dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z praniem

    Witam


    Chciałabym opisać mój problem z którym walczę już od 3 tygodni.

    Korzystałam z pralki Bosch przez 7 lat. Od początku byłam zadowolona z tej pralki i programów, prałam zazwyczaj w płynach do kolorów i do czarnego, Proszku do prania używałam raczej do prania ręczników czy ścierek ale to w programie na wyższą temperaturę.
    Od jakiegoś czasu na ubraniach po praniu zostają smugi- załamania- zagniecenia w postaci linii. Myślałam że po uprasowaniu te zagięcia zostaną usunięte ale niestety pozostają. Próbowałam różnych wersji bez wirowania, w niższej lub wyższej temperaturze, samo płukanie i wirowanie i dalej bez zmian. Wezwałam osobę do naprawy pralki, która stwierdziła że należy wymienić łożysko bo jest uszkodzone. Zapłaciłam za naprawę i dalej dzieje się to samo.

    PO tygodniu kolejnych prób z różnymi wersjami prań zadecydowałam o nowej pralce bo szkoda mi już ciuchów. Wybrałam samsunga eco bubble 7 kg i dalej jest to samo.

    Proszę o pomoc może ktoś miał podobną sytuację albo spotkał się z takim czymś ( nawet nie wiem jak to nazwać).
    Dodam że mam zainstalowany zmiękczacz wody.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a zmieniliście płyny w których pierzecie? może zmienił się skład?

  3. #3

    Domyślnie

    bez względu w czym piorę jest to samo....próbowałam już zmienić na proszek, uprać same ciuchy bez płynów/proszków a zresztą ciuszki dzieciaków piorę w płynach dla dzieci.....cały czas jest to samo....już się zastanawiam czy nie instalować gdzie indziej pralki bo nie mam już pomysłu co może być wadą

  4. #4

    Domyślnie

    po 7 latach możesz już myśleć o wymianie pralki. nic nie poradzisz na to co się dzieje, a serwisanci będą z ciebie zdzierać twierdząc że mają rację. miałam podobny problem , wiem co mówię
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Djuco Zobacz post
    po 7 latach możesz już myśleć o wymianie pralki. nic nie poradzisz na to co się dzieje, a serwisanci będą z ciebie zdzierać twierdząc że mają rację. miałam podobny problem , wiem co mówię
    Nie doczytałaś - EMILCIA85 ma już nową pralkę.

    EMILCIA85 - problemem może być twarda woda - zbadaj twardość i w razie czego pomyśl o zmiękczaczu - centralnym na dom lub lokalnym do pralki.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 21-02-2017 o 17:35
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przemo - nie doczytałeś "Dodam że mam zainstalowany zmiękczacz wody."

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi....

    przez to że zniszczyłam już tyle ciuchów to kupiłam nową pralkę....zmiękczacz wody też mam zainstalowany i robię pranie na tej wodzie już od 6 lat.

    Pozostało do rozważenia podłączenie pralki- tzn. węże doprowadzający i odprowadzający ale sądzę że gdyby z nimi coś było nie tak to bym miała na pralce wyrzucony błądł

    W takim razie pozostaje woda i muszę to sprawdzić bo już mnie trafia....mam w domu dwie pralki a nie mogę w nich prać

  8. #8

    Domyślnie

    A jaki zmiękczacz masz ? ten co się taką sól sypie ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przemo - nie doczytałeś "Dodam że mam zainstalowany zmiękczacz wody."
    A to fakt - przyganiał kocioł garnkowi

    W takim razie przyjrzałbym się zmiękczaczowi (twardość wody przed i po zmiękczeniu-czy złoże pracuje, testowe pranie bez zmiękczacza, zmiana soli).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 21-02-2017 o 20:48
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10

    Domyślnie

    Skoro już wiesz, że problemem nie jest ani pralka, ani proszki i płyny, to chyba pozostaje woda. Czy do pierwszej pralki od początku używałaś tej samej wody? Jeśli nic nie zmienialiście, możesz sprawdzić, czy może gmina jakieś inwestycje w wodociąg robiła? To wszystko takie "gdybanie", ale chyba pozostaje Ci zastanowić się kiedy problem się pojawił i szukać w pamięci, co się wówczas zmieniło.

  11. #11

    Domyślnie

    tak dosypujemy taką sól w tabletkach...mam właśnie taki plan żeby zrobić pranie bez zmiękczonej wody ...

  12. #12

    Domyślnie

    To może w tym zmiękczaczu się coś porobiło, może ktoś wsypał tam coś innego niż sól, albo jakaś usterka. Odepnij zmiękczacz i upierz coś na próbę. Jeśli to nie pomoże to nie zostaje nic innego jak sama woda.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony