dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Garaż jest ciasny (choć na szerokość od biedy da radę). W przypadku dłuższego samochodu (4,6-5 m długości) będzie kłopot z otwarciem klapy bagażnika.

    Dodatkowo brama garażowa powinna mieć położenie centralne na ścianie garażowej. Tak jest w tej chwili na rysunku, niewygodnie będzie wjechać jeżeli w środku już stoi jeden samochód.

    Moje trzy grosze.
    dzięki za pomysł z umieszczeniem bramy. co do wielkości garażu to nie wiem co zrobić. powiększyć go nie mogę, co najwyżej pomniejszyć...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    dzięki za pomysł z umieszczeniem bramy. co do wielkości garażu to nie wiem co zrobić. powiększyć go nie mogę, co najwyżej pomniejszyć...
    Nie pomniejszaj, broń Boże Rozmiar garażu będzie problemem jeżeli masz np. auto typu SUV. Bo klasa kompaktowa spokojnie się zmieści.

    U mnie jest tak, że mam autko typu cross-over ok. 4,5 m długości, a garaż ma 5,5 m długości. Na ścianie najazdowej stoi regał i jeżeli parkuję w garażu (bo zwykle tego nie robię), to mam jakieś 20 cm manewru na długość tak, aby móc otworzyć bagażnik. Także wg mnie 1 metr zapasu w długości to za mało na komfort.

    Sugeruję dokonanie pomiarów samochodów (obecnych i planowanych) tak, aby mieć świadomość czy będziesz mógł je chować do garażu.

    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  3. #23

    Domyślnie

    Ciekaw bryła.

    Ściany nośne zostawiam w spokoju (nie zmieściły by się pełnowymiarowe drzwi). Zaproponuje coś takiego, a w pralni można okno dachowe zamontować.



  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Nie pomniejszaj, broń Boże Rozmiar garażu będzie problemem jeżeli masz np. auto typu SUV. Bo klasa kompaktowa spokojnie się zmieści.

    U mnie jest tak, że mam autko typu cross-over ok. 4,5 m długości, a garaż ma 5,5 m długości. Na ścianie najazdowej stoi regał i jeżeli parkuję w garażu (bo zwykle tego nie robię), to mam jakieś 20 cm manewru na długość tak, aby móc otworzyć bagażnik. Także wg mnie 1 metr zapasu w długości to za mało na komfort.

    Sugeruję dokonanie pomiarów samochodów (obecnych i planowanych) tak, aby mieć świadomość czy będziesz mógł je chować do garażu.
    obecnie mamy samochody 1,8 metra szerokości i 4,5 do 4,75 metra długości

    docelowo mam nadzieję że to trochę spuchnie do 1,9 metra szerokości i 4,9 metra długości. będzie metr zapasu, więc o jakimś specjalnym komforcie nie mogę myśleć, ale też nie mam pomysłu jak mógłbym zwiekszyć garaż

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Pozdrawiam i trzymam kciuki.
    dzięęęęęęęki!

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Ciekaw bryła.
    dzięki w imieniu projektanta.

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    Ściany nośne zostawiam w spokoju (nie zmieściły by się pełnowymiarowe drzwi). Zaproponuje coś takiego, a w pralni można okno dachowe zamontować.


    to jest OK, aczkolwiek zmniejsza to znacznie sypialnię, która ma być nasza czyli dwuosobowa. zastanawiam się jak jeszcze można byłoby łazienkę umieścić w miejsce pralni kosztem nieco sypialni - ale tutaj znów mamy kwestię ścian nośnych...

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podejrzewam, że w garażu będziesz parkował tylko jednym samochodem, bo wjeżdżanie drugim będzie zbyt kłopotliwe.

  6. #26

    Domyślnie

    Wydaje sie, ze mozna by to zrobic, ale... przejście byłoby ze skosem, albo niskie 190-200 cm ( przypuszczalnie). Spytajcie projektanta czy mozna zamontować belke nośna w tym miejscu.

    Sypialnia ma spłycona do 3 m. To wcale nie tak mało, ale warto powalczyć o większa

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    hm? jak dla mnie chyba OK!


  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Garderobę oddałabym dzieciom - z wejściem z holu, a w sypialni zrobiła własną - za łóżkiem. Teraz jest wielka przestrzeń sypialni zupełnie niewykorzystana, a w pokojach dzieci szaf zbyt wielkich nie ma. A gdzie mają trzymać ksiąki czy zabawki?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    hm? jak dla mnie chyba OK!

    i super
    jedynie w łazience
    - w miejsce wanny prysznic, głeboki przynajmniej na 100cm - taki na 2 osoby
    - a na ścianę od pokoju podwójna umywalka
    - zmiast prysznica wanna pośrodku ściany, za nią półka na świece, kwiaty, obraz, a po bokach mogą wylądować wysokie szafki, albo siedzisko z boku

    zróbcie sobie salon kąpielowy




  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    pytanie :
    na jakiej wysokości powinien być parapet, aby użytkownik mógł swobodnie korzystać z muszli ustępowej ( czy bidetu ) zlokalizowanego w świetle ( szerokości ) okna ?
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    pytanie :
    na jakiej wysokości powinien być parapet, aby użytkownik mógł swobodnie korzystać z muszli ustępowej ( czy bidetu ) zlokalizowanego w świetle ( szerokości ) okna ?
    na dowolnej, nie ma pod nim kaloryfera to parapet może być zakończony na równo, albo bardzo niewiele wystawać

    na szafkę proszę mi się nie patrzeć, będzie inna

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Garderobę oddałabym dzieciom - z wejściem z holu, a w sypialni zrobiła własną - za łóżkiem. Teraz jest wielka przestrzeń sypialni zupełnie niewykorzystana, a w pokojach dzieci szaf zbyt wielkich nie ma. A gdzie mają trzymać ksiąki czy zabawki?
    nie chcemy mieć w sypialni garderoby, wstajemy o różnych porach i nie chcemy się budzić itd. garderoba będzie miała wejście z holu i będzie wspólna, z naciskiem na rodziców

    zastanawiam się jeszcze na podmianą pralni (która w zasadzie ma być bardziej suszarnią) i garderoby miejscami. w pomieszczeniu pralni chyba musi być okno a w garderobie niekoniecznie. w pralni wystarczy mniej przestrzeni. prasowanie w jakim miejscu się odbywa? w garderobie? sam nie wiem, nie chciałbym tego robić w sypialni etc.

    Cytat Napisał Sawadi Zobacz post
    i super
    jedynie w łazience
    - w miejsce wanny prysznic, głeboki przynajmniej na 100cm - taki na 2 osoby
    - a na ścianę od pokoju podwójna umywalka
    - zmiast prysznica wanna pośrodku ściany, za nią półka na świece, kwiaty, obraz, a po bokach mogą wylądować wysokie szafki, albo siedzisko z boku
    serio z tym prysznicem na dwie osoby?

    czy na ściane do pokoju da sie wstawić umywalki, jeśli na poziomie niżej nie ma ściany w tym samym miejscu?

    te propozycje o których piszesz to myślę, że omawia się na etapie projektowania instalacji prawda?

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z mężem sobie chwalimy prysznic na dwie osoby

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post

    serio z tym prysznicem na dwie osoby?


    czy na ściane do pokoju da sie wstawić umywalki, jeśli na poziomie niżej nie ma ściany w tym samym miejscu?

    te propozycje o których piszesz to myślę, że omawia się na etapie projektowania instalacji prawda?

    serio, serio


    Projektowanie instalacji to podstawa. Przy takim ułożeniu będzie potrzebny dodatkowy pion, ale może warto. Szkoda takiego metrażu na zwykłą łazienkę.

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za pomoc. prysznic jednak będzie pojedyńczy

    instalację oczywiście projektujemy, ale pytanie kiedy to ma nastąpić - dopiero po zaprojektowaniu bryły, układu pomieszczeń itd?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro projekt indywidualny, to już teraz planowałabym instalację, żeby potem nie przerabiać podejść...

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał loot Zobacz post
    instalację oczywiście projektujemy, ale pytanie kiedy to ma nastąpić - dopiero po zaprojektowaniu bryły, układu pomieszczeń itd?
    - należy instalacje przewidywać na etapie koncepcji, zwłaszcza dot. kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej, czy lokalizacji i wielkości pomieszczenia technicznego / kotłowni ...

  18. #38
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    to mamy przewidziane, no może oprócz kanalizacji

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar loot
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-713
    Dzielnica
    Wawer
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Skoro projekt indywidualny, to już teraz planowałabym instalację, żeby potem nie przerabiać podejść...
    jakich podejść?

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kanalizacji i wody

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony