dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Dach dwuspadowy 320m2 jakie pokrycie

    Czesc,
    zastanawiam sie nad pokryciem dachu 2-spaowego 320m2 na moim domku - front widać na fotce. Sporo metrow wiec jak mozna sie domyslic trzeba ciac koszty.
    Na wiazarach bedzie deskowanie + papa i teraz jest kilka mozliwosci :
    1. Czekam na lepsze czasy i klade dach. cementowa, zamiast dachowek szczytowych ( w sumie 40mb) daje obrobki z blachy, gasiory na kalenicy (ok 21mb) zostaja cementowe. Pokrycie kompletne ok 23-24 tys + ok 12-13 tys robocizna
    2. Klade blache po calosci - robocizna wtedy darmowa bo zrobie to z tesciem majacym pojecie o robocie. Dachowka w tym przypadku odpada z racji ciezaru - to prawie 15 ton do wrzucenia na dach. Pokrycie ok 22-23 tys, robocizna 0 zl.
    3. Gont - ale temat krycia powroci za 15 lat.
    Co byscie doradzili ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	front.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	382381  
    Ostatnio edytowane przez admiralbar ; 25-02-2017 o 17:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Dachówka. Koszt nie wiele większy od dobrej balchodachówki (sam to napisałeś). Przy blachodachówce temat krycia powróci za 20~25 lat a może szybciej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    rafal.kaminski

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Balice
    Kod pocztowy
    32-083
    Posty
    17

    Domyślnie

    Wyceń sobie jeszcze ceramikę, ale weź pod uwagę tylko "duże" rodzaje dachówek (np. Alegra ma tylko 9 dachówek w metrze kwadratowym). Gont i blacha odpadają ze względu na niską trwałość i słabą akustykę.

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepszym wyborem mimo wszystko będzie dachówka. Szczególnie w tym okresie, gdzie porządna blachodachówka wychodzi drożej od dachówki cementowej. W brew pozorom niektóre ceramiczne też można dostać w dobrej cenie, a jeśli firma sprzeda dach na 8%, to też coś oszczędzisz. Porównaj sobie np dachówkę Innovo 10 Bogena, lub Titanię Creatona. Ewentualnie możesz położyć cementową (większość ma długość krycia 31-34,5cm), a za kilkanaście lat robisz przekładkę na ceramikę (łaty, kontrłaty, rynny, obróbki i papa zostają jeśli wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką) i bierzesz małą dachówkę na tyn rozstaw, np Innovo 12/Alegra 12, która ma długość krycia 33-36 cm

  5. #5

    Domyślnie

    Jeżeli możesz sobie pozwolić to zdecydowanie dachówka.
    PS. w czasie w którym zamierzałeś z teściem kłaść blachodachówkę wykonaj inne prace - to co zaoszczędzisz - przeznacz na dekarzy.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam. Mam podobny dylemat a dach 300m2. Czy dachówka cementowa w dzisiejszych czasach jest dobra i warto ją kłaść? Podobno trwałość porównywalna z ceramiczną a jak pod względem estetycznym?

  7. #7

    Domyślnie

    Cerazmika wychodzi jednak drogo i na moim dachu nie biorę jej pod uwagę.
    Ostatnio drożeje blacha, dostałem wyceny takie, że wychodzi bardzo podobnie co cementowa.

  8. #8

    Domyślnie

    Poszukaj czasem są promocje. Jeżeli nie masz kasy na ceramikę, lepsza dobra betonowa niż blacha.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    D0ti_01

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    14

    Domyślnie co powiecie o dachówce kompozytowej?

    Ja mam trochę inne pytanie, co powiecie na dachówkę kompozytową? Dach dwuspadowy prosty ok 250 m2 z dwoma "giblami" . Cena ok 40/m2 brutto? Warto? Dziękuję za odpowiedzi
    Ostatnio edytowane przez D0ti_01 ; 10-04-2017 o 09:18

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak pisze tak "tłusto" to od razu widać wszystkie błędy. Pisz normalnie i poprawnie. Wracając do meritum to jak ma atesty to można spróbować. W tej cenie kupisz pewnie Robena. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Czesc,
    zastanawiam sie nad pokryciem dachu 2-spaowego 320m2 na moim domku - front widać na fotce. Sporo metrow wiec jak mozna sie domyslic trzeba ciac koszty.
    Na wiazarach bedzie deskowanie + papa i teraz jest kilka mozliwosci :
    1. Czekam na lepsze czasy i klade dach. cementowa, zamiast dachowek szczytowych ( w sumie 40mb) daje obrobki z blachy, gasiory na kalenicy (ok 21mb) zostaja cementowe. Pokrycie kompletne ok 23-24 tys + ok 12-13 tys robocizna
    2. Klade blache po calosci - robocizna wtedy darmowa bo zrobie to z tesciem majacym pojecie o robocie. Dachowka w tym przypadku odpada z racji ciezaru - to prawie 15 ton do wrzucenia na dach. Pokrycie ok 22-23 tys, robocizna 0 zl.
    3. Gont - ale temat krycia powroci za 15 lat.
    Co byscie doradzili ?
    Opowiem się za 3cią opcja, taka praca.
    Pomimo wszystko może być to bardzo ładne w wyglądzie. No i cenowo nieporównywalnie lepiej.

    Etyka Forum taka, że po więcej info proszę pisać do mnie.
    Ostatnio edytowane przez Gontowy ; 04-05-2017 o 11:39

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    ... No i cenowo nieporównywalnie lepiej...
    Lepiej od czego? Pokrycie z gontu bitumicznego to najdroższe pokrycie w relacji cena - żywotność. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Lepiej od czego? Pokrycie z gontu bitumicznego to najdroższe pokrycie w relacji cena - żywotność. Pozdrawiam.
    Lepiej od dachówki ceramicznej. Żywotność dyskusyjna,ale to omówmy. Czy Pan gotów z grubsza ocenić przedstawiony dach w 'polecanym' pokryciu? Obliczę go w gontach bitumicznych które osobiście sprzedaję, zobaczmy na liczbach... Pozdrawiam.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cóż, moje obliczenie.
    320 m.kw gontu będzie Panu kosztowało od 4500 (kupiony w promocji marketu lub Allegro) poprzez 10600 u mnie z 'wymiatającym' wzorem aż do 15000 to co sprowadzają poprzez pół-globu ze Stanów. Może coś droższego... Ceny brutto bez rabatów.
    Do tego wentylacja w kalenicy 2400 (cena detaliczna 60 zł na wskazane 40 m.b)
    80 m.b. startowego oraz 40 m.b. kalenicy w mojej droższej opcji to 2400 razem
    320 warstwy podkładowej (ależ Pan jej nie liczy przy innych pokryciach... bo już papa położona do wiadomości cóż 8 zeta z m +15% na zakładki... 3100 grubo).
    transport 320 m.kw gontu oraz dodatków to 450 do 900 zł (3-5 palet do dostarczenia razem ze wszystkim w zależności od rodzaju gontów).
    No i gwoździe c.a. 25 kg, 500 zł powinno wystarczyć?

    Podsumowanie: polecane 'ładne' rozwiązanie za materiał 14100 =10600+2400+600 (transport)+500. Bez rabatów wszystko. Gwarancja producenta w zależności od stanu podkładowej papy. O robociznę decyduje Pan. Z opcją 'budżetową' w promocji marketu z marną gwarancją 2 lata nawet 8100. Tamte z mega gwarancjami oraz na zlecenie sprowadzane z Teksasu góra 18600.

    Pytania o 'cenowo lepiej' jeszcze są?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście, że są pytania bo tego gontu nie montuje się w powietrzu tylko podkładzie np. OSB grubości minimum 18 mm pióro-wpust i też gwoździe. No i żywotność to około 20 lat te dobre. Nie ma żadnego porównania z dachówką. I żeby było jasne nie jestem przeciwnikiem gontu bitumicznego bo swój dach też mam pokryty gontem. Żywotność mojego dobiega już końca i muszę zdecydować co dalej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Oczywiście, że są pytania bo tego gontu nie montuje się w powietrzu tylko podkładzie np. OSB grubości minimum 18 mm pióro-wpust i też gwoździe. No i żywotność to około 20 lat te dobre. Nie ma żadnego porównania z dachówką. I żeby było jasne nie jestem przeciwnikiem gontu bitumicznego bo swój dach też mam pokryty gontem. Żywotność mojego dobiega już końca i muszę zdecydować co dalej. Pozdrawiam.
    W pytaniu już zgłoszono że deskowanie oraz conieco papa są zrobione.

    Chętnie dostarczę ładny gont również na Pana dach.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Poddasze chyba bez okien czyli raczej nie zamieszkałe ??? Więc ja bym przykrył blachodachówką . Pruszyńskiego można dostać za ok 25zł z gwarancją na 20 lat, taniej niż gont a wytrzyma dłużej. Po następne jak powiadasz przykryjesz sobie sam, i koszty ważne a dachu troche metrów jest.
    Ja swój przykrył bym blachą po lekka , ale mam zamieszkałe poddasze i w lecie bardziej się nagrzeje i będzie deszcz bardziej słychać.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gontowy Zobacz post
    ...Chętnie dostarczę ładny gont również na Pana dach.
    Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    robert.kosiecki

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    Czesc,
    zastanawiam sie nad pokryciem dachu 2-spaowego 320m2 na moim domku - front widać na fotce. Sporo metrow wiec jak mozna sie domyslic trzeba ciac koszty.
    Na wiazarach bedzie deskowanie + papa i teraz jest kilka mozliwosci :
    1. Czekam na lepsze czasy i klade dach. cementowa, zamiast dachowek szczytowych ( w sumie 40mb) daje obrobki z blachy, gasiory na kalenicy (ok 21mb) zostaja cementowe. Pokrycie kompletne ok 23-24 tys + ok 12-13 tys robocizna
    2. Klade blache po calosci - robocizna wtedy darmowa bo zrobie to z tesciem majacym pojecie o robocie. Dachowka w tym przypadku odpada z racji ciezaru - to prawie 15 ton do wrzucenia na dach. Pokrycie ok 22-23 tys, robocizna 0 zl.
    3. Gont - ale temat krycia powroci za 15 lat.
    Co byscie doradzili ?
    Jeśli cena jest tu najważniejsza to zdecydowanie blacha.
    Gontów bitumicznych nie polecam bo są nietrwałe i bardzo często są zabrudzone po kilku latach - szczególnie przy obróbkach.
    Mech od północnej strony również się zdarza często.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał robert.kosiecki Zobacz post
    Jeśli cena jest tu najważniejsza to zdecydowanie blacha.
    Gontów bitumicznych nie polecam bo są nietrwałe i bardzo często są zabrudzone po kilku latach - szczególnie przy obróbkach.
    Mech od północnej strony również się zdarza często.
    Założymy się! Gont już kilka miesięcy jest tańszy od blachy.
    Blachy nie polecam bo jest nietrwała i bardzo często jest pordzewiała po kilku latach - szczególnie przy obróbkach.
    Mocowania wkrętami od południowej strony również zaczynają przeciekać, zdarza się często.


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony