dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 71
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie jak usunąć złą hydroizolację z chudziaka?

    Wykonawcy bez uzgodnienia zaimpregnowali chudziaka (podłoga na gruncie) Izoplastem R, który nie nadaje się do zastosowania wewnątrz. Nie chcę truć się oparami więc chciałabym usunąć tę warstwę. Czy da się to zrobić frezując beton? Czy ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że w tym przypadku w grę wchodzi tylko frezowanie betonu by to usunąć.
    Z jakimiś preparatami itd nigdy się nie spotkałem.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź.. Boję się czy od frezowania nie popęka mi chudziak (10 cm z zatopionymi rurami kanalizacyjnymi i doprowadzeniem powietrza do kominka), i czy frezy się nie zakitują asfaltowym mazidłem (położone dwa dni temu). Preparat raczej nie wchodzi w grę, bo to dopiero byłby smród nie do usunięcia, gdyby rozpuszczalnik wpenetrował w beton. Myślę jeszcze o gumówce z tarczą do betonu, ale prawie 100 metrów przeryć to ciężko będzie...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Czy pęknie czy też nie no to raczej nikt nie jest w stanie określić.
    Można też i wyszlifować kątówką jednak no to będzie ciężka praca.
    A ciekawi mnie jakby może spróbować wypiaskować beton, tylko to jest chudziak więc jego trwałość jest kiepska ale zawsze można spróbować może akurat by się udało.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A nie lepiej zostawić to i dobrze zaizolować?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czym można by to skutecznie zaizolować? W planie była hydroizolacja Primerem Icopal, na to papa Icopal sbs bezpieczna dla styropianu , 15 cm styropianu podłogowego, folia, wylewka i posadzka. Nic więcej się nie wciśnie, bo podłoga będzie za wysoka. Obawiam się też, że pozostawiona warstwa Izoplastu R będzie - mimo izolacji - uwalniać do pomieszczeń trujące lotne substancje. W mieszkaniu w bloku mam parkiet położony 30 lat temu na jakieś lepiszcze i jeszcze dzisiaj czuć zapaszek

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jak wykonawca wiedział, ze ma uzyc Icopala a nie użył to niech zdziera za własny koszt, ale ten Izoplast R nie jest az taki straszny w sensie zapachu , zadzwoń do firmy adw i pogadaj z jakimś technologiem, bo w rzeczywistości szkodliwe są tylko rozpuszczalniki w tym izoplascie i przez to nie ma atestu higienicznego, ale po odparowaniu rozpuszczalnika nic sie nie powinno uwalniać , to co masz pod parkietem to najprawdopodobniej coś na bazie smoły i dlatego śmierdzi jeszcze izoplast jest na bazie asfaltu i przy takiej cieniutkie warstwie nie powinno byc czuc pozniej.
    Ale najpierw zadzwon do producenta i pogadaj od serca .
    Tak przy okazji teraz kązda papa jest bezpieczna dla styropianu bo jest na bazei asfaltu , papy smołowe były niebezpieczne.
    Zawsze ten izoplast możesz też pokryć tym primer icopala jak już producent Izoplasta w Cie uspokoi i na to papa, no chyba że chcesz pomęczyc wykoanwce za jego blad lub probe oszczedzania....

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    hydroizolacja zewnętrzna bitumiczna jest robiona na najtańszych rozpuszczalnikach czyli "regeneratach". Recykling czyli może tam być wszytko. Chyba że producent twojej hydroizolacji powie cos innego. Jeśli jest tak jak mówię to usuwaj. Obawiam się że sfrezowanie tego będzie trudne lub nawet niemozliwe do wykonania.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Też myślę, że nie da się tego bez problemów sfrezować - izoplast był wylany na chudizaka i rozprowadzony łatą (widać ślady), jego warstwa jest dość gruba i ciągle miękka i lepka. Ale dość łatwo daje się odstukać wraz z wierzchnią warstwą chudziak kantem szpadla (chudziak za słaby?), więc może młot udarowy z jakimś szerokim nożem/majzlem da radę?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dziękuję za radę, dobry pomysł , zadzwonię do technologa.. Warstwa izoplastu jest dość gruba, zrobiona "na bogato" więc boję się, że będzie przez jakiś czas uwalniać lotne szkodliwe substancje do pomieszczeń mieszkalnych; ludzie na różnych forach opisywali takie (własne) przypadki, stąd ma ostrożność

  11. #11

    Domyślnie

    Rozumiem że chcesz zrobić tak Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG1772 (1).jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	382419

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Mniej więcej tak, czyli primer icopal, papa (szczegółów nie podam) też icopal, termozgrzewalna (jest już przygrzana od góry do poziomych powierzchni ścian fundamentowych). Ale najpierw chcę usunąć ciągle miękką i lepką, niepożądaną warstwę Izoplastu R i w tym problem. Sprawdziłam, że dość łatwo odkuwa się od chudziaka zwykłym majzlem, więc myślę, że pójdę w tym kierunku, odkuwając ręcznie lub ze wspomaganiem młotowiertarką (?) Czy to będzie ok.?
    Ostatnio edytowane przez abeka ; 26-02-2017 o 13:55

  13. #13

    Domyślnie

    Ręcznie 100m2 ? Trochę zejdzie.

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3164.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	98,9 KB
ID:	382444

    tak to wygląda po trzech dniach

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    No to rzeczywiście szajs ten izoplast po primerze icopala cos takiego jest nie do pomyślenia, zreszta ten wykonawca to jakiś paprok jeżeli ten izolpast miałbyc primerem czyli gruntem to się nie nakłada takiej grubej warstwy.

  16. #16

    Domyślnie

    Spróbować to ściągnąć takim płaskim szerokim zdzierakiem, póki miękkie. Kawał zaostrzonej grubej blachy na sensownym uchwycie na kiju i jazda, jak ze śniegiem.
    Co z resztą, pomyśli się później, teraz tego żadna szlifierka nie weźmie.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Też o tym pomyśłałem plus jakiś dobry rozpuszczalnik o ile chudziak w miarę "gładki " ...
    .. a pozniej piaskarka ....

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar abeka
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-251
    Posty
    25

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, piszę ku przestrodze. Zatrudniajcie prawdziwych fachowców, którzy czytają informacje producentów ze zrozumieniem! Technolog z przedsiębiorstwa produkującego Izoplast R - impregnat do stosowania WYŁĄCZNIE NA ZEWNĄTRZ - złapał się za głowę, gdy usłyszał o zastosowaniu go wewnątrz budynku mieszkalnego. Pozostaje nam skuć chudziaka z impregnatem - im głębiej tym lepiej - intensywnie wietrzyć i czekać, aż odparuje to, co już wpenetrowało w beton. Jak długo? Jak najdłużej. I żadnych rozpuszczalników nie stosować. Popłakałam się.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Boisz sie tego syfu a nie boisz się dać papy która paruje podobnymi syfami tylko mniej ją czuć w temperaturach domowych, jednak ciągle utlenia związki ropopochodne. Przy plus 50C np na rozgrzanym dachu śmierdzi niesamowicie, przy plus 20 w domu dla wiekszości jest niewyczuwalna bo oparów jest dużo mniej jednak ciągle są tyle że normalnie niewyczuwalne. Ja całkowicie zrezygnowałem z papy pod podłogą po tym jak znajomy wyczuwał jej zapach w pierwszym miesiącach po zamieszkaniu gdy chodziła podłogówka, dlatego potem zainteresowałem sie tematem.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    ja bym nie przesadzał
    OK produkt jest śmierdzący, ale przecież rozpuszczalniki za jakiś czas odparują i nie będzie ich czuć. Patrząc na kartę preparatu nie wydaje mi się że jest to taki straszny badziew. Jest to produkt drażniący, ale nie toksyczny i rakotwórczy.
    http://sklep.matbud.pl/photo/_pdf/IZ...e27d089a6c05be
    Jeżeli przykryje się to papą, następnie jakąś grubą folią budowlaną to emisja smrodów będzie niska.
    Pytanie tylko czy ten Izoplast będzie dobrym gruntem do papy Icopala.
    Moim zdanie kładzenie produktów asfaltowych w piwnicach jest OK. Ale źródła na ogrzewanie podłogowe mogą wyzwalać smród.
    Największym zagrożeniem w produktach asfaltowych są tzw WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne) W asfalcie ich nie ma ale czasami do asfaltu dodaje się oleje zmiękczające zawierające takowe substancje. W karcie preparatu może być ich nie widać gdyż są poniżej stężenia granicznego, ale jak rozpuszczalnik odparuje to ich stężenie w powłoce wzrośnie. Zapytałbym technologa czy stosują WWA w produkcie. Jeżeli nie ma to nie ma strachy smrody w końcu powinny wyparować, choć to może potrwać.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony