dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wybór okien

  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie schuco living md vs veka sl82

    Witam,
    Jestem na etapie wyboru okien do domu. W zasadzie mam same drzwi tarasowe, okna w kolorze antracyt , większość od południa - południowego zachodu
    wymiary ; 180,150,100 x 240cm , HS 450x240cm , okno narożne fix 160/240 x240 cm

    Skonfigurowałem i wyceniłem ;
    Oknoplast winergetic standard ( Veka soft line 82)
    Vetrex V 82 ( Veka soft line 82)
    Adams sl82 ( Veka soft line 82)
    Adams Passiv-line PLUS ( aluplast 8000+wkładki termiczne)
    Oknostyl (schuco living md )

    Wszystkie firmy uzyskują podobny Uw na poziomie 0,8
    Najdroższe okna od najtańszych dzieli ok 10000zł!
    Najbardziej atrakcyjne cenowo są Adams sl 82 i Oknostyl, potem Vetrx v82 , Adams Passiv-line PLUS a najdroższy Oknoplast...

    Co wybrać?

    z góry dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Milun ; 25-02-2017 o 01:20

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Podałeś nazwy modeli. Zakładam że z każdej z firm jest wycenione zbliżony funkcyjne zestaw... ale ta rozpiętość wskazuje, że muszą być dość istotne różnice o których nie wiesz - a tkwią pewnie w zakresie wyposażenia, montażu itp...
    Doradzanie na podstawie tych szczątkowych informacji może być kierowane tylko sympatiami i ogólnym uznaniem dla firmy.

    Na takie pytanie krótką odpowiedziałbym tak "wybierz Wykonawcę, który ma najlepsze opinie".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    Dziękuję za odzew
    Zrobiłem jedno szczegółowe zestawienie okien z wymiarami i z opisem wyposażenia
    - pakiet szybowy U= 0,5
    - ciepła ramka
    - zgrzew na nitkę
    - okno narożne - FIX+drzwi 90cm na stronie 240cm
    - okleina gładka / piaskowana jak najbardziej zbliżona do ral 7016 ( wg występowania w ofercie danego producenta)
    - na tym etapie w wycenie nie miały być uwzględnione poszerzenia dolne oraz wszelkie zimowe rabaty bo w chwili zamówienia nie będą obowiązywały
    poniżej zestawienie na podstawie jednego okna..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zestawienie okien.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	103,0 KB
ID:	382445]

    Wszyscy wycenili więc raczej to samo. Nie potrafię rozszyfrować tych literek przy opisach pakietów szybowych. O co mogę jeszcze zapytać producentów?
    Nie podałem ilości sztuk w zestawieniu ale montaż u wszystkich wyszedł ok 6000-7000 zł

    Opinie?
    Na temat każdego producentasą setki wpisów i wszyscy w zasadzie uwielbiani jak i trolowani...
    Na temat oknoplastu vetrexu adamsa poczytałem na forum..
    Na temat oknostylu który mi się najbardziej podoba, choć właśnie nie wiem czy słusznie , nie ma za dużo a tym bardziej na temat profilu living md - ma ktoś może te okna lub na tym profilu ? jakieś opinie?
    Na temat firm które mi te okna chcą sprzedać / montować - opinii klientów na ich stronach nie traktuje poważnie , w sieci o niektórych tez głucho choć chwalą się że działają od lat...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Myślałem o opiniach nt lokalnych przedstawicieli. Dobra marka to nie wszystko.
    Tak, Oknostyl ma swoją specyfikę - jest nielubiany przez innych producentów na profilach Schuco, bo sprzedaje te okna bardzo tanio a to - dla osób znających koszty produkkcji - jest podejrzane. Jeśli nie oszczędzają na oknie, to muszą na pozostałych kosztach.

    Schueco Living jest stosunkowo nowm profilem, więc opinii brak. Zalecenia dla starszych wersji mówiły o konieczności stosowania tzw "skrzydeł pośrednich" - czyli masywniejszych, bo tu wysokość przekracza 230cm.
    Oknoplast jako jedyny wycenił podzial 100+50cm i chyba z powodu sukłej szyby w mniejszym skrzydle musiał wrzucić grubszą szybę6mm (czemu tylko zewnętrzną to nie wiem - widocznie uważająże wystarczy) - to podnosi trochę ceny.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    Przedstawiciele Oknoplast / vetrex u których wyceniałem okna mają dużo bardzo dobrych opinii .. O przedstawicielach Adamsa i Oknostylu nie mogę znaleźć nic a są na rynku długo i są najbardziej rzeczowi i nie próbują wciskać na siłe jakiś rozwiązań. Generalnie każdy przebija się, że lepiej montuje od innych, że stosuje lepsze materiały a to taką markę taśm a to że taśmy kleją klejem a nie samoprzylepne itd..
    Co do oknostylu - czyli co? Warto brać ich pod uwagę ? Czy lepiej wybrać jakiegoś innego producenta / bardziej sprawdzony profil ?
    Znajomy zamówił te okna z oknostylu i niebawem będę mógł zobaczyć jak je montują, działają.. Tylko czy to coś mi powie?

    Teraz jak wspomniałeś o tych szybach to faktycznie są różnice;
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	382478
    Oknoplast w porównaniu do innych w ogóle szlaleje z tymi szybami w takim oknie 150x240 to jedną daje 6mm a w 100x240 i mniejszych 4,3,3mm ??
    Na HS
    Czy to jest ważne przy gabarytach moich okien?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Milun

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-376
    Posty
    24

    Domyślnie

    Myślałem, że TU rozwieje swoje wątpliwości dot wyboru okien albo chociaż dostanę konkretne wskazówki ..?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony