dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Jakie drzwi z wiatrołapu do domu?

    Witajcie.

    Mam dylemat spowodowany głównie finansami..

    Mam wstawione do wiatrołapu z zewnątrz drzwi ocieplane firmy kmt.
    Mam teraz dylemat czy dokupić drugie takie same drzwi z wiatrołapu do domu czy może wystarczą zwykłe drzwi takie jakie dałem do pokoi?

    Czy jest sens wstawiać drzwi ocieplane zewnętrzne?
    Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.
    Zaoszczędziłbym na tym ruchu ok. 2000zł. ale ważne jest oprócz oszczędności to czy będzie się to dobrze sprawowało.

    Dziękuję wam za porady i pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Witajcie.

    Mam dylemat spowodowany głównie finansami..

    Mam wstawione do wiatrołapu z zewnątrz drzwi ocieplane firmy kmt.
    Mam teraz dylemat czy dokupić drugie takie same drzwi z wiatrołapu do domu czy może wystarczą zwykłe drzwi takie jakie dałem do pokoi?

    Czy jest sens wstawiać drzwi ocieplane zewnętrzne?
    Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.
    Zaoszczędziłbym na tym ruchu ok. 2000zł. ale ważne jest oprócz oszczędności to czy będzie się to dobrze sprawowało.

    Dziękuję wam za porady i pozdrawiam.
    Też mam wejściowe KMT 75 Plus, z wiatrołapu do domu mam takie same drzwi wewnętrzne jak w reszcie pomieszczeń. W wiatrołapie mam podłogówkę tak jak wszędzie, lecz temperatura troszkę niższa. Polecam, sprawdzone rozwiązanie.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zasada jest:
    - drzwi wejsciowe nawiazuja do elewacji
    - drzwi wiatrolapu do drzwi wewnetrznych

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Jeśli wiatrołap, jak piszesz, ogrzewany i w bryle domu (nie jakaś dostawiana weranda z dobudowanymi ścianami) to nie ma potrzeby wstawiać drzwi izolowanych - wstaw normalne wewnętrzne, jak w pokojach.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał bt9 Zobacz post
    Wiatrołap będzie ogrzewany do temperatury delikatnie niższej niż w domu.
    Wentylację masz tam jakąś zaprojektowaną? U mnie, natenprzykład, jest wywiew wentylacji mechanicznej.
    Chcesz uszczelnić pomieszczenie i zrobić tam uprawę pleśni i grzybów? Czy rozważasz nieszczelne drzwi ocieplane?

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bt9

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    264
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wentylację planuję mechaniczną jeśli wstawię drzwi wewnętrzne a jeśli drzwi ciepłe to chciałem tam zrobić wentylcję grawitacyjną i ogrzewać mniej.
    Jednak jestem za tym aby zastosować się do waszych rad i wstawię zwykłe drzwi wewnętrzne i wiatrołap podłączę do wentylacji mechanicznej.
    Wiatrołap to dobudowane pomieszczenie ale ocieplone tak jak cały dom styropainem o grubości 20cm z ciągłością izolacji.
    Dzięki za porady.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Grawitacyjna w wiatrolapie przy WM w domu ?
    Hmmm.....ciekawa koncepcja
    I calkowicie bez zadnego logicznego uzasadnienia
    Czyli robimy tak....drzwi albo nieszczelne albo zetka w scianie. Pozniej jakas kratka pod sufitem albo lepiej komin by byl cug
    Jakis kaloryferek i calosc ma dac oszczednosci pieniążków na ogrzewaniu wzgledem WM ?

    Dobrze ze z tej "koncepcji" zrezygnowales

  8. #8

    Domyślnie

    Trochę bez sensu. Nie jestem guru w kwestiach WM, ale co nieco na drzwiach się znam. Daj najcieplejsze drzwi na jakie możesz sobie pozwolić jako drzwi zewnętrzne, a drzwi pomiędzy wiatrołapem a domem mają za zadanie aby nie mieszać za szybko powietrza z zewnątrz (z wiatrołapu) z tym co jest w domu. Jak dasz 2x szczelne drzwi to odetniesz to pomieszczenie całkowicie i będzie to co pisał wyżej Kolega - uprawa pleśni. Chyba chcesz przedobrzyć .
    Przy docieplonym domu tak jak piszesz i WM to wstawiaj drzwi na poziomie Wikęd TermoPrestige, KMT 75 Plus passive czy Horman Thermo lub cieplejsze, szczelniejsze i sztywniejsze konstrukcyjnie.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Chyba nie ma sensu aż tak się odgradzać szczelnie od wiatrołapu. Nie wiem jakie masz drzwi, ale były nawet tutaj opisywane przypadki, gdzie WM była źle ustawiona i wytwarzała podciśnienie w domu i drzwi z rolką źle się otwierały. W takim przypadku możesz zastosować drzwi bardziej szczelne pomiędzy wiatrołapem, a domem. Oczywiście pamiętaj o wentylacji i ogrzewaniu wiatrołapu, bo będziesz miał hodowlę grzybów.
    Nie mogę tego znaleźć ale też na muratorze był wątek o czymś w rodzaju Z-ki (chyba do garażu) z jakimś wkładem i całość miała dobrze współgrać z WM. Musisz poszukać, bo wpisuję na wszystkie sposoby i nie mogę tego odkopać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony