dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 217

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MMark.
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    225

    Domyślnie

    Witam po dość długiej nieobecności, mam nadzieję, że wynagrodzę Wam tą ciszę.

    Informacje z ostatnich 3 miesięcy. A więc pozwolenia dalej nie mam, przy powiększaniu domu przekroczyliśmy o 30cm szerokość elewacji frontowej podanej w WZ i urzędnik nie zgodził się na taki błąd. Miałem do wyboru albo zmniejszyć projekt co było totalnym bezsensem bo po co go powiększałem albo zmienić jeden parametr w warunkach zabudowy. Wybrałem opcję drugą, sam uzbierałem podpisy/zgody osób w postępowaniu i zaniosłem do urzędu. Warunki zmienione powinny być na początku przyszłego tygodnia. Także będę składał ponownie wniosek o Pnb z innymi poprawkami które już projektant musi nanieść.

    Oczywiście nie myście, że nic nie robiłem przez ten okres. Robiłem i to sporo, dobra koniec gadaniny czas na relację

    Jak już miałem wylaną płytę pod kanał wymurowaliśmy bloczki, dużo murowania nie było więc się uwinęliśmy szybko. Wstawiłem też rurę kanalizacyjną do odwodnienia liniowego.

    Zamówiłem 20 ton piachu na podbudowę, w sobotę w czterech przewieźliśmy taczkami na miejsce i ubiłem warstwami.


    Podbudowa wyszła dość fajnie no i jak na złość wróciła paskudna pogoda. Padało dość intensywnie prawie przez 2 tyg. Piach po kilku dniach namókł na tyle że podbudowa zrobiła się taka lekko galaretowata. Od tego momentu zacząłem przykrywać wszystko folią.

    Jak już pogoda pozwoliła na dalsze prace zrobiłem drenaż opaskowy i o dziwo zaczęło działać


    Dalej przyszła pora na szalunek tracony ze styropianu




    Zbrojenie


    No i lejemy, Płyta wyszła 18-20cm gruba
    Skład ja, tata, brat i kuzyn




    Trochę miałem stracha przed laniem ale operator okazał się naprawdę w porządku i tak z nami współpracował, że 45min później i było tak


    Płyta na koniec została zatarta ręcznie packami styropianowymi.
    Następny tydzień była regularnie podlewana i dojrzewała sobie pod folią

    Tydzień później Zrobiłem cokół pod podwalinę drewnianą. Kupiłem gotową zaprawę B30, worek do betoniarki z wodą i lałem. Robiłem sam więc tylko jedno zdjęcie mam
    Ostatnio edytowane przez MMark. ; 06-01-2019 o 15:49

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony