dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1

    Domyślnie Kominek z PW+ piec gazowy

    Witam. Czy robiąc instalacje c.o następująco: kominek z płaszczem wodnym na podłogówkę i grzejniki oraz zbiornik c.w.u. 200L i dodatkowo piec gazowy kondensacyjny do grzania c.o. i c.w.u. muszę zastosować sprzęgło hydrauliczne i do tego 4 pompki- jedna na kominek, druga na zbiornik c.w.u., trzecia na podłogówkę i czwarta na grzejniki ???

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2222 Zobacz post
    Witam. Czy robiąc instalacje c.o następująco: kominek z płaszczem wodnym na podłogówkę i grzejniki oraz zbiornik c.w.u. 200L i dodatkowo piec gazowy kondensacyjny do grzania c.o. i c.w.u. muszę zastosować sprzęgło hydrauliczne i do tego 4 pompki- jedna na kominek, druga na zbiornik c.w.u., trzecia na podłogówkę i czwarta na grzejniki ???
    Mam kominek z PW i kocioł gazowy. Wszędzie podłogówka. Kominek grzeje tylko podłogi a kocioł gazowy podłogi i CWU. Nie warto robić zasilania zbiornika CWU kominkiem z uwagi na komplikację instalacji i zbyt duże obciążenie kominka. Kocioł zagrzewa mi wodę bardzo szybko nie zależnie od kominka. Teraz kocioł gazowy jest ustawiony na tryb "lato". W układzie są trzy pompy: dwie do rozdzielaczy podłogówki (jeden na parterze a drugi na poddaszu) i jedna w obiegu kominek - rozdzielacze.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za info. Zdecydowałem, że kominkiem teź chce grzać c.w.u. więc chyba muszę mieć 4 pompki i sprzęgło.
    Pytanie z innej beczki- czy połączenie komina dymowego od kominka robi się na spiro metalowej? Czy musi być na sztywno połączone tradycyjną rurą z blachy czarnej? Chodzi mi o żywotność spiro

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2222 Zobacz post
    Dzięki serdeczne za info. Zdecydowałem, że kominkiem teź chce grzać c.w.u. więc chyba muszę mieć 4 pompki i sprzęgło.

    Pytanie z innej beczki- czy połączenie komina dymowego od kominka robi się na spiro metalowej? Czy musi być na sztywno połączone tradycyjną rurą z blachy czarnej? Chodzi mi o żywotność spiro
    U mnie jest z blachy czarnej, na sztywno. Spiro mniej żywotne a rozwalać zabudowę po kilku latach ...średnia przyjemność. Zastanów się jednak nad grzaniem cwu. To dodatkowa pompa i niezły pożeracz mocy. Jak woda zejdzie zasobnika, kominek nie nagrzeje w takim tempie jak kocioł. No ale to Twój wybór.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Czemu miałby nie nagrzać szybko ?
    Darek B

  6. #6
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał start2222 Zobacz post
    Witam. Czy robiąc instalacje c.o następująco: kominek z płaszczem wodnym na podłogówkę i grzejniki oraz zbiornik c.w.u. 200L i dodatkowo piec gazowy kondensacyjny do grzania c.o. i c.w.u. muszę zastosować sprzęgło hydrauliczne i do tego 4 pompki- jedna na kominek, druga na zbiornik c.w.u., trzecia na podłogówkę i czwarta na grzejniki ???
    Czemu aż 4 pompki ? Dobrze znam instalację z ; kaloryferami jako podstawa, podłogówką i c.w.u.

    Całość napędzana JEDNĄ pompką .
    Druga pompka przydaje się gdy grzejesz przez bufor .

    Potrzebujesz schemat ? Zadzwoń 663443321
    Darek B

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Czemu miałby nie nagrzać szybko ?
    Bo jego moc jest za mała. Nagrzeje, owszem, ale nie prawie na bieżąco, co przy kąpieli jedna osoba po drugiej ma kluczowe znaczenie. Darek, nie próbuj udowadniać, że kominek wygra z kotłem gazowym.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bo jego moc jest za mała. Nagrzeje, owszem, ale nie prawie na bieżąco, co przy kąpieli jedna osoba po drugiej ma kluczowe znaczenie. Darek, nie próbuj udowadniać, że kominek wygra z kotłem gazowym.
    jedna pompa moze napędzać rónież wężownice/płaszcz zbiornika z cwu. Dać zawory odcinajace zasobnik i kiedy będziesz mial ochote to bedziesz grzał. . .

    Nie siejcie mitów że kominek wolniej dogrzeje wode

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    jedna pompa moze napędzać rónież wężownice/płaszcz zbiornika z cwu. Dać zawory odcinajace zasobnik i kiedy będziesz mial ochote to bedziesz grzał. . .

    Nie siejcie mitów że kominek wolniej dogrzeje wode
    A jaki masz w domu system ogrzewania oraz przygotowywania cwu?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A jaki masz w domu system ogrzewania oraz przygotowywania cwu?
    Ciepło z ciepłowni...co ma piernik do wiatraka?

    Jeśli kocioł gazowy i kominek puszcza 65 stopni na zasilanie wezownicy w zasobniku toktore urządzenie dogrzeje pierwsze?

  11. #11

    Domyślnie

    Kolega WG ma kiepską instalację więc jest niewiarygodny.

    Ja mam u siebie grzanie co i cwu z kominka i bez problemu to się odbywa. Zainwestuj w bufor i w zbiornik CWU z dwiema wężownicami. Dolną podłączasz pod bufor, a górną pod piec gazowy czy inne źródło ciepła. Kominek nagrzewa bufor, a gdy w buforze masz temperaturę odpowiednio wysoką to nagrzewasz CWU. Możesz też mieć bufor z wężownicą CWU.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Kolega WG ma kiepską instalację więc jest niewiarygodny.

    Ja mam u siebie grzanie co i cwu z kominka i bez problemu to się odbywa. Zainwestuj w bufor i w zbiornik CWU z dwiema wężownicami. Dolną podłączasz pod bufor, a górną pod piec gazowy czy inne źródło ciepła. Kominek nagrzewa bufor, a gdy w buforze masz temperaturę odpowiednio wysoką to nagrzewasz CWU. Możesz też mieć bufor z wężownicą CWU.
    Nie jestem Twoim kolegą, to raz. Sam masz kiepską instalację, to dwa. Nie mam bufora bo to bez sensu, to trzy. W jakim czasie nagrzejesz zasobnik 160 litrów od 35 do 45 stopni? Nie kozacz, to cztery!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Ciepło z ciepłowni...co ma piernik do wiatraka?

    Jeśli kocioł gazowy i kominek puszcza 65 stopni na zasilanie wezownicy w zasobniku toktore urządzenie dogrzeje pierwsze?
    Wybudowałeś, mieszkasz i masz chatę podpiętą do ciepłowni? Po co w takim razie chcesz grzać cwu kominkiem? Nie kumam.

  14. #14

    Domyślnie

    Czy to, że uważasz, że nie da się nagrzać CWU z kominka nie świadczy o tym, że masz słabą instalację? CWU zagrzeję w takim samym tempie jak piec gazowy tą samą temperaturą. To chyba logiczne, nieprawdaż?
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Czy to, że uważasz, że nie da się nagrzać CWU z kominka nie świadczy o tym, że masz słabą instalację? CWU zagrzeję w takim samym tempie jak piec gazowy tą samą temperaturą. To chyba logiczne, nieprawdaż?
    Nie rozumiemy się. Nie grzeję cwu kominkiem, gdyż takie było założenie przy wykonywaniu instalacji. Kominek ogrzewa cały dom a kocioł kondensacyjny niezależnie od kominka podgrzewa cwu. Jak wygaszę kominek to kocioł przejmuje grzanie domu i cwu. Nic nie mam spieprzonego, ale Ty nie chcesz przyznać racj (nie wiem dlaczego), że kocioł gazowy nagrzeje wodę szybciej. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie o czas podgrzania.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    samorób-

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Wybudowałeś, mieszkasz i masz chatę podpiętą do ciepłowni? Po co w takim razie chcesz grzać cwu kominkiem? Nie kumam.

    Rozumiem że dopisek Elita forum klasyfikuje Cię wyżej od innych , ale wskaż mi post w którym chcę ogrzewać cwu kominkiem....

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Bo jego moc jest za mała. Nagrzeje, owszem, ale nie prawie na bieżąco, co przy kąpieli jedna osoba po drugiej ma kluczowe znaczenie. Darek, nie próbuj udowadniać, że kominek wygra z kotłem gazowym.
    Jak ma większą moc, to ogrzeje szybciej, niż kocioł....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie rozumiemy się. Nie grzeję cwu kominkiem, gdyż takie było założenie przy wykonywaniu instalacji. Kominek ogrzewa cały dom a kocioł kondensacyjny niezależnie od kominka podgrzewa cwu. Jak wygaszę kominek to kocioł przejmuje grzanie domu i cwu. Nic nie mam spieprzonego, ale Ty nie chcesz przyznać racj (nie wiem dlaczego), że kocioł gazowy nagrzeje wodę szybciej. Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie o czas podgrzania.
    Różnica w grzaniu wody to jest jakieś 5-10 minut maks i wynika z tego, że kocioł gazowy grzeje CWU temperaturą wody ok 85 stopni a w przypadku kominka CWU grzeję temperaturą 60-65 stopni. Ale czy te 10 minut robi tak ogromną różnicę? Jeśli już ktoś ładuje się w kominek z PW to kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie zrobić instalacji tak, żeby załatwiać kompleksowo CO i CWU. Ja w zimę CWU 200L ogrzewam tylko z kominka. Chociaż piec gazowy mam podłączony pod ten sam zbiornik CWU i gdy się nie pali w kominku to piec pilnuje odpowiedniej temperatury w zbiorniku.

    Powtarzam, masz słabą instalację i stąd Twoje przekonanie, że kominkiem albo nie da się nagrzać CWU albo jest to bardzo długotrwały proces.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jak ma większą moc, to ogrzeje szybciej, niż kocioł....
    Zgadza się Foto ale nie zapominaj, że jak kominek ogrzewa cały dom to mocy może nie wystarczyć. A jeśli już, to nie w tak krótkim czasie.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał samorób- Zobacz post
    Rozumiem że dopisek Elita forum klasyfikuje Cię wyżej od innych , ale wskaż mi post w którym chcę ogrzewać cwu kominkiem....
    Wszelkie "dopiski" są nadawane przez administratora na podstawie ilości wpisów, więc przytyk nie udany. Skoro nie chcesz ogrzewać czego kolwiek kominkiem, po co się udzielasz?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony