Witam

Mam taki problem mianowicie staram się o pozwolenie na budowę domu jednorodzinnego oraz oczyszczalni przydomowej.

Dnia 08.02.2017 zostały wysłane pisma z Urzędu Miasta do sąsiadów z informacją, że w obrębie 30m od oczyszczalni nie będą mogli wykonać studni itd.

Dwóch sąsiadów nie odebrało tych pism - kontaktowałem się z tymi osobami - jedna jest w sporej odległości od miejsca zameldowania i nie będzie w stanie odebrać pisma druga osoba nie otrzymała żadnego awizo i nie ma podstaw do odebrania czegokolwiek.

I teraz osoba w Urzędzie Miasta poinformowała mnie, że jeśli te osoby nie odbiorą tych listów i zostaną zwrócone do UM postępowanie o wydanie pozwolenia na budowę zostanie wstrzymane do czasu wyjaśnienia (jak ma wyglądać to wyjaśnienie nie wiem ponieważ byłem zbyt zdenerwowany).

I teraz mamy Kodeks Postępowania Administracyjnego Art.44:

"§ 1. W razie niemożności doręczenia pisma w sposób wskazany w art. 42 miejsca doręczania pism adresatowi i art. 43 nieobecność adresata:
1) operator pocztowy w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe przechowuje pismo przez okres 14 dni w swojej placówce pocztowej – w przypadku doręczania pisma przez operatora pocztowego;
2) pismo składa się na okres czternastu dni w urzędzie właściwej gminy (miasta) – w przypadku doręczania pisma przez pracownika urzędu gminy (miasta) lub upoważnioną osobę lub organ.
§ 2. Zawiadomienie o pozostawieniu pisma wraz z informacją o możliwości jego odbioru w terminie siedmiu dni, licząc od dnia pozostawienia zawiadomienia w miejscu określonym w § 1, umieszcza się w oddawczej skrzynce pocztowej lub, gdy nie jest to możliwe, na drzwiach mieszkania adresata, jego biura lub innego pomieszczenia, w którym adresat wykonuje swoje czynności zawodowe, bądź w widocznym miejscu przy wejściu na posesję adresata.
§ 3. W przypadku niepodjęcia przesyłki w terminie, o którym mowa w § 2, pozostawia się powtórne zawiadomienie o możliwości odbioru przesyłki w terminie nie dłuższym niż czternaście dni od daty pierwszego zawiadomienia.
§ 4. Doręczenie uważa się za dokonane z upływem ostatniego dnia okresu, o którym mowa w § 1, a pismo pozostawia się w aktach sprawy."

Wg. KPA pismo nie odebrane zostaje w aktach sprawy.

Wniosek o pozwolenie na budowę złożyłem 27.12.2016r i teraz 65 dzień mija dnia 01.03.2017r i do tego czasu nie dostałem żadnej informacji, że ten termin się wydłuży.

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi co będzie jeśli nikt nie odbierze tych dwóch pism informacyjnych?

Z góry dziękuję za odpowiedź.