dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Z tego co tu piszecie to strop w moim domu powinien sie dawno zawalić. Mam 220x39mm co 40cm, rozpiętość ok 9 metrów podparte na podciągu i nic sie nie ugina, sufity nie pękają
    Ostatnio edytowane przez escone ; 15-03-2017 o 18:04

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ale jaka jest rozpiętość do podpory do podpory - podciąg dzieli to na pół. Nic nie piszesz o tym jaki to strop tylko że masz belkę taką.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar escone
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    3city
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Podciąg jest na środku, są również 2 ściany nośne. Deski stropowe mają 4500 długości. Pomiędzy są oczywiście stężenia zabezpieczające przed wyginaniem sie desek. Na konstrukcji stropu jest płyta OSB 22mm łączona na pióro/wpust przyklejona i przybita do desek stropowych. Konstrukcja domu Balonowa czyli ściany parteru sięgają aż po ściane kolankową poddasza.




  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Damy radę w wolnej chwil obliczym bo coś mnie prosta statyka kłamie
    Wszystko zależy od obciążeń .. Charakterystycznie na pierwszy rzut przenosi zadane obciążenie dla stropu.
    cdn. To się nie bierze z powietrza.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Do tej pory myślałem że jesteś projektantem Krokwie pod dachówkę betonową np. 8x18 i rozstaw troszkę większy do tego parcie wiatru a tu pod komódkę 12x22
    Ja mam krokwie 7x17 co 100 cm pod ten dach ze zdjęcia...Ciężka dachówka cementowa....Dom stoi kilkanaście lat, zdjęcia robione po kilku zimach, w tym dwóch z solidnym obciążeniem śniegiem...Liczył kolega konstruktor, któremu długo zaglądałem w oczy...Drewno takie sobie, na pewno nie bez sęków....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07524..JPG
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	384500  

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał escone Zobacz post
    Podciąg jest na środku, są również 2 ściany nośne. Deski stropowe mają 4500 długości. Pomiędzy są oczywiście stężenia zabezpieczające przed wyginaniem sie desek. Na konstrukcji stropu jest płyta OSB 22mm łączona na pióro/wpust przyklejona i przybita do desek stropowych. Konstrukcja domu Balonowa czyli ściany parteru sięgają aż po ściane kolankową poddasza.



    "Na oko" widać, że pianino można na tym stropie postawić.....

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony