dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie kocioł gazowy jedno czy dwufunkcyjny dom 100m2 parterówka

    Witam.Stoję przed decyzją wyboru pieca gazowego jedno czy dwufunkcyjnego do domu 100m2 parterówka.Kuchnia jest obok pomieszczenia gdzie bedzie zamontowany piec , jedna łazeinka która znajduje sie około 5m od pomieszczenia z piecem gazowym.W łazience wanna bez prysznica.Do dzis byłem zdecydowany na jednofunkcyjny ale po rozmowie z jednym z panów który namącił mi w głowie , myśle o dwufunkcyjnym...Dodam jeszcze że mam tylko studnie głebinową i będe korzystał z hydroforu.

    Moje pytanie brzmi jaki kocioł wybrać ? co bedzie najlepszym rozwiązaniem .
    Ostatnio edytowane przez konrdzik ; 23-02-2017 o 16:03

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    ciężko zajrzeć do identycznego tematu na dole strony?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał BrodowskiG Zobacz post
    ciężko zajrzeć do identycznego tematu na dole strony?
    Owszem widziałem ten teamt przed założeniem nowego .Tylko tam jest mieszkanie o powierzchni 50m2 a u mnie domek o powierzchni 100m2.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a co to za różnica?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie

    Decyzja zapadła na kocioł jednofunkcyjny. I teraz nastepny wybór kotłe , chciałbym VICTRIX 12 X TT 2 ERP ze względu na prace od 1.9 kw
    ale w mojej okolicy niema w pobliżu serwisu tego kotła. Mam do wyboru buderusa i vaillanta oraz viessman.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    no to masz ten sam dylemat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...illant-Buderus
    mi nie robi różnicy jaki kocioł serwisuje, wystarczy ściągnąć instrukcje z neta, kwestia dostępu do części, ja mam dostęp do np. Buderusa ale z Vaillanta jestem w stanie kupić od pośrednika

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    konrdzik

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    MIASTO
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    37

    Domyślnie

    Czyli które części zamienne są tańsza ,Buderus czy vaillant ?

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrdzik Zobacz post
    Czyli które części zamienne są tańsza ,Buderus czy vaillant ?
    Do buderusa masz aplikacje na Androida EasyScan masz tam czesci i ceny, do vaullanta nie wiem czy jest aplikacja ale na necie znajdziesz ceny jak wpiszesz model i czesc np. wentylator, elektroda itd

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrdzik Zobacz post
    ale w mojej okolicy niema w pobliżu serwisu tego kotła. Mam do wyboru buderusa i vaillanta oraz viessman.
    Witam !

    Łatwo możesz sprawdzić dostępność naszego serwisu TUTAJ. Wystarczy wybrać miasto lub wpisać kod pocztowy,a dostaniesz wszystkich autoryzowanych instalatorów marki Viessmann. Jeśli chodzi o warunki naszego serwisu to przez 365 dni w roku i 24 godziny na dobę do dyspozycji pozostają doradcy techniczno-serwisowi, doradcy 24-godzinnej Infolinii oraz sieć autoryzowanych Firm Serwisowych. Nasz serwis czuwa nad Twoim urządzeniem począwszy od jego pierwszego uruchomienia, a skończywszy na przeglądach i czynnościach serwisowych. W razie ewentualnych pytań pozostaję do dyspozycji !

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10

    Domyślnie

    Witam,

    Zachęcam do rozważenia wyboru jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego Logamax GB062V2 o mocy 14kW marki Buderus. Kocioł posiada szeroki zakres modulacji w zakresie 12-100% oraz posiada łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD.
    Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani instalatorzy marki Buderus gwarantują montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych oraz ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wszystkie czynności serwisowe wykonywane są do 24 godzin od zgłoszenia. Ceny usług ustalane są indywidualnie przez autoryzowanych serwisantów. Wysokość opłat nie jest stała i zależy od rejonu, w którym znajduje się budynek. Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Zachęcam do rozważenia wyboru jednofunkcyjnego gazowego kotła kondensacyjnego Logamax GB062V2 o mocy 14kW marki Buderus. Kocioł posiada szeroki zakres modulacji w zakresie 12-100% oraz posiada łatwy w obsłudze zintegrowany panel sterowania z ekranem LCD.
    Przy wyborze producenta kotła kondensacyjnego należy również mieć na uwadze jego renomę oraz sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani instalatorzy marki Buderus gwarantują montaż kotła, przeprowadzenie pierwszego uruchomienia oraz w przyszłości pomagają przy wykonaniu okresowych przeglądów technicznych oraz ewentualnych napraw po okresie gwarancyjnym. Wszystkie czynności serwisowe wykonywane są do 24 godzin od zgłoszenia. Ceny usług ustalane są indywidualnie przez autoryzowanych serwisantów. Wysokość opłat nie jest stała i zależy od rejonu, w którym znajduje się budynek. Służę pomocą w przypadku dalszych pytań.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    14kW dla 100m2 domku wydaje się przesadą.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    14kW dla 100m2 domku wydaje się przesadą.
    Najmniejsze dostępne mają 12 KW.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam,

    W przypadku kotłów marki Buderus na paliwa stałe z podajnikiem automatycznym najniższa nominalna moc cieplna kotła wynosi 15kW. Posiadamy również kotły Logano S111-2 o mniejszej mocy wynoszącej 12kW, lecz są one z załadunkiem ręcznym.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiliusz Zobacz post
    14kW dla 100m2 domku wydaje się przesadą.
    Witam,

    Kocioł kondensacyjny Logamax GB062V2 posiada modulację mocy w zakresie 2,0-15,2 kW, więc będzie odpowiedni do zastosowania również w budynkach o mniejszych powierzchniach. Zaletą doboru kotła o wyższej mocy jest wyższy komfort oraz krótszy czas przygotowywania ciepłej wody użytkowej w zasobniku. Zależy to również od ilości i rodzaju punktów poboru ciepłej wody użytkowej oraz ilości osób mieszkających w budynku. Przy doborze kotła o niższej mocy może zachodzić sytuacja, że kocioł nie będzie w stanie przygotować wymaganej ilości ciepłej wody.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony