dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Świeżak buduje dom - piwnica

    Jestem na etapie przygotowania projektu indywidualnego domu. Planuje dom piętrowy typu prosta bryła około 9X9 metrów z pełnym piętrem , dach czterospadowy, obok domu garaż około 4x7,5m.
    Mam kilka wątpliwości co do piwnicy, chciałbym ją mieć ale nie za wszelką cenę.
    Piwnica - robiłem badanie gruntu, woda poniżej 4,5m, piaski.
    O ile orientacyjnie może zwiększyć się kosz budowy piwnicy pod domem 80 metry + pod garażem 30 m ?
    Czy z technicznego punktu widzenia jest sens robić piwnicę pod 1/2 domu + garaż ? Z garażu chciałem zrobić wejście do piwnicy + kanał.
    Pełna piwnica czy z z oknami wystającymi ? Czy może jednak lepiej się nie bawić w piwnicę w tym budżecie powiększyć dom ?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Było nie raz... piwnica to koszt od 700 do 1tyś zł/ m2. Generalnie jak nie musisz to nie buduj.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Zrób garaż z pomieszczeniem gospodarczym i zrezygnuj z piwnicy . Sporo kasy zostanie w kieszeni ...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    Mam dom w stanie SSZ plus troche instalacji e budynku. Bryła 10x9. Pod połową mam piewnicę i garaż z boku doklejony do sciany. Dach dwuspadowy. Grunt skały i paski, woda na 6m. Wejscie do piewnicy z domu jak i z garażu. Moim zdaniem podpiwniczenie domu to dobra rzecz, na dole mam pomieszczenie gospodarcze plus jakąs spiżarke. Ja mam okna wystające i z jdenego chce zrobić zsyp na paliwo stałe. Jak narazie jestem zadowolony z tego rozwiązania....

  5. #5

    Domyślnie

    Gwidon1983 Dom będę miał podobnych wymiarów, jakiej wielkości zrobiłeś garaż ? Pod garażem robiłeś piwnicę ?
    Też chciałbym mieć wejście do piwnicy również od garażu dlatego zastanawiam się czy i nie zrobić jej też pod garażem by podnieść użyteczność.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    U mnie wyglada to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piwnica.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	71,5 KB
ID:	382294Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.JPG
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	382295

    Ze wzgledu na pochylenie działki garaż mam w połowie wysokości piwnicy. U mnie pod garażem nie dało rady.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony