dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie Jake ogrzewanie wybrac?

    Witam
    Mam do remontu stary domek pietrowy, o pow 150m2. obecnie jest zainstalowane stare centralne z bardzo starym piecem. Iz dom wymaga generalnego remontu chcialabym rowniez zainstalowac nowa instalacie grzewcza+ woda.
    I pytanko do doswiadczonych forumowiczow jaki rodzaj ogrzewania polecacie?

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    To zależy tylko od ciebie , jak masz gaz pod domem to już coś , możesz pompa ciepła koszt niemały ale wygoda , ogrzewanie klimatyzacją kanałową , tańsza od pompy ciepła, no i na koniec najtańsze puki co w instalacji oraz użytkowaniu to wiadomo kocioł na węgiel czyli jakiś podajnik , wszystko zależy ile na to przeznaczasz $ i czego oczekujesz

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jesli dom nie jest ocieplony to dalbym sobie spokoj z pompa ciepla czy gazem.
    Wpierw zajmij sie ociepleniem budynku, dopiero potem zastanow sie nad doborem zrodla ciepla. Wtedy bedziesz miec wiekszy wybor.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Jeśli dom nieocieplony lub ocieplony słabo, to właśnie pompa ciepła jest często bardzo dobrym wyborem.
    Jeśli instalacja ma być kompletnie remontowana, to nawet nie myśl o ekogroszku. Koszt prawdopodobnie będzie wyższy niż PC powietrze-woda, a upierdliwości przy obsłudze co niemiara.
    Kocioł na ekogroszek wcale nie jest najtańszy w instalacji i użytkowaniu.
    Gaz także może wchodzić w rachubę, jeśli biegnie przy płocie. Choć rzadko to jest najlepsze wyjście.
    Najlepiej zastanów się nad tym, ile chcesz wydać na izolację i wykonaj OZC. Takie szacunki najlepiej odpowiedzą jak ogrzewać ten dom.

  5. #5
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    żadnych pomp ciepła poczytaj i jeszcze zarobisz , ot taki żarcik
    http://nettg.pl/news/141140/khw-domo...-energetycznym

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agness8888

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    swidnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    14

    Domyślnie

    dzieki
    narazie dom nie jest ocieplony ale bedzie. Slyzalam rozne opinie na temat pomp ciepla jednni zadowoleni inni narzekaja niestety tak jest chyba ze wszystkim.
    Sama myslalam nad kominkiem z plaszczem wodnym i do tego jakies rozwiazanie na lato zeby nie trzebabylo palic w kominku a z drogiej stony przy kominku jak i piecach na ekogroszek itp duzo roboty jest. co do budzetu to chodzi mi nie o sam koszt instalacji ( choc tez jest wazny) tylko bardzie o ekonomicznosc i lawtosc obslugi.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    PC lub gaz - łatwość obsługi.
    Ekonomiczność nie jest związana ze źródłem ciepła, tylko z zapotrzebowaniem domu na ciepło.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    A elektryczne, czyli kable grzejne + fotowoltaika? Przerabiam właśnie podobny temat, tez remontuję stary dom. Ocieplony będzie solidnie (20cm styropianu grafitowego 031 na ścianach, 30cm 032 na dachu, 18cm 032 podłoga na gruncie, nowa stolarka okienna). Planuję też WM z rekuperacją. Mam gaz, nawet mam piec kondensacyjny 5-cio letni, a rozważam kable grzejne z powodu taniej instalacji (ok. 7k vs 22k wodna podłogówka), praktycznie zerowych kosztów eksploatacji, chyba większej żywotności i co najważniejsze - możliwości produkcji prądu fotowoltaiką. Ale na razie jestem na etapie OZC...

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał agness8888 Zobacz post
    dzieki
    narazie dom nie jest ocieplony ale bedzie. Slyzalam rozne opinie na temat pomp ciepla jednni zadowoleni inni narzekaja niestety tak jest chyba ze wszystkim.
    Sama myslalam nad kominkiem z plaszczem wodnym i do tego jakies rozwiazanie na lato zeby nie trzebabylo palic w kominku a z drogiej stony przy kominku jak i piecach na ekogroszek itp duzo roboty jest. co do budzetu to chodzi mi nie o sam koszt instalacji ( choc tez jest wazny) tylko bardzie o ekonomicznosc i lawtosc obslugi.
    Nie ma nic bardziej upierdliwego w obsłudze, niż kominek z płaszczem wodnym. Toż to kotłownia w pracy ciągłej w salonie. Podziwiam ludzi, którzy tak ogrzewają swój dom. Do tego jeszcze często potrzebny bufor w PG. Taka instalacja jest dość kosztowna, do tego kominek musi być dobrej jakości i z ładną obudową a jeszcze pozostaje przygotowanie CWU na lato. Poza tym kominek nie powinien być jedynym źródłem ogrzewania domu. To już lepszy chyba ekogroszek, choć drogi w budowie. Kocioł jest drogi, potrzebny komin, skład opału i pokój dla kotła (kotłownia).
    Licząc to wszystko to lepsza będzie pompa ciepła p-w, żadnej obsługi przy niej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony