dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie Koszt budowy domku 16m2 pod klucz

    Projekt http://pracownia-projekty.dom.pl/pt_delhi_ce.htm Według pracowni SSO powinien się zamknąć w 35tyś.zł (system oczywiście zlecony)
    Korzystając z kalkulatora kosztów budowy domu http://kb.pl/budowa/ dla małopolski wychodzi 57tyś.zł w stanie deweloperskim. Pytanie czy ten kalkulator jest wiarygodny i czy to dużo jak za taki domek?? Wybierałem raczej średnie i droższe materiały, gdyż zależy mi na dobrej izolacyjności ścian, podłogi i stropu przed zimnem, a także najdroższe okna. Płace pracowników wybrałem średnie, bo tu akurat nie mam żadnego rozeznania. Nie wiem już czy to ekonomiczne i warte faktycznie, czy się zwróci i jest sens wybierać najdroższe materiały? Czy zamortyzuje się, albo ma sens przy jednej osobie która będzie tam mieszkać i grzać tylko prądem/klimą? Zresztą, problem będzie ale kogoś znaleźć do postawienia takiego dom(k)u. Jednak mam solidną motywację żeby go sobie w najbliższych kilku latach postawić.
    Ostatnio edytowane przez igor89 ; 23-02-2017 o 21:49

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar igor89
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    ~Brzesko
    Dzielnica
    wieś
    Posty
    149

    Domyślnie

    Tyle osób buduje i nikt nie ma w tym temacie nic do powiedzenia. To jakaś zmowa milczenia jest? A może ktoś z powiatu brzeskiego, tarnowskiego lub nowosądeckiego ma coś do powiedzenia?? Interesuje mnie system zlecony, materiały dostarczam sam, nic mnie nie obchodzi poza doglądaniem. Nie znam się na budownictwie (potrzebna osoba), nie mam nikogo znajomego kto by mógł się tym rzetelnie zająć, a nie wykorzystać niewiedzy i potencjalnych pieniędzy inwestora....

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Może nie napisze nic twórczego ale ludzie na działkach mają większe domki letniskowe.
    Łazienka plus komunikacja to 2-4 metry więc zostaje 12 m2na salono sypialnię z aneksem kuchennym.Może i wystarczy byle nikt nie przychodził w gości.
    Większość ekip z powiatu brzeskiego ma robót rok na przód więc na szybko się nie da.A cena....wystarczy przejechać się po wioskach znaleźć budowę i ....zaczepic majstrów i niech wycenia
    W ocieplenie zawsze warto inwestować w ramach rozsądku bo taką budke spokojnie klimą rozgrzeje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony