dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie Posadzka 15cm ogrzewanie podłogowe jaki Styropian

    Witam
    W projekcie mam posadzkę na parterze (Dom z poddaszem użytkowym) o całkowitej grubości 15cm tj. 8cm Styropian + 5cm wylewki + 2cm płytka. Szukam porady jak zrobić izolacje, jakim styropianem albo materiałem żeby ciało ogrzewania nie szło c w ziemię tylko spełniało swoje zadanie. Nie mogę nic więcej podnieść bo mam schody i drzwi na określony wymiar i wtedy musiał bym przeprojektowac schody i szukać innych drzwi. czy są jakieś materiały których mógłbym dać 8cm a spełniał by rolę jak bym położył 12-15 cm styropianu. Chudziak to 10cm pod mim piasek 50cm pod piaskiem ziemia ale też piaszczysta. Fundamentu na zew ocieplone Styropian styrodur 15cm

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20170828-170819.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	10,5 KB
ID:	395689Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20170828-170836.jpg
Wyświetleń:	171
Rozmiar:	10,9 KB
ID:	395690
    Kod php:
    [ATTACH=CONFIG]395690[/ATTACH

  3. #3

    Domyślnie

    za małe zdjęcia
    trochę mało jak pod ogrzewanie podłogowe nie dasz rady dorzucić paru cm
    może wylewka anhydrytowa

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie

    Właśnie nie dam rady już nic, spec od ogrzewania polecił mi zakupić Styropian o wyższym współczynnik przenikania 0.03 i anhydryt na to i będzie to samo jak Przy zwykłym styropianie 15cm

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jaki znasz styropian podłogowy (Naprężenie ściskające przy 10% odształceniu względnym(kPa) IMO min. 80 powinien mieć, ale lepiej 100) o lambdzie 0,03?

    Niestety, wypuszczaj ciepło do gruntu i płacz. Niewiele tu poradzisz. Przy wodnej podłogówce z grubością wylewki też wiele nie powalczysz (przy kablach dałoby się cieniej - ale kosztem akumulacyjności, a dalej byłoby dosyć cienko styropianu, jak na dzisiejsze standardy).

    Na pocieszenie - do gruntu nie ucieka tak dużo, jak powszechnie straszą. Bo jak masz odizolowany od zewnątrz grunt, to tam nawet bez ogrzewania domu będzie zawsze pod nim sporo powyżej zera.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał dual66 Zobacz post
    Witam
    W projekcie mam posadzkę na parterze (Dom z poddaszem użytkowym) o całkowitej grubości 15cm tj. 8cm Styropian + 5cm wylewki + 2cm płytka. Szukam porady jak zrobić izolacje, jakim styropianem albo materiałem żeby ciało ogrzewania nie szło c w ziemię tylko spełniało swoje zadanie. Nie mogę nic więcej podnieść bo mam schody i drzwi na określony wymiar i wtedy musiał bym przeprojektowac schody i szukać innych drzwi. czy są jakieś materiały których mógłbym dać 8cm a spełniał by rolę jak bym położył 12-15 cm styropianu. Chudziak to 10cm pod mim piasek 50cm pod piaskiem ziemia ale też piaszczysta. Fundamentu na zew ocieplone Styropian styrodur 15cm
    Daj piasku 40 cm zamiast 50, zagęść go dobrze, daj 18 cm EPS i będzie ok.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie

    http://www.swisspor.pl/termoizolacja...0-dach-podloga

    Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,030 [W/mK]
    Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Ale dom już stoi ?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie

    chudziak już wylany dlatego nie moge zmienić ,

    dam ten styropian w grubości 10cm , 6cm wylewki i płytka 1,5-2cm , zastanwaiam się tez nad wylewką anhydrytową i wtedy powinno być ok

    http://www.swisspor.pl/termoizolacja...0-dach-podloga

    Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,030 [W/mK]
    Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Jeśli nie masz jeszcze ścian to zrób jak ja (miałem 12cm styro w projekcie). Cała kondygnację rozpocząłem od pełnej cegły, dzięki temu zyskałam 7cm na dodatkowe styro. Poziom 0 wyszedł mi akurat na wysokości pierwszego bloczka i od niego mierzylem otwory drzwiowe i schody.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał dual66 Zobacz post
    chudziak już wylany dlatego nie moge zmienić ,

    dam ten styropian w grubości 10cm , 6cm wylewki i płytka 1,5-2cm , zastanwaiam się tez nad wylewką anhydrytową i wtedy powinno być ok

    http://www.swisspor.pl/termoizolacja/swisspor-DACH-PODLOGA/LAMBDA-100-dach-podloga

    Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła λD 0,030 [W/mK]
    Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym ≥ 100 kPa
    10 cm wystarczy, bo masz ocieplone ściany fundamentowe. Naprężeniami się nie przejmuj. EPS 80 też będzie dobry.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dual66

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Szczucin
    Kod pocztowy
    33-230
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dez bardzo dobry pomysł , tylko nie wie mczy się da bo ja muruje na dryfix 25 na specjalnej piankozaprawie i pod nia start musi być idealnie równy , ale zapytam mojego kierownika budowy , tylko co z wysokością domu ??? co z warunkami zabudowy ??? czy te pare cm nie zrobi róznicy ??To jest bardzo dobry pomysł jeżeli się da bo wtedy nie będę musiał martwić się o schody , gdzie jak bym zrobił wyzsza posadzke to schody do zmiany

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Zamiast rozpoczynać od pełnej cegły możesz pełną cegłą zakończyć kondygnację podwyższając ją o ok 10 cm.
    Strop będzie miał solidne posadowienie, a mały mostek cieplny czy będzie on przy stropie czy przy posadzce zniwelujesz ociepleniem zewnętrznym
    Tak mała różnica nic nie zmienia w warunkach zabudowy bo nowelizacja prawa budowlanego pozwala na odstępstwa 2 % a ponadto to Twoja zmiana wysokości nie zmieni kubatury budynku.

    Pamiętaj aby ekipa budowlana ową wysokość posadzki zastosowała później przy otworach okiennych, balkonowych i drzwiowych a ty zamawiając okien nie machnij się przy pomiarach i uwzględnij dodatkowe 10 cm styropianu.

    Jeśli planujesz schody betonowe to różna wysokość ocieplenia posadzki zmienia wysokość pierwszego stopnia. Wyższa kondygnacja w tym przypadku nie zmienia rozkładu, liczby i wysokości stopni.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 30-08-2017 o 08:39
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    O te kilka cm wysokości nikt się nie doczepi, a pierwsza warstwę i tak robisz na zaprawie.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zamiast rozpoczynać od pełnej cegły możesz pełną cegłą zakończyć kondygnację podwyższając ją o ok 10 cm.
    Strop będzie miał solidne posadowienie, a mały mostek cieplny zniwelujesz ociepleniem zewnętrznym
    Tak mała różnica nic nie zmienia w warunkach zabudowy bo nowelizacja prawa budowlanego pozwala na odstępstwa 2 % a ponadto to Twoja zmiana wysokości nie zmieni kubatury budynku.

    Pamiętaj aby ekipa budowlana ową wysokość posadzki zastosowała później przy otworach okiennych, balkonowych i drzwiowych a ty zamawiając okien nie machnij się przy pomiarach i uwzględnij dodatkowe 10 cm styropianu.
    No właśnie o to chodzi żeby rozpocząć od cegły a nie kończyć. Po pierwsze łatwiej robić otwory a po drugie nie powiększa się mostka przy wieńcu.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Niech robi jak chce. Za współczynnik jednak głównie odpowiada grubość ocieplenia.
    Pustak ceramiczny 25cm P+W i 15 cm styropianu to współczynnik U = 0,17 W/m2K natomiast cegła pełna 25cm i te same 15 cm styropianu to U = 0,19 W/m2K, żelbet 25cm i te same 15 cm styropianu to 0,2 W/m2K
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Niech robi jak chce. Za współczynnik jednak głównie odpowiada grubość ocieplenia.
    Pustak ceramiczny 25cm P+W i 15 cm styropianu to współczynnik U = 0,17 W/m2K natomiast cegła pełna 25cm i te same 15 cm styropianu to U = 0,19 W/m2K, żelbet 25cm i te same 15 cm styropianu to 0,2 W/m2K
    ???
    Porotherm +15 cm EPS 0,042 - 0,16 W?m2K
    Cegła +15 cm EPS - 0,25 W/m2K
    Beton zbrojony + 15 cm EPS - 0,26 W/m2K
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Kwestia styropianu :


    http://www.swisspor.pl/kalkulatory-m-20.html

    swisspor LAMBDA MAX FASADA współczynnik 0,031

    0,16 na Porotherm Dryfix-ie 25 cm i 15 cm 0,04 EPS raczej nie uzyskasz i będzie to w okolicach 0,2 W/m2K


    http://wienerberger.pl/kontakt-mater...nikania-ciepla
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 30-08-2017 o 13:03
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Kwestia styropianu :


    http://www.swisspor.pl/kalkulatory-m-20.html

    swisspor LAMBDA MAX FASADA współczynnik 0,031

    0,16 na Porotherm Dryfix-ie 25 cm i 15 cm 0,04 EPS raczej nie uzyskasz i będzie to w okolicach 0,2 W/m2K


    http://wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/kalkulator-wspolczynnika-przenikania-ciepla
    Sprawdź sobie na u-wert. Ja mam do tego program ale na u-wert wyniki są bardzo przybliżone. Producenci niestety zawyżają wyniki. PorotonT ma lambdę, wg producenta 0,080 W/mK. Porotherm około 0.230. Oczywiście EPS o lambdzie 0,031 W/mK zbliży te wyniki do podanych przez ciebie ale dla Styroduru (takie coś ma kolega na ścianie fundamentowej) grubości 140mm i więcej, wartość lambdy podawana przez producenta to 0,038 W/mK, Dla Porothermu więc U = 0,194 (podałeś wczesniej 0,170), dla betonu 0,237 (podawałeś 0,200), dla cegły 0,228 (podawałeś 0,190).
    Nie wiem zresztą po co te wyliczenia skoro R podłogi liczy się inaczej niż ściany.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  20. #20

    Domyślnie

    Wysokość do 50 cm nikt nigdy się nie doczepiał, chyba że masz na pieńku z władzą wtedy i centymetry się liczą.

    Za dużo przykładacie wagę do lambdy, jest tyle warunków zmiennych że lambda stali jest w miarę jednlita, a wszystko inne to takie przerzucanie sie wartościami. Mozna ogólnie tylko określać..beton zimny, ceramika , BK cieplejsza To tak jak okna dachowe, sens chwalenia się że okno dachowe ma współczynnik 1 jak montowane jest na poziomie łat jest trochę śmieszne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony