dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Płyta fundamentowa w granicy działki?

    Witam.
    Przeczytałem na tym forum bardzo dużo wątków i czytam nadal bo jest to nieoceniona skarbnica informacji. Nigdzie jednak nie spotkałem się z takim przypadkiem jaki mam ja. Będziemy "odbudowywać" stary dom a raczej stawiać go od nowa. Chcę go zrobić na płycie fundamentowej i zastanawiam się,czy mogą być do tego jakieś przeciwwskazania prawne? Wiem, że będę musiał zrobić wykop szerzej niż zamierzona płyta ale z sąsiadami się już dogadałem i nie mają żadnych obiekcji aby im naruszyć trochę działkę. Wiadomo , że wszystko potem naprawimy. Tu pojawia się zapytanie co z drenażem?Czy mogę go zrobić za "granicą"? Działka ma delikatny spadek wzdłuż granicy,w której będzie ściana. Zastanawiałem się, czy nie zrobić jej tylko od boku (najwyższa część działki) i puścić przodem zgodnie ze spadkiem naturalnym terenu?

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Twój drenaż musi znajdować się w granicach twojej działki a nie u sąsiada i nie wiem czy też nie powinna zostać zachowana jakaś odległość od granicy. Na pewno w przypadku drenażu rozsączającego odległość od granicy działki wynosi bodajże minimum 2m.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony