dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie Drzwo zewnętrzne stalowe bezprzylgowe -są taki?

    Witam.
    Szukam nowoczesnych drzwi z ukrytymi zawiasami. Bezprzylgowe. Niestety ceny dość wysokie bo aluminiowe.
    W związku z tym pytanie, czy są zamienniki aluminiowych w drewnie, stali lub pcv? Jeśli tak to proszę o podanie producenta.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Drewniane mam Parmax ale chyba większość takie produkuje.PCV też bo miałam oferty chyba oknoplast i Dako tu nie jestem pewna bo nie wyceniałam.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie

    Parmax powiadasz. Dzięki. A do wnętrza szukam jak poniżej ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naturals 3.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	382090

  4. #4

    Domyślnie

    Są jeszcze MDFy, ale nie wiem czy takich szukasz? I czy mają to być takie same jak na zdjęciu czy tylko ukryte?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie

    maja być podobne do zdjęcia. zależy mi aby drzwi były zlicowane ze ścianą. Drzwi i ściana z jednego gatunku materiału.
    Dziś kontaktowałem się z firmą Awruk z Białegostoku w tej sprawie.

    Ponadto, widzę niezagospodarowaną niszę na rynku w zakresie drzwi stalowych bezprzylgowych z ukrytymi zawiasami.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam czy tylko technologia wykonywania drzwi z aluminium pozwala na więcej niż technologia wykonywania z drewna, pcv lub stali?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Była taka nisza drzwi stalowych z ukrytymi zawiasami. Płynęły te drzwi kontenerami do polski z napisem "kutak w 5 smakach". Od tego momentu chyba wszyscy dali sobie z tym spokój.
    A drzwi zlicowane ze ścianą znajdziesz choćby w Erkado - jedna z większych firm drzwiowych w PL.
    http://erkado.pl/?ch_kontakt=informacje-kontaktowe

    W katalogu tego nie widzę, ale jakiś czas temu byłem u nich w fabryce i mieli takie na wystawie. Zadzwoń to powiedzą Ci co i jak. Cenowo Erkado wypada OK, także strachu nie miej .

  8. #8

    Domyślnie

    Zewnętrzne bezprzylgowe otwierane na zewnątrz kłóci się z energooszczęgnością. Zawiewanie, działanie wody w zimę mogą powodować krótką żywotność takich drzwi i słabe parametry. Bardziej znam się na drzwiach wewnętrznych, tam systemy bezprzylgowe są popularne, tylko trochę inne warunki.

  9. #9

    Domyślnie

    Chyba wszyscy się tu zagalopowaliśmy. Czy Ty Adamie szukasz drzwi ZEWNĘTRZNYCH do domu lub mieszkania? Bo z tego co widzę to wszyscy pokazują drzwi wewnętrzne bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami. A co do drzwi zewnętrznych aby wyglądały jak na fotce to wątpię abyś znalazł coś takiego.
    Problemem będzie tu grubość drzwi. Im grubsze bezprzylgowe tym większe szczeliny musza być przy ościeżnicy aby skrzydło mogło się swobodnie otwierać. Dzięki temu już te drzwi nie będą przypominały tego co masz na zdjęciu.
    Zewnętrzne bezprzylgowe z ukrytymi zawiasami były robione w Chinach i sprzedawane masowo w Polsce. Mazwoj słusznie Ci pisze, że ich jakość była skromnie pisząc badziewna.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Mazwoj obawiam się, że to jeszcze nie koniec. Znam osobiście jedną firmę, która wciąż specjalizuje się tylko w takich drzwiach. Muszę jednak przyznać, że znacznie sami podnieśli ich jakość i są nawet, nawet (choć w tej cenie to wolałbym coś z polskich wyrobów). Nie wiem czy to podpada pod reklamę (czy antyreklamę w tym przypadku), więc nie będę wrzucał linka. Zainteresowanym branżowo mogę wysłać na priv.

    Generalnie jednym z znaków rozpoznawczych chińszczyzny były właśnie te kryte zawiasy, potężne klamki w odcieniu puszkowym i cieniutka jak papier uszczelka.
    Ostatnio edytowane przez Jan Kalita ; 09-03-2017 o 14:34

  11. #11

    Domyślnie


    to też Parmax

    z PCV http://www.ms.pl/produkty/drzwi_wejsciowe
    http://www.zemp.pl/n20-ekskluzywne-d...ladkowym-.html

    Nie wiem jakiej są jakości. Też jestem poszukująca

    trzeba szukać "drzwi z panelem nakładkowym" lun "drzwi nakładkowe"
    Ostatnio edytowane przez Sawadi ; 09-03-2017 o 16:37

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Czy ja wiem, czy wracają Chińskie drzwi? Coś się z nimi cały czas dzieje ale jest to ułamek tego co było kiedyś. I całe szczęście w sumie. A drzwi zewnetrzne bezprzylgowe (pomijam tu rodzaj zawiasów) ja osobiście odradzam. Zmniejszona izolacja termiczna kosztem widzi mi się Inwestora, bo nie chce on mieć przlgi na wierzchu. Bezsensowne działanie na własną szkodę.

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Mazwoj - U na papierze dla samego skrzydła wyjdzie takie samo, ale szczelność drzwi będzie dużo niższa a co za tym idzie cała izolacja termiczna pójdzie się wietrzyć przez szpary powstałe przy niedokładnym montażu. Nie ma co się oszukiwać - drzwi bezprzylgowe może i ładniej wyglądają ale nie będą miały takich parametrów jak drzwi z przylgą (bo np. można choćby dać tam kolejną uszczelkę).

    Selinka - podrzuciłem Ci odp w tamtym wątku.
    Ostatnio edytowane przez theme ; 23-03-2017 o 12:25 Powód: info dla Selinki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony