dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie Zmiana rozkładu mieszkania 49 m2

    Witam.
    Posiadam nowe mieszkanie 49 m2, mieszkamy z mężem w nim 2 lata. Po narodzinach córeczki chcielibyśmy wygospodarować dodatkowy pokoik dla dziecka. Poza tym mieszkanie wychodzi na wschód/północ, jest to parter z ogródkiem i narzekamy na mały i zaciemniony salon.
    W załączniku dodaję 2 projekty obecny (taki w jakim mieszkamy od dewelopera) oraz nowy (wymyslony przeze mnie, obrobiony w Paint).
    Czy możecie doradzić czy taki remont jest możliwy? Musielibyśmy rozwalić ścianę, zbudować kilka nowych. Do tego podłączyć wodę do nowej kuchni z łazienki oraz przenieść grzejnik ( za projektach grzejniki zaznaczyłam na czerwono).
    Chyba, że macie może jeszcze jakiś inny pomysł jak powiększyć salon i wydzielić 2 mniejsze pokoje (sypialnię i pokój dla dziecka).
    Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Pozdawiam
    Natalia
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie nowy projekt2.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	63,4 KB
ID:	381914   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie stary projekt 1.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	62,7 KB
ID:	381915  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak korzystać z pokoju córki, skoro przejście między szafą a łóżkiem będzie miało 30 cm?
    gdzie zamierzacie trzymać swoje rzeczy?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    jak korzystać z pokoju córki, skoro przejście między szafą a łóżkiem będzie miało 30 cm?
    gdzie zamierzacie trzymać swoje rzeczy?
    No właśnie teraz też wcale nie mamy więcej miejsca do przechowywania, mamy szafę w sypialni i komodę dla córki.
    Myśłałam, żeby z racji większego salonu tam zagospodarować jakąś przestrzeń na szafę, np. za kanapą czy jakoś inaczej ustawić. Jeśli u córki nie zmieści się szafa postawilibyśmy tylko komodę. Narysowane przeze mnie ścianki są tak na oko, można też dać trochę ściankę do tyłu żeby powiększyć pokój córki a zmniejszyć minimalnie salon. Wtedy za kanapą weszłaby szafa.

    Szczerze najbardziej mi zależy na większym i doświetlonym salonie...teraz ciężko tam mieszkać słońca i światła dziennego mamy jak na lekarstwo
    Ostatnio edytowane przez calineczkanatalia ; 19-02-2017 o 22:37

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dziecko ma mieszkać w ciemnym pokoju?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    w pokoju córki byłoby duże balkonowe okno z wyjściem na ogródek. na mały pokój dawaloby światła wystarczajaco.
    nasza sypialnia byłaby bez oka, nie przeszkadzaloby to nam. choc wchodzi tez w gre zrobienie troche luksferow w ścianie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Może po prostu spać w salonie?

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    też bierzemy to pod uwagę. Zamiast dwóch malutkich pokoji jeszcze myślimy zrobić jeden. Córeczka ma dopiero 7 miesięcy więc w jednej sypialni przez kilka lat też możemy pomieszać.
    Jednak większy i jasny salon do nas przemawia więc remont i tak nas czeka.
    Mieszkania przez najbliższe kilka lat nie możemy sprzedać więc musimy jakoś się tutaj pomieścić póki co.

  8. #8

    Domyślnie

    Może się w końcu uda zrobić rewolucję...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...light=wegierek

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    ooo dokładnie szukałam tego wątku bo wiem, że już kiedyś Państwo doradzali mam. Rewolucję bedziemy robic, zastanawiamy sie tylko czy tak po prostu mozemu zburzyć ścianę i przenieść grzejnik czy musimy pytac kogos o zgodę jak to ogóle wygląda...

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli córka ma 7 miesięcy,to śpi w łóżeczku przy rodzicach,nawet do ukończenia 3-4 lat,później można jej zrobić kącik do zabawy,dopiero ok 6 lat potrzebuje swojego pokoju.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dokładnie o taką poradę mi chodziło. Wczoraj o tym myśleliśmy z mężem, że póki co córka prawie od urodzenia z nami w łóżku i nie myśli sie wyprowadzić. Więc wspólna sypialnia to dobry pomysł. zostaniemy przy nim. pozostaje nam powiększenie salonu z aneksem.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kochani, czy możecie mi jeszcze pomóc i doradzić co myślicie o poniższym projekcie?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak chcesz połączyć kuchnię do pionu?

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2017 o 23:49

  14. #14

    Domyślnie

    To bez sensu dzielić dodatkowo przestrzeń i zasłaniać ładne duże okno,tam jest 500cm powstaną 2 klitki.

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kinka gdzie jest 500cm?

    Wiecie mój projekt zakłada zeby nie ruszac kuchni bo jest zrobiona nowa na wyniar.

    Elfir jednak twoje projekty są na pewno lepsze Teraz okap mamy elektryczny nie podlaczony do pionu wentylacyjnego. W przyszlosci mozemy go podlaczyc pod podwieszanym sufitem. W tym moim projekcie jest właśnie taka możliwość.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    calineczkanatalia

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-091
    Posty
    9

    Domyślnie

    I jeszcze dodam, że generalnie wydaje mi się że ten mój projekt mimo wszystko i tak jest lepszy niż oryginał jaki mamy teraz. Bo zniknie ciemny salon, z widokiem na łazienkę, będzie wiecej miejsca na stół i więcej przestrzeni. I bylam ciekawa co Wy jako fachowcy myślicie porownujac te dwa wnętrza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony