pompa głębinowa niezbyt wydajna) więc taki 50L to byłby chyba stanowczo za mały (choć może ?) ...

    A jakiej mininalnej średnicy powinna być taka "studnia" 1m czy coś mniejszego ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No fakt o tym nie pomyślałem ...

    Na jakimś filmiku widziałem że dali zwykłą zaśplekę a kabel wyprowadzili z rury bezpośrednio.
    Mam długio kabel od pompy , ale nie aż tak długi i szansa aby starczył aby go podłączyć w domu raczej zerowa

    O hydroforze myślałem o pojemności 100L (bo pompa głębinowa niezbyt wydajna) więc taki 50L to byłby chyba stanowczo za mały (choć może ?) ...

    A jakiej mininalnej średnicy powinna być taka "studnia" 1m czy coś mniejszego ?
    Z tego co zauważyłem w tej pokrywie montuje się przyłącza elektryczne oraz chyba linkę na której wisi pompa. Pewnie się to da ogarnąć i bez tej pokrywu używając zaślepki...
    A średnica obudowy betonowej? Nie ma jakiegoś konkretnego minimum. Jeżeli nie chcesz wewnątrz dawać zbiornika to możesz bez problemu dać coś mniejszego niż 100 cm, np 80 cm. Kwestia tego, żeby w miarę bezproblemowo dało się tam wejść celem np wyciągnięcia pompy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony