dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Remont domu z lat 20, dom poniemiecki remont.

    Witam, chciałem zapytać osoby które remontują lub remontowały podobny dom ponieważ stoję przed dylematem czy remontować stary dom czy budować nowy a stary burzyć. Dom znajduje się na wsi na działce ok 35ar. posiada wiele zabudowań gospodarczych, jego stan oceniam na dst wymaga pracy ale nie musimy za niego płacić i ma coś w sobie czego nie mają nowe projekty oraz po wyburzeniu domu ciężko będzie połączyć nowy dom z zabudowaniami gospodarczymi tak żeby wyglądało to estetycznie. Dodam że budynek nie posiada izolacji pionowej fundamentów pod połową domu jest piwnica i tam nie ma wilgoci, a pod drugą połową gdzie piwnicy nie ma jest wilgoć w tej cześci domu podłoga od wewnątrz też nie jest izolowana a pod deskami jest ziemia. Dach w całości domu jest do wymiany oraz instalacje elektryczne, wodno kanalizacyjne, komin oraz wentylacja. Moje pytanie jest takie na co zwrócić uwagę?? jak oceniacie po zdjęciach dom, jaki koszt remontu może mnie czekać?




    Ostatnio edytowane przez qbanysa ; 26-09-2017 o 08:56

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja niespełna dwa lata temu kupiłem bardzo tanio dom poniemiecki , cagła klinkier ściany z pustką , na fundamencie z izolacją poziomą , podłogi też były na ziemi położone a w zasadzie już zgnite , teraz mam podłogówkę , kompletnie wszystkie instalacje nowe bo nie było kanalizacji ani wody ani prądu , dom zdążyłem docieplić jednym słowem ful wypas zostało mi do zrobienia tylko podwórko czyli 130m2 kostki brukowej , ja nowego domu bym nie stawiał , a to co zrobiłem to mnie nic nie kosztowało poza materiałami , miałem tylko dwie firmy 1 od wylewek ogrzewania podłogowego super robota a druga od wymiany okien i niech ich huj strzeli dziadów zasranych , wszystko od nowa musiałem robić a nie jestem budowlańcem , a przepraszam była jeszcze jedna od wymiany pokrycia dachowego , bardzo dobre fachowce koszt wymiany łacznie z ceną dachówki za 180m2 to 17 tys zł , ciężko mi to teraz policzyć ale coś około 140 tys poszło na remont generalny , 80% to materiały bo reszta to moja robota , dzieci i kolegi instalatora od ogrzewania

  3. #3

    Domyślnie

    Masz jakieś zdjęcia domu prze i po remoncie, ocieplenie jakie wełna czy styropian jaka grubość?? Też wiele jestem w stanie zrobić ale dachu nie zrobię. Układ domu nam odpowiada, jedyny mankament to wilgoć na jednej ścianie.
    Ostatnio edytowane przez qbanysa ; 28-02-2017 o 20:52

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    ... jeżeli istniejący budynek spełnia Twoje oczekiwania od strony funkcjonalnej, użytkowej oraz estetycznej, jak również dobrze "leży" na działce - to warto w niego zainwestować. Koszty podstawowe związane są z izolacjami termicznymi, wodochronnymi wszystkich przegród budowlanych, pewnie z wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych, okien ... inne koszty mogą wynikać z zużycia elementów konstrukcyjnych budynku, czy też np. zawilgocenia ścian, stropów, ale to można stwierdzić opracowując Ocenę stanu technicznego budynku, która faktycznie da odpowiedz - w jakim stopniu będzie ingerencja w elementy nośne lub ich zabezpieczenie. A jak to w starych budynkach - zawsze należy liczyć się z niespodziankami, które "wyskakują" podczas remontu, czy przebudowy obiektu.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5

    Domyślnie

    Wiem że muszę wymienić wszystko od okien, instalacji i kominów żeby później nie mieć z tym problemów. Myślę że pierwszym etapem i decydującym będzie odizolowanie fundamentów zewnątrz i wewnątrz okaże się czy wilgoć ze ścian zejdzie, jeżeli uda się to kolejny będzie dach wg moich obliczeń ma ok 170m2 sam dom. Jaki koszt może być wymiany dachówki na dachówkę i połowy konstrukcji??
    Jaki jest koszt oceny stanu technicznego budynku?

  6. #6
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbanysa Zobacz post
    Masz jakieś zdjęcia domu prze i po remoncie, ocieplenie jakie wełna czy styropian jaka grubość?? Też wiele jestem w stanie zrobić ale dachu nie zrobię. Układ domu nam odpowiada, jedyny mankament to wilgoć na jednej ścianie.
    mam gdzieś zdjęcia jak będzie trochę czasu to dam, na ściany dałem styro grafitowy 0,32 gr 12cm , kupiłem okazyjnie po 140zł za m3 więcej nie dałem bo ściana gruba z pustką powietrzną w środku 12 cm , na dachu dałem 30cm najtańszej wełny z lerua , dom cholernie ciepły , wystarczy jedno wiaderko węgla na dobę rozpalam o godz 11 i pali się to do 22-23 wieczorem i w mrozy -20 rano temp 23 st , , dach robiła mi firma , wymiana łat,kontrłat założenie membrany dachowej oraz położenie nowej dachówki w cenie 17 tys zł , musisz szukać tanich fachmanów bo u mnie zanim zrobiłem dach było 3 innych i pierwszy od razu pierdolnął 60 tys dowidzenia drugi był łaskawszy 35 tys trzeci zobaczył i najpierw chciał i bardzo naciskał na blachodachówkę no i tak miało zostać ale namierzyłem tanio nową dachówkę i kupiłem , trochę pogrymasił ale koniec końców wyszło taniej niż z blachodachówką o 1 tys zł

  7. #7

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad ociepleniem od wewnątrz ale jeszcze nie znam szczegółów. Dach jaki mnie interesuje to tylko dachówka nie chce blachy.

  8. #8
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbanysa Zobacz post
    Zastanawiałem się nad ociepleniem od wewnątrz ale jeszcze nie znam szczegółów. Dach jaki mnie interesuje to tylko dachówka nie chce blachy.
    Od wewnątrz ? chyba że myślisz o dachu , wełna miedzy krokwie to tak jak najbardziej , a jak myślisz o ścianach od wewnątrz to o tym zapomnij bo zagrzybisz z mety mieszkanie
    , dach robiłem 15cm wełny między krokwie potem na krokwie nabijałem wieszaki grzybkowe i następne 15 wełny w poprzek i zatrzask profilem a na to folia a kiedyś płyty gk ale nie wiem po co bo na parterze mam 110m2 i mieszkam sam z żoną
    nawet dachówka betonowa jest kilka razy lepsza niż blacha ale to moja zdanie

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mam jeszcze konkretnego planu, pierwsze co zrobię to w pokoju w którym jest wilgoć na ścianach wybiorę ziemię od wewnątrz ponieważ ściany wewnętrzne są wilgotne a zewnętrzne nie . Czekam na fotki jestem ciekawy jak wyglądał dom przed a jak wygląda po.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    hej.
    kawał chałupy!
    Z mojej strony po 3 latach babrania się w remontowanie - nie polecam. Na moje oko to 150-200 tysięcy wsadzisz jeśli prawie wszystko będziesz robił samemu.
    A roboty dwa razy tyle co przy stawianiu nowego- nie dość że trzeba najpierw pozbyć się starego (poszycie, krokwie, stare instalacje, tynki, podłoga, gdzieś Ci ścianka będzie przeszkadzać) to potem musisz się wpasować nowym w to stare jeszcze- a to ściana pionu nie trzyma, a to wieniec trzeba wylać bo inne obciążenie dachu, a to rury nowej kanalizacji przeszkadzają w nowej wersji i tak milion innych rzeczy o których jeszcze nie wiesz
    Doświadczyłem i nadal doświadczam podobnego remontu- u Ciebie może jest lepiej (stropy,tynki, fundamenty, dach w lepszym stanie) i mogę napisać, że da się...dużo czasu, ciężkiej pracy i pieniędzy. Chyba że wpuścisz tam ekipe i w kilka miesięcy Ci to ogarną to wtedy tylko pieniędzy ale dwa razy więcej niż napisałem na początku
    Jeśli się zdecydujesz, wyremontujesz i się wprowadzisz to będzie co wspominać. Bo przygoda to spora i satysfakcji mnóstwo.
    powodzenia
    pozdr!
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  11. #11

    Domyślnie

    Myślę że twoja jest większa dom mieszkalny to ok 160m2 reszta to zabudowania gospodarcze, które częściowo zostaną rozebrane. W jaki sposób ociepliłeś budynek??

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fr3d3k

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    174

    Domyślnie

    Fundamenty odkopałem, wyrównałem betonem i styropian przykleiłem. Podłoga tak jak u Ciebie drewniana była, pod nią pustka więc miejsce na chudziaka 15 cm styropianu +wylewka z podłogówką było. Stropy to wełna między legarami. Dach 20 cm wełny miedzy krokwie plus 10 cm pod. Na ścianach zamiast tynku mam w wiekszości stelaże pod karton gipsy, więc 5-10 cm wełny od wewnątrz dało sie upchać. W planach mam jeszcze 15 cm ocieplenia od zewnątrz ale nie wiem jeszcze czy styropian czy wełna.
    remont zamczyskahttp://forum.muratordom.pl/showthrea...58#post6947858
    Pow.:290m2(parter,piętro,poddasze).Ogrzewanie 100%niskotemperaturowe.podłoga-15cm styro, dach-30cm wełny, ściany-5cm wełny wew + 12-20 cm styro grafit zew. PC HCT15kW,DZ6x150mb spiralnie na pow.ok550m2

  13. #13

    Domyślnie

    Pod połową domu mam piwnice a pod drugą połową ziemia i tu jest wilgoć na ścianie. Rozumie, że masz ocieplony dom od środka, nie boisz się wilgoci na ścianach??
    Jak w zimie ??? dużo opału poszło??

  14. #14
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbanysa Zobacz post
    Pod połową domu mam piwnice a pod drugą połową ziemia i tu jest wilgoć na ścianie. Rozumie, że masz ocieplony dom od środka, nie boisz się wilgoci na ścianach??
    Jak w zimie ??? dużo opału poszło??
    u mnie opału poszło prawie dwie tony ale ogrzewam tylko parter ok 110m2 , jak w tych pokojach gdzie nie ma piwnic zerwiesz podłogę wybierzesz coś tam gruntu , potem chuda wylewka folie styro to wilgoć zniknie , i nie robić kaloryferów tylko ogrzewanie podłogowe , koszt ten sam , ja mam na parterze 700m rurki pex który jest dużo tańszy nią kaloryfery , tylko rozdzielacz z pompą mieszającą więcej kosztuje plus minus 1200zł
    dodam że teraz w chałupie wilgotność waha się od 40-55% czyli idealnie

  15. #15

    Domyślnie

    Dlatego che wyrzucić podłogę i wybrać ziemie zobaczę jak będą wyglądały i zachowywały się ściany od wewnątrz bo teraz od podłogi do ok 30 cm widać wilgoć a od zewnetrznej strony nic nie ma. Jaki masz piec??? Całe ogrzewanie na pexie czy też miedz??

  16. #16
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Z piecem trochę się wygłupiłem i kupiłem defro górniaka 20 bo tak wynikało z obliczeń ale dociepliłem dom i musiałem go zmniejszyć cegłą szamotową o połowę , ja byłem dwa lata temu jeszcze blokersem i teraz wiem że kocioł byłby pewnie dolniak lub podajnikowy ale ten znów jest bardzo oszczędny , wystarczy wiaderko rozpalić o godz 11-tej i do 22-23 się pali a podłogówka trzyma ciepło do następnego dnia ,cała podłogówka w pexie jedynie podłączenie kotła i takie tam to rury stabi , woda użytkowa też w pexie , moim zdaniem podłogówka dużo lepsza od kaloryferów i chyba tańsza mimo wszystko , robota też prosta jak budowa cepa , jedynie wylewki tu trzeba fachmanów bo samemu można to zepsuć taniej by nie było i można się zajechać , u mnie ekipa przyjechała o godz 7 a o godz 13-tej już pojechała , robili 90m2 (reszta to przedpokój) zapłaciłem 2200 zł ich materiał ja tylko patrzyłem

  17. #17

    Domyślnie

    Boje się, że bezie problem z utrzymaniem ciepła tzn z dużym kosztem za ciepło. Jakie zrobić ocieplenie, jak odizolować stare fundamenty. Jakich materiałów użyć żeby wyglądało to ładnie i spełniało swoje zadanie...

  18. #18
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    może tam jest izolacja pozioma między fundamentem a cegłą a wilgoć ciągnie od gruntu w pokojach , podłogi pewnie będziesz zrywać to folia gruba czy jakaś papa styro rurki wylewka i jak zaczniesz grzać to wszystko zniknie , dociepleniem bym sie nie stresował w pierwszym roku , tona węgla w tą czy tamtą stronę to nie problem , ja też planowałem to robić za 3-4 lata ale nadarzyła się okazja na tani styropian grafitowy z dobrą lambdą no to z ciekawości przykleiłem kilka płyt styropianowych na pianke i tak mnie to wciągło że cały dom objechałem , całkowity koszt docieplenia czyli styropian, siatki, pianki i klej do siatki to niecałe 7 tys zł za 200m2 , a we wrześniu niestety ekipa musiała robić tynk bo tego sam nie zrobiłbym , skasowali 7300 zł
    te kotły co teraz robią są wydajniejsze niż te 20-30 lat temu więc aż tak nie żrą i ktoś powie że głupoty gadam ale podłogówka jakoś mniej energi potrzebuje , oczywiście ciągłe grzanie bo jak ostygnie po np 15-tu godzinach to z zimnego startu trzeba czekać ze 2 godz aż zacznie grzać

  19. #19

    Domyślnie

    Co było wykorzystywane do łączenia kamieni fundamentowych??? jaka zaprawa??

  20. #20

    Domyślnie

    Czy ktoś ma jakieś zdjęcia/linki podobnej zabudowy po remoncie oczywiście nie musi być identyczny
    proszę o przesłanie zdjęć lub linków

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony