dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bocian_s

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    21

    Domyślnie

    Też wybrałem projekt z różnicą poziomów. Mocno rozważam płytę mimo że podłoże nie najgorsze bo jednorodna glina a do najbliższej kopalni kilkaset km.

    Zastanawiam się aby wykonać płytę na poziomie garażu. Jako izolację od spodu dać keramzyt albo szkło bo wychodzi taniej (chyba bo ciężko mi to teraz oszacować). Różnicę między tak powstałą płytą a podłogą części mieszkalnej myślałem aby spożytkować na kolejną warstwę izolacji przykrytej wylewką z podłogówką.

    Pytanie do tych co już zbudowali. Czy naprawdę tak trudno jest zrobić płytę, że aż trzeba zamawiać firmę. Przecież stropy gęsto żebrowane tymi rencami to norma a zasadniczo idea taka sama: drut-wiąznie-beton...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bocian_s Zobacz post
    Też wybrałem projekt z różnicą poziomów. Mocno rozważam płytę mimo że podłoże nie najgorsze bo jednorodna glina a do najbliższej kopalni kilkaset km.
    Pytanie do tych co już zbudowali. Czy naprawdę tak trudno jest zrobić płytę, że aż trzeba zamawiać firmę. Przecież stropy gęsto żebrowane tymi rencami to norma a zasadniczo idea taka sama: drut-wiąznie-beton...

    Naprawdę nie wiem czemu ludzie myślą że płyta = fatalne warunki gruntowe ?

    Czym lepsze warunki gruntowe tym koszt całkowity płyty niższy ...
    Przy dobrych warunkach mniejsza wymiana gruntu , możlwośc zastosowanie styropianu EPS200/100 , brak drenażu , brak opaski przeciwysadzinowej i dzięki temu mamy sporo niższe koszty ...

    Jak dla mnie branie "specjalnej" firmy do budowy płyty to glupota i marnotrawstwo kasy ...

    Każda firma ktora buduje domy zbrojenia i wylewanie betonu robi cały czas ...
    Więc naprawdę nie rozumię sensu brania specjalnej firmy jak każdy budowlanieć da sobie radę , bo cały czas robią zbrojenia i zalewają beton ...
    Dodatkowo dużo projektów płyt jest na gotowych siatkach , tym bardziej roboty jeszcze mniej ..

    Jak dla mnie później to powoduje mity że płyta jest bardzo droga ....

    Jak dla mnie koszt wykonania fundamentów (robocizna) (płyta fundamentowa) powinien być duuuuużo tańszy niż wykonania zwykłych fundamentów. bo wymaga to dużo mniej czasu i pracy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #23

    Domyślnie

    Fajny temat.

    Też będę zmieniał ławy na płytę, ale u mnie glina i potrzebuję dobrej hydroizolacji, a drenażu opaskowego nie będzie, bo nie ma gdzie wody odprowadzić, więc jako dodatkowe zabezpieczenie zastosuję chyba beton wodoszczelny C30/37 W8 jako materiał płyty fundamentowej (wykonawca nazwał to "płytą denną żelbetową", to chyba to samo?). Ponadto u mnie będzie piwnica pod całym parterem (także pod garażem).
    Rozumiem, że taka płyta będzie mieć kształt oryginalnych ław fundamentowych, więc nie będzie to prostokąt (garaż jest węższy od reszty domu, a salon ma wykusz)? Ściany piwnicy będą ocieplone styrodurem, a między ścianą a XPS będzie 2xpapa albo jakiś porządny system izolacji bitumicznej (Remmers).
    Koncentrując się na płycie, zapytam, jak powinny iść poszczególne warstwy w wykopie.
    Rozumiem, że najpierw chudziak 10-15cm, nieco szerszy niż sama płyta, tak? Potem 2xpapa? Na to 25cm płyty. W ten sposób płyta z chudziakiem będzie tej samej wysokości jak oryginalne ławy. I teraz co idzie na płytę? Jaki materiał i jakie izolacje? Dodam, że mowa o piwnicy (nie ma tam ogrzewania podłogowego).
    Dzięki za poradę zanim będę to uzgadniał z wykonawcą.

    I jeszcze jedno. Wiadomo, że izolacja pozioma musi się w sposób ciągły łączyć z izolacją pionową. W jaki sposób się to zapewnia w przypadku łączenia papy (pozioma) z masą (pionowa)?

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony