dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem za wysoko okna dachowe czy można przesunąć?

    Witam serdecznie,
    Mam nie mały problem na budowie, ekipa zamontowała mi okna dachowe za wysoko, tzn muszę stać na palcach żeby spojrzeć na zewnątrz, jednym to odpowiada ja jednak wolałbym żeby okna były na wysokości wzroku. Czy można bezpiecznie przenieść okno dachowe niżej? folia dachowa musiałaby być prawdopodobnie nacinana ponieważ już została położona jak i dachówka. Proszę o pomoc

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gwidon1983

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Czarny Potok
    Kod pocztowy
    33-390
    Posty
    74

    Domyślnie

    A wylewki masz juz zrobione na poddaszu? Może po ich wykonaniu bedzie OK?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przepraszam, a czy przypadkiem nie wykonali montażu zgodnie z projektem ?
    Bo jeśli tak to coś architekt miał na myśli pozycjonując okno w tym miejscu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #4

    Domyślnie

    W projekcie jest napisane" montaż okien dachowych według instrukcji producenta"
    Wylewki dopiero będą zrobione natomiast to jakieś 10-12cm z tego co mi kierownik budowy powiedział, biorąc pod uwagę 10-12cm to osadzenie okna od podłoża będzie na ok na wysokości 180cm , przy moim wzoście 175cm jest to raczej kiepskie rozwiązanie, dlatego ponawiam pytanie - czy można jeszcze te okna przenieść niżej? czy membrana jeśli będzie nacinana będzie stanowiła problem?

  5. #5

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacek3007

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-636
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał sienkol007 Zobacz post
    W projekcie jest napisane" montaż okien dachowych według instrukcji producenta"
    Wylewki dopiero będą zrobione natomiast to jakieś 10-12cm z tego co mi kierownik budowy powiedział, biorąc pod uwagę 10-12cm to osadzenie okna od podłoża będzie na ok na wysokości 180cm , przy moim wzoście 175cm jest to raczej kiepskie rozwiązanie, dlatego ponawiam pytanie - czy można jeszcze te okna przenieść niżej? czy membrana jeśli będzie nacinana będzie stanowiła problem?
    Witam,
    jeżeli nie uniemożliwia to konstrukcja więźby to nie jest to problem. Ważna uwaga- aktualnie rozważam ten problem u mnie (8 okien dachowych). W projektach przyjmuje się okna obrotowe. Jeżeli zostaną zmienione na okna obrotowo-uchylne i zamierza się korzystać z obu funkcji, to nie da się optymalnie je zainstalować- dla funkcji obrotowej musza być wyżej, dla uchylnej niżej. Przy obrotowych 170 cm to zdecydowanie za wysoko, wysokość zależy od rozmiarów okna, nachylenia dachu ale nie więcej, niż 145 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony