dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkaszyck

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-950
    Posty
    1

    Domyślnie Źle osadzone okna

    Witam forumowiczów.
    To mój pierwszy post i zarazem problem, co do którego chciałbym uzyskać kilka odpowiedzi.
    A zatem...
    Chodzi o okna a dokładniej o ich osadzenie w ścianach.
    Zauważyłem, że okna osadzone są bardzo nietypowo, tak jakby były za małe i ktoś na siłę próbował je zamontować pomniejszając mury listwami drewnianymi.
    Okna osadzone są jakieś 20cm nad parapetami. W ten sposób w oknie balkonowym powstał 25 centymetrowy próg (zresztą podobnie we wszystkich oknach parapety są znacznie poniżej dolnej ramy).
    Moim zdaniem jest to jakaś fuszerka wykonawcy. Obecnie drewno pod oknem balkonowym jest zgniłe przez co ściany są mokre i w pokoju pojawiła się wilgoć.
    Moje pytania:
    Czy takie wykonanie jest "normalne"? Czy można to uznać za niedopuszczalne, czy zdarza się w praktyce?
    Czy dobrze wnioskuję, że wykonawca źle opomiarował okna i ratował się takimi praktykami?

    Prawdopodobnie wykonawca działał na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej a obecnie zarzuca niedbalstwo mieszkańców i brak wymaganej konserwacji okien (przy czym nie wiem czy te drewniane listwy pod oknami powinny być uważane za element okien).
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon wn.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	382320   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balkon zew.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	382321   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170224_165606.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	382322   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170224_165615.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	382323   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170224_165640.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	382324  


  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Tak jakby" może mieć wiele obliczy.
    Raz - po stanie zniszczeń okna widać że mają już parę ładnych lat i nie są konserwowane (dziś oglądałem dojrzałe, 18letnie w dużo lepszym stanie)
    Dwa - ta listwa wygląda na formę "poszerzenia" podokiennego i w przypadku balkonu stosuje się ją po to, by docieplić i zaizolować płytę balkonu (styropian+wylewka) i wtedy są przykryte. Czy taki był ich sens zastosowania - zapytaj zlecającego lub wykonawcę.
    Trzy - sądząc po ich stanie -być może były wykonane z taniego drewna które zgniło (to tylko przypuszczenie). Ale zakładam że swoje lata już mają.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cztery - istnieje coś takiego jak zestawienie okien typowych i mają różne oznaczenia OB6, O34 itd. Podejrzewam, że zamawiający (spółdzielnia) złożyła zamówienie na okna typowe - bo kiedyś tylko takie były, a później się ratowało niedoróbki murarskie właśnie w ten sposób. Po latach ciężko jest stwierdzić czyja to była wina, ale na 99% jestem pewny, że historia tej stolarki tak właśnie wyglądała.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony