dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Angry Pęknięty fundament

    Witam
    Mam problem z moim fundamentem. Mianowicie zauwazylem na nim pekniecie i nie wiem co z tym dalej robic. Fundament wykonany był w Sierpniu 2016.r Po zimie zauważyłem to pęknięcie wydaje mi się że to od wody i mrozu bo cały czas stoi w fundamencie ławy fundamentowe nie uszkodzone tylko ta ściana czy takie pęknięcie jest groźne czy można na tym stawiać ściany ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16879963_999866416823779_393738054_o.jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	382484   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16880081_999866426823778_62519114_o.jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	103,9 KB
ID:	382485   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16910925_999866433490444_524998236_o.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	382486  

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podpytaj może swojego kierownika budowy?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #3

    Domyślnie

    Tak będę rozmawiał z kierownikiem w przyszłym miesiącu bo teraz niestety nie mam takiej mozliwości, ,ale chciałem po prostu wiedzieć czy może ktoś miał podobny problem lub spotkał się z takim problemem .

  4. #4

    Domyślnie

    Mam ten sam problem a kierownik budowy nie odpowiada, może ktoś polecić coś na szybko ?

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie jest podobny problem. Mam już stan surowy zamknięty. W zimie do piwnicy dostała się woda. Wykonawca mówi, że to normalne bo zamarzł drenaż bo jeszcze nie jest do końca zasypany. Później zrobił się lód, który przez 2 miesiące się utrzymywał i dopiero teraz stopniał. Teraz widać pęknięcia i wybrzuszenia w piwnicy w wielu miejscach. Co dalej z tym zrobić? Czy wykonawca powinien to jakoś poprawić? Moim zdaniem to jest jego wina bo budynek jeszcze nie ma izolacji piwnicy z zewnątrz i nie jest jeszcze zasypany. Teraz wykonawca twierdzi, że nie ma problemu bo i tak jeszcze przyjdzie styropian i wylewka i to wszystko przykryje/

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Z pękniętym fundamentem nie doradzę, nie spotkałam się z takim przypadkiem.
    Ale skoro Wam pękło, to znaczy, że budujecie na gruntach wysadzinowych (pewnie glina w spodzie).
    Jak będziecie na etapie chudziaka, to proponuję go zabezpieczyć kilkoma cm styropianu - zadziała jak dylatacja, w razie gdyby się podniósł po zimie nie będzie strat w ścianach nośnych. No i dodatkowo dociepli Wam to fundamenty.

    Co to za kierownicy budowy, że nie macie teraz z nimi kontaktu?
    Za błędy na budowie odpowiada kierownik budowy, nie wykonawca.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Ubijałeś ten piach w środku? Pęknięcie może być tym spowodowane. Odkopać zobaczyć jak daleko sięga pęknięcie i czy pękła lawa. Jeżeli ława ok to można na tym murować. Jeżeli pękniecie na całej ścianie warto jakoś to wzmocnić, może podkuć i zazbroić to zależy jak to daleko sięga.

    A tak z innej beczki dlaczego masz zasypany fundament z zewnątrz i nie ocieplony? Będziesz to odkopywał teraz? Bez sesnu robota, drugie pytanie czym to jest zatarte i po co?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Ubijałeś ten piach w środku? Pęknięcie może być tym spowodowane. Odkopać zobaczyć jak daleko sięga pęknięcie i czy pękła lawa. Jeżeli ława ok to można na tym murować. Jeżeli pękniecie na całej ścianie warto jakoś to wzmocnić, może podkuć i zazbroić to zależy jak to daleko sięga.

    A tak z innej beczki dlaczego masz zasypany fundament z zewnątrz i nie ocieplony? Będziesz to odkopywał teraz? Bez sesnu robota, drugie pytanie czym to jest zatarte i po co?
    Piach był ubijany w środku , pęknięta jest tylko ściana fundamentu widoczna jak na zdjęciu , ława fundamentu jest ok . Fundament dopiero będzie zasypany i ocieplony , z zewnątrz pomalowany dysperbitem dwa razy i w środku , nie ocieplałem go przez zimą mam zamiar ocieplić jak juz będą ściany .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszpien Zobacz post
    Piach był ubijany w środku , pęknięta jest tylko ściana fundamentu widoczna jak na zdjęciu , ława fundamentu jest ok . Fundament dopiero będzie zasypany i ocieplony , z zewnątrz pomalowany dysperbitem dwa razy i w środku , nie ocieplałem go przez zimą mam zamiar ocieplić jak juz będą ściany .
    Jak będzie zasypany? Od zewnątrz? O tuz pod tą trawą jest ława? -Dziwne

    Twój kierownik , Twoja ekipa nie wie że zagęszcza są obustronnie obsypując? znowu nie łapie.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Peta

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Rakoniewice
    Kod pocztowy
    62-067
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wystarczyło, że ekipa przy ubijaniu piachu wewnątrz za długo, za blisko bądź przeleciała zagęszczarką po fundamencie i pękło.
    Tak Jajmar zaznacza coś takiego powinno być obustronnie obsypane i zagęszczane a prędzej porządnie zaizolowane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony