dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Przyłącz do bidetu jaka nazwa i jak kupić

    Dzień dobry wszystkim.
    Prosiłbym o pomoc w ustaleniu nazwy i na tej podstawie miejsca zakupu tej części. Było zamontowane w bidecie i nie wiedzieć czemu gwint wkręcony do instalacji w tej (chyba z nazwy) przedłużce po prostu zgnił. Po 7 latach - mosiężna. Szok.
    Prosiłbym o pomoc. Wpisując przedłużka nigdzie nie chce mi wyskoczyć taki typ tego łącznika.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nr 1.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	382104  
    Ostatnio edytowane przez riki39 ; 22-02-2017 o 12:15

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Niezbyt wiadomo o co chodzi? nawet na obrazku - wygląda jak część baterii bidetu z gwintem metrycznym zakończona gwintem calowym?
    Fotografia powinna objąć całość, inaczej nic z tego
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki z góry za odpowiedź.
    W górnej części jest zerwany (zgniły gwint). Od dołu jest wkręcona przedłużka 1/2", a w nią zaworek i wężyk z baterii. (przechodzi przez płytę karton-gips i płytki). I to właśnie jest całość tego czego szukam. Było wkręcone w stelaż i podłączone do instalacji wodnej. Nakrętki kontrujące są nakręcone na to coś. To coś, jest na zewnętrznej części gwintowane i posiada kształt sześciokąta.
    https://www.youtube.com/watch?v=vVEP__0aikI (przewiń na 2 min 23 sek. filmiku)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170222_114550.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	382115  
    Ostatnio edytowane przez riki39 ; 22-02-2017 o 13:24

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ale już sobie odpowiedziałeś na postawione pytanie. Przecież znasz firmę i element więc w czym problem...myślałem, że nie wiesz co i jak.
    Jeśli żyłbyś w moim okresie przed np 30 laty to oczywiście dostęp do takich części byłby na tyle ograniczony, że trzeba było szukać Pana "Kazia" z tokarką, załatwić mosiężny pręt i poprosić go o wytoczenie...teraz patronacka hurtownia producenta zamówi potrzebny/uszkodzony element i po sprawie
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5

    Domyślnie

    Żartowniś z kolegi.
    Filmik podałem jako przykład spośród poszukiwań (internetowych) dostępnych kształtek mosiężnych i taki podałem żeby przybliżyć element. Nie znalazłem wśród dostępnych kształtek takiego elementu. Co do okresu minionych lat, to mógłbym ci pewne rzeczy przybliżyć (ale to chyba przy browarku jakim najprędzej). "Patronacka" czyt. np. cersanit hurtownia nie pomoże. Nie występuje jako część zamienna. No cóż, dzięki za jakieś odpowiedzi, nic mi nie wnoszące do zagadnienia.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja osobiście nadal nie jarze o co chodzi, opis jedno, fotografia drugie. Bidety teraz mało kto montuje, ale podszedł bym do typowo hydraulicznego sklepu, mogą Cię olać, ale są tam tez fanatycy co dla nich to będzie nie lada zagwozdka jak rozwiązać taką kwestie poważnie Ci mówie, tylko trzeba dobrze trafić, to moja rada, próbowałem to rozłożyć na części pierwsze i może z innych rzeczy bym to poskładał w głowie ale nie rozumiem do końca o co Ci chodzi.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Ja osobiście nadal nie jarze o co chodzi, opis jedno, fotografia drugie. Bidety teraz mało kto montuje, ale podszedł bym do typowo hydraulicznego sklepu, mogą Cię olać, ale są tam tez fanatycy co dla nich to będzie nie lada zagwozdka jak rozwiązać taką kwestie poważnie Ci mówie, tylko trzeba dobrze trafić, to moja rada, próbowałem to rozłożyć na części pierwsze i może z innych rzeczy bym to poskładał w głowie ale nie rozumiem do końca o co Ci chodzi.
    A co, wynaleziono coś innego zamiast bidetów? Wracając do tematu, to w każdym sklepie z armaturą hydrauliczną, kumaty sprzedawca rozbierze to na czynniki pierwsze i moim zdaniem uprości ten zlepek jak tylko się da. Z tego co na fotce jest to nieźle "wyrzeźbione".
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A co, wynaleziono coś innego zamiast bidetów?
    Kwestia gustu i co kto woli, ale zazwyczaj ludzie jak juz myją tyłek to i głowe, więc lepiej wejść pod prysznic... no i po takim przykładzie pukają się po czołach, że rzeczywiście, już lepiej sobie pisuar zamontować jak bidet. Sprawdzone

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    Kwestia gustu i co kto woli, ale zazwyczaj ludzie jak juz myją tyłek to i głowe, więc lepiej wejść pod prysznic... no i po takim przykładzie pukają się po czołach, że rzeczy
    wiście, już lepiej sobie pisuar zamontować jak bidet. Sprawdzone
    No wiesz, pisuar to już ewidentna dyskryminacja płci pięknej w domu. No chyba, że ma się kilka łazienek.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Chyba, że jest to pisuar damski
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	girly.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	382274  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Chyba, że jest to pisuar damski
    A tego nie widziałem. W takim razie musiał bym zainstalować dwa. Wygląda mi to jednak na system "suchy", czyli: wszędzie nalane tylko nie do pisuaru, hehe.
    Ostatnio edytowane przez wg39070 ; 24-02-2017 o 06:45
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12

    Domyślnie

    pierwszy raz takie coś widze ...
    słabo ...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał riki39 Zobacz post
    Prosiłbym o pomoc .....typ tego łącznika.
    Dobrze, wróćmy do pytającego
    Proponuję udać się jeśli nie do sklepu hydraulicznego to do rzemieślnika i naprawdę z kawałka mosiądzu za w sumie niewielką kasę dorobi identyczny element o dobrej jakości.
    Można oczywiście dobrać pewne elementy skręcając poszczególne kształtki ogólnodostępne ale uważam, że jeśli ma być to estetyczne, trwałe i szczelne, a dostanie oryginału jest utrudnione - polecam tą opcję.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dobrze, wróćmy do pytającego
    Proponuję udać się jeśli nie do sklepu hydraulicznego to do rzemieślnika i naprawdę z kawałka mosiądzu za w sumie niewielką kasę dorobi identyczny element o dobrej jakości.
    Można oczywiście dobrać pewne elementy skręcając poszczególne kształtki ogólnodostępne ale uważam, że jeśli ma być to estetyczne, trwałe i szczelne, a dostanie oryginału jest utrudnione - polecam tą opcję.
    Witam
    No i tak właśnie chyba trzeba będzie zrobić.Droga przez przeszkody. Okazało się, że Cersanit nie robi już tych stelaży i nie mają żadnych części do nich. Teraz zastępują te "mufy do zaworów kątowych" (tak to się nazywa w nomenklaturze producenta) innymi, montowanymi już w osłonie plastikowej i przykręcanymi do stelaża wkrętami.
    No cóż dziękuję wszystkim za sugestie i poświęcony czas.
    Kupić to już nie kupię chyba, ale dorobić u tokarza to myślę nie będzie kłopotu.
    Pozdrawiam wszystkich.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A co, wynaleziono coś innego zamiast bidetów?
    wystarczy bidetka, mała słuchawka obok kibelka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony