dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie Prad na budowie

    Witam,
    Tauron wybudowam mi na dzialce skrzynkę pradowa. Wczoraj bylem podpisac umowe i pan ma przyjsc zalozyc licznik pojutrze.
    Czy aby korzystac z pradu na budowie potrzebuję instowac jakas rozdzielnice budowlana czy w tej skrzynce co stoi się podłącza urządzenia?
    Jesli Pan zalozy licznik to bede mogl juz samodzielnie lub za pomocą elektryka podłączyć np gniazdo 3fazowe i 230V czy trzeba znowu prosic zaklad energetyczny o takie podłączenie? Ile to moze kosztowac u elektryka?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    No przecież wszystko zostało zawarte w warunkach technicznych przyłączenia.
    Kolega się obudził dopiero teraz ?
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.392

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Witam,
    Tauron wybudowam mi na dzialce skrzynkę pradowa. Wczoraj bylem podpisac umowe i pan ma przyjsc zalozyc licznik pojutrze.
    Czy aby korzystac z pradu na budowie potrzebuję instowac jakas rozdzielnice budowlana czy w tej skrzynce co stoi się podłącza urządzenia?
    Jesli Pan zalozy licznik to bede mogl juz samodzielnie lub za pomocą elektryka podłączyć np gniazdo 3fazowe i 230V czy trzeba znowu prosic zaklad energetyczny o takie podłączenie? Ile to moze kosztowac u elektryka?
    Pozdrawiam
    Będziesz mógł.

    Musisz wziąć elektryka który zainstaluje Ci Twoją własną rozdzielnicę budowlaną , lub też pierw wybudować stan surowy zamknięty w którym gotowe instalacje elektryczne wewnętrzne przyłączysz do skrzynki i złącza postawionego przez Tauron.

    Problem w tym że w umowie określiłeś prawdopodobnie od kiedy zaczniesz korzystać z energii, więc przestudiuj dokładnie ją i warunki przyłączenia i jeśli tak jest to zacznij działać.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    pan ma przyjsc zalozyc licznik pojutrze.
    Ten pan to chyba bardzo "ludzki pan" będzie. Nie ma instalacji odbiorczej, to i nie ma zgłoszenia.
    Nie ma zgłoszenia, to nie ma licznika.
    Chyba że coś się zmieniło. Może w Tauronie nastąpiła jakaś dobra zmiana i bez zbędnej papierkologii dostarczą energię nawet do nieistniejącej instalacji.
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 01-03-2017 o 11:17

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wother

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    skawina
    Kod pocztowy
    30-348
    Posty
    47

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Pracownik Tauronu który przyjął odemnie dokumenty okazał się totalnie niekompetentny. Otóż odebral on odemnie wszystkie dokumenty wraz z dokumentem zgłoszenia instalacji do odbioru którą wypełniłem przy nim. Powiedział mi również, że zostanie założony licznik w przeciągu tygodnia i później wezmę sobie jakiegoś elektryka , który podłączy mi rozdzielnicę budowlaną na czas budowy. Totalnie mi to nie pasowało dlatego zapytałem tutaj Was, podzwoniłem do Tauronu i okazuje się, że należy wykonać taką skrzynkę zanim zostanie zainstalowany licznik, dlatego poprosiłem o przesunięcie o tydzień tej instalacji licznika zebym miał czas na wykonanie przyłącza budowlanego.
    Moje pytanie zatem brzmi - potrzebuje rozdzielnicę 370V i2x 230V - czy ktoś może mi doradzić jaką kupić i ile może wziąć elektryk za jej podłączeni do skrzynki Tauronu ?

  6. #6

    Domyślnie

    Po pierwsze - wskazane znać standardy, jakie "obowiązują" w Twoim Rejonie Energetycznym.
    Po drugie - wpisać w google "rozdzielnica budowlana". Są gotowce.
    Po trzecie - i tak potrzebny elektryk, który to ogarnie o zgłosi do podłączenia.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.392

    Domyślnie

    Cytat Napisał wother Zobacz post
    Witam ponownie.
    Pracownik Tauronu który przyjął odemnie dokumenty okazał się totalnie niekompetentny. Otóż odebral on odemnie wszystkie dokumenty wraz z dokumentem zgłoszenia instalacji do odbioru którą wypełniłem przy nim. Powiedział mi również, że zostanie założony licznik w przeciągu tygodnia i później wezmę sobie jakiegoś elektryka , który podłączy mi rozdzielnicę budowlaną na czas budowy. Totalnie mi to nie pasowało dlatego zapytałem tutaj Was, podzwoniłem do Tauronu i okazuje się, że należy wykonać taką skrzynkę zanim zostanie zainstalowany licznik, dlatego poprosiłem o przesunięcie o tydzień tej instalacji licznika zebym miał czas na wykonanie przyłącza budowlanego.
    Moje pytanie zatem brzmi - potrzebuje rozdzielnicę 370V i2x 230V - czy ktoś może mi doradzić jaką kupić i ile może wziąć elektryk za jej podłączeni do skrzynki Tauronu ?
    Skontaktuj się z elektrykiem.
    Jeśli on nie załatwi ci jakiejś rozdzielnicy używanej to zakupisz sobie na np:allegro:
    http://allegro.pl/rozdzielnica-skrzy...5.html#thumb/2
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Oczywiście musi dokupić jeszcze aparaty modułowe, z RCD włącznie, odpowiednio "osznurować" i podłączyć kabel zasilający.
    Jakby nie patrzył, i tak potrzebny najważniejszy człowiek na budowie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony