dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie Wanna akrylowa - skrócenie o 2cm

    Witam, łazienka ma 180cm, ale po położeniu płyt GK i płytek wanna o długości 170 cm nie mieści się. zdecydowałem się skrócić o 2cm wannę akrylową - co o tym myślicie ? jak się do tego zabrać ? jak to zrobić ? wanna to dokładnie ten model:
    https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-k...309,l2115.html
    Oczywiście mogę oddać i wziąć krótszą, ale wolałbym jednak skrócić i zmieścić 170 centymetrową wannę bo zależy mi na tym. Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszMateusz Zobacz post
    Witam, łazienka ma 180cm, ale po położeniu płyt GK i płytek wanna o długości 170 cm nie mieści się. zdecydowałem się skrócić o 2cm wannę akrylową - co o tym myślicie ? jak się do tego zabrać ? jak to zrobić ? wanna to dokładnie ten model:
    https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-k...309,l2115.html
    Oczywiście mogę oddać i wziąć krótszą, ale wolałbym jednak skrócić i zmieścić 170 centymetrową wannę bo zależy mi na tym. Bardzo proszę o pomoc.
    Jakiej pomocy oczekujesz, chcesz by jakiś forumowicz obciął te zbędne 2cm?
    Odmierz dokładnie długość, narysuj linię cięcia, flex do ręki i heja do przodu. Od dokładności wykonania, będzie zależał późniejszy wygląd wanny. Jak zamontujesz, to oczywiście silikonem zamaskujesz łączenie wanny ze ścianą.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dzięki. Po prostu pytam czy to w ogóle będzie jakoś w miarę dobrze wyglądać, czy czasem przez takie coś wanna nie zrobi się tratwą niestabilną i nie zacznie np chwiać się po tym jak napełnię ją wodą. Bo to, że stracę gwarancje to oczywiste.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jakiej pomocy oczekujesz, chcesz by jakiś forumowicz obciął te zbędne 2cm?
    Odmierz dokładnie długość, narysuj linię cięcia, flex do ręki i heja do przodu. Od dokładności wykonania, będzie zależał późniejszy wygląd wanny. Jak zamontujesz, to oczywiście silikonem zamaskujesz łączenie wanny ze ścianą.
    Tak oczywiście tylko o estetykę chodzi.... A stabilność? Przecież to nie będzie w ogóle sztywne na tym brzegu....kąty będą się zaginały od byle nacisku. Poza tym sporo ktoś na ta zabudowę miejsca potrzebował :/. Nie ma możliwości wkuć wanny pod płytki?
    Ostatnio edytowane przez Emek81 ; 27-02-2017 o 16:02

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    FACHOFFFCY. Ale nie mam czasu się kłócić itp. czas goni.... no właśnie nie wiem czy nie kazać im czasem żeby się jednak wkuli w płytki, ale chyba szkoda mi płytek... lepiej chyba wannę poświęcić. Swoją drogą bardzo krzywe ściany były dlatego to tak... :-/

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mega krzywe jak po 5 cm z każdej strony ;p No cóż oby było ok zrobisz jak uważasz

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie tnij bo nie będzie miała stabilności. Wymień ją na mniejszą. FACHOFCY powinni przewidzieć ten montaż i w miejscu instalacji wanny glazurkę kłaść dopiero od linii górnej krawędzi wanny ( dopiszę że wannę instaluje się po ułożeniu glazury bo pewnie niektórzy fachofcy zainstalowaliby najpierw wannę )

  8. #8

    Domyślnie

    Pomijam sensowność skracania wanny , ale tak gwoli ścisłości , to wanna stoi na stelażu . Jest podparta od spodu . Górna część wanny musi być zdylatowana . Nie ma więc wpływu na stabilność .
    Jeżeli zaś chodzi o kolejność , co pierwsze : wanna do płytek czy pod płytki , to są dwie szkoły . I obie mają swoje racje .

  9. #9

    Domyślnie

    Jest szkoła Falenicka i Otwocka.
    Zależy, jaka wanna - każdy ogarnięty glazurnik będzie wiedział, jak się dany model wanny montuje! Ot, cała tajemnica.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    Pomijam sensowność skracania wanny , ale tak gwoli ścisłości , to wanna stoi na stelażu . Jest podparta od spodu . Górna część wanny musi być zdylatowana . Nie ma więc wpływu na stabilność .
    Jeżeli zaś chodzi o kolejność , co pierwsze : wanna do płytek czy pod płytki , to są dwie szkoły . I obie mają swoje racje .
    Nie do końca masz rację. Owszem część wanny gdzie się siedzi stoi itp będzie ok ale narożnik po skróconej stronie straci sztywność i najzwyczajniej pęknie przy większym nacisku.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Jest szkoła Falenicka i Otwocka.
    Zależy, jaka wanna - każdy ogarnięty glazurnik będzie wiedział, jak się dany model wanny montuje! Ot, cała tajemnica.
    Jeżeli chodzi o rozkład obciążeń , to w każdej wannie jest tak samo . Nacisk idzie z góry (woda + ludzie) na dół . Dlatego wszystkie wanny tego świata , podparte są od spodu . Różnią się jedynie kształtem stelaża . Nie wolno podpierać wanny na rantach . Tam stosuje się dylatacje . Ranty nie mają więc wpływu na statykę wanny .
    Podpieranie rantów na sztywno , jest uznawane za błąd i grozi utratą gwarancji .

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jak wyżej.
    Wannę opiera się na dole, a nie zawiesza na górnej krawędzi, wanna to nie hamak.
    U siebie wannę od spodu owinąłem folią stretch, a następnie przestrzeń wypełniłem pianką niskoprężną. Po zaschnięciu pianki wyrzuciłem stretch i mam idealną podporę i znakomite ocieplenie (izolację od spodu). Wanna ani drgnie, ani skrzypnie. I woda wychładza się bardzo długo.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jak wyżej.
    Wannę opiera się na dole, a nie zawiesza na górnej krawędzi, wanna to nie hamak.
    U siebie wannę od spodu owinąłem folią stretch, a następnie przestrzeń wypełniłem pianką niskoprężną. Po zaschnięciu pianki wyrzuciłem stretch i mam idealną podporę i znakomite ocieplenie (izolację od spodu). Wanna ani drgnie, ani skrzypnie. I woda wychładza się bardzo długo.
    Możesz pochwalić się zdjęciem jak to wygląda? jestem bardzo ciekaw.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Emek81
    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    250
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ludzie zlitujcie się .... nie chodzi o podpieranie wanny tylko o to że czasami na wannę się staje... (różne sytuacje się zdarzają) i w takim wypadku ta wanna pęknie jak ktoś zapomni i oprze tam rękę czy nogę. A nawet jak nie pęknie to się odegnie i cały sylikon czy inne uszczelnienie szlag trafi

    Tak czy siak obcinanie wanny jest nie profesjonalne i już !

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Ludzie zlitujcie się .... nie chodzi o podpieranie wanny tylko o to że czasami na wannę się staje... (różne sytuacje się zdarzają) i w takim wypadku ta wanna pęknie jak ktoś zapomni i oprze tam rękę czy nogę. A nawet jak nie pęknie to się odegnie i cały sylikon czy inne uszczelnienie szlag trafi

    Tak czy siak obcinanie wanny jest nie profesjonalne i już !
    Bez przesady, to nie jest jakiś wielki problem - kupujesz w sklepie(np z akcesoriami samochodowymi) żywicę epoksydową ("reperaturkę" do karoserii), wklejasz od spodu na żywicę jakąś listwę drewnianą lub profil aluminiowy z marketu i nic się nie stanie.
    Śmiało może ciąć - pod warunkiem, że jest z czego. Po ucięciu musi zostać kawałek "poziomego" rantu i jeszcze musi zostać miejsce na korek/przelew.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emek81 Zobacz post
    Ludzie zlitujcie się .... nie chodzi o podpieranie wanny tylko o to że czasami na wannę się staje... (różne sytuacje się zdarzają) i w takim wypadku ta wanna pęknie jak ktoś zapomni i oprze tam rękę czy nogę. A nawet jak nie pęknie to się odegnie i cały sylikon czy inne uszczelnienie szlag trafi

    Tak czy siak obcinanie wanny jest nie profesjonalne i już !
    Jeśli wypełni przestrzeń pod wanną pianką nic nie pęknie i nie odegnie się. Może nawet w niej skakać.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Jeśli wypełni przestrzeń pod wanną pianką nic nie pęknie i nie odegnie się. Może nawet w niej skakać.
    pokażesz zdjęcie jak to u Ciebie wygląda to wypełnienie pianką?? ile tej pianki zużyłeś mniej więcej? i jaka to pianka dokładnie?
    prosiłem post wcześniej, może dasz rade wkleić tutaj to zdjęcie ? albo na priva. Z pewnością to wiele wniesie do tematu dla mnie i dla innych czytelników. Dzięki.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Niestety ale przy montażu nie robiłem żadnych zdjęć, nie sądziłem że kogoś zainteresuje. Teraz zdjęć z wiadomych względów nie zrobię, musiałbym odciąć silikon na wszystkich krawędziach wanny, a następnie czyścić i znowu silikonować.
    Pianka zwykła, niskoprężna, marka raczej nieistotna. Pianki zużyłem niecałą butelkę, z tym że pod wannę ułożyłem luźno kilka dużych kawałków suporka, pianka związała wszystko. Jeśli ktoś używał pianki, będzie wiedział ile jej podać, jeśli dasz za mało, możesz uzupełnić, tylko pamiętaj o folii na wannie.
    Jeszcze jedna ważna rzecz, należy pamiętać o obciążeniu wanny, by pianka jej nie podniosła. Ja zapodałem 6 bloczków fundamentowych na podkładce z czystych kartonów.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar MateuszMateusz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    41-306
    Posty
    312

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Niestety ale przy montażu nie robiłem żadnych zdjęć, nie sądziłem że kogoś zainteresuje. Teraz zdjęć z wiadomych względów nie zrobię, musiałbym odciąć silikon na wszystkich krawędziach wanny, a następnie czyścić i znowu silikonować.
    Pianka zwykła, niskoprężna, marka raczej nieistotna. Pianki zużyłem niecałą butelkę, z tym że pod wannę ułożyłem luźno kilka dużych kawałków suporka, pianka związała wszystko. Jeśli ktoś używał pianki, będzie wiedział ile jej podać, jeśli dasz za mało, możesz uzupełnić, tylko pamiętaj o folii na wannie.
    Jeszcze jedna ważna rzecz, należy pamiętać o obciążeniu wanny, by pianka jej nie podniosła. Ja zapodałem 6 bloczków fundamentowych na podkładce z czystych kartonów.
    Nie chodzi o dokładne zdjęcia, po prostu jak to wygląda jak zdejmiesz obudowę z wanny bo chyba masz jakiś dostęp do syfonu ? i spodu wanny?

  20. #20

    Domyślnie

    ja też mam wanne na piance i folii stretch. Poszło około 2-3 pianki.
    Trzeba poczytać instrukcję wanny - piszą że albo stelaż albo pianka.
    Rozwiązanie o tyle dobre że się nie wychładza tak.

    Do wanny też są zdaje się nóżki fabrycznie.

    Podobnnie z brodzikami - brodzik nie moze sie trzymac tylko po obwodzie - musi być podparty na dole. jak wisi na krawedziach=gwarancji brak na popękanie akrylu.

    Ogolnie to chyba mało wykonawców w praktyce wie jak montowac akrylowe wanny/brodziki

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony