dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Mały salon z kuchnią

    Dzień dobry

    Od pewnego czasu przeglądam to forum z zainteresowaniem - jest tutaj dużo naprawdę dużo bardzo kreatywnych ludzi
    Dlatego też zwracam się z prośbą o rzucenie okiem na mój salonik.

    Jest on dość niewygodny w urządzaniu, ponieważ okna i balkon nie znajdują się naprzeciwko siebie. Dodatkowo jest tam również kuchnia i (bardzo ładna) ścianka działowa, której położenia niestety nie mogę już zmienić,

    Przygotowałem dwa rozwiązania, ale oba niestety posiadają jakieś wady.

    W pierwszym są nimi: wyłączenie stołu z życia socjalnego (nikt nie chce tam siadać), zasłonięcie ścianki działowej kanapą oraz siedzenie tyłem do wejścia.
    W drugim: przede wszystkim brak symetrii + siedzi się tam niezbyt komfortowo (nie do końca wiem dlaczego)

    Wklejam rysunki poglądowe obu rozwiązań (proponuję otworzyć obraz w nowej karcie - będzie większy):


    (Wymiary pokoju to 4,5 X 4,5m)

    Drodzy forumowicze - bardzo proszę o jakieś sugestie. Sam nie mam już pomysłów, a żadna z moich aranżacji nie do końca mi się podoba.

    Jeśli jest ktoś chętny do przerobienia rysunku - załączam plik DWG - można otworzyć go w dowolnym programie typu CAD.

    https://www.dropbox.com/s/khv2jco93x...onDWG.dwg?dl=0

    Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	salon.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	382037  
    Ostatnio edytowane przez Purple ; 21-02-2017 o 12:56

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego na tle tej ścianki nie umieścicie TV a kanapę naprzeciw?

  3. #3

    Domyślnie

    Już odpowiadam. W takim ustawieniu problem "antysocjalnego" stołu dalej nie zostaje rozwiązany, poza tym widok kuchni zza ścianki też jakoś drażni mój zmysł estetyczny...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to przedłuż ściankę (np dostawiając regał) i zamknij kuchnie bardziej..
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-02-2017 o 16:13

  5. #5

    Domyślnie

    Nie rozumiem stwierdzenia"...........wyłączenie stołu z życia socjalnego........" Tu jest tak mało miejsca,że będziesz się potykał o meble a ta ścianka to nieporozumienie.Elfir dobrze pisze,tv powinno być na tej ściance jeśli musi ona już zostać.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Nie rozumiem stwierdzenia"...........wyłączenie stołu z życia socjalnego........" Tu jest tak mało miejsca,że będziesz się potykał o meble a ta ścianka to nieporozumienie.Elfir dobrze pisze,tv powinno być na tej ściance jeśli musi ona już zostać.
    Myślę, że wyraziłem się dość jasno - stół umieszczony jest w rogu, bez [naturalnego] światła, przez co nieprzyjemnie się tam siedzi.

    Załóżmy, że usunę to "nieporozumienie" - czy mogę w takim wypadku liczyć na jakieś propozycje?

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to przedłuż ściankę (np dostawiając regał) i zamknij kuchnie bardziej..
    A ty widzisz, ile użytkowej przestrzeni jest zmarnowanej, poprzez postawienie tego stołu w prawym górnym rogu? Co tam po prawej stronie za tym stołem ma być - legowisko dla psa?
    A do tego dostawiona ścianka? - toż ja bym się czuła tam, jak w jakimś labiryncie!

    @Purple
    Twój rysunek nr 2 (ten po prawo) jest chyba optymalny dla tego pomieszczenia. Nie idealny, ale optymalny.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na rysunku nr 2 moim zdaniem Tv jest za daleko od kanapy (chyba, ze o jakiejś wielkiej przekątnej zastosować)

    Dostawiona ścianka, bo purple nie podoba się widok na kuchnię, więc otwarta kuchnia na pokój jest niepotrzebna.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stanowska Zobacz post
    @Purple
    Twój rysunek nr 2 (ten po prawo) jest chyba optymalny dla tego pomieszczenia. Nie idealny, ale optymalny.
    Dziękuję za sugestię - ostatecznie chyba właśnie to rozwiązanie będę musiał wybrać. Stół świetnie się prezentuje na tle wytapetowanej ścianki, dodatkowo pozostaje całkiem sporo przestrzeni na środku pomieszczenia.

    Czy mógłbym prosić jeszcze o opinię jakiego kształtu/wielkości dywan wybrać i gdzie go położyć?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    To jest małe pomieszczenie z dużym oknem,dobrze doświetlone,stół nie ma znaczenia gdzie będzie stał to samo z tv 4,5m to normalna odległość.
    Mówimy o pokoju 4,5x4,5m jeszcze z aneksem a nie salonie w domu 40m.

  11. #11

    Domyślnie

    Owszem ma znaczenie gdzie będzie stał stół. Może sprawa wyglądałaby inaczej gdyby mieszkanie było w Los Angeles, a nie w Polsce gdzie słońce widzimy trzy razy do roku. Odległość między tv a kanapą jest ok. Nie rób też z tego pomieszczenia jakiejś strasznej klitki - to standardowy "duży pokój" w postkomunistycznym bloku z płyty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony