dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Betusia troszkę mieszasz, nie można tak sobie porównać podgrzewacza pojemnościowego (bojler) do podgrzewacza przepływowego. Jaką temperaturę masz nastawioną na bojlerze i jaki masz przepływ wody. Funkcjonalność Twojego rozwiązania będzie żadna niestety, chyba że zadowala Cię strumyczek wody o temp. 35 stopni.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Betusia35

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hmm, na bojlerze to jest woda ok. 55 stopni, ale używam zmieszanej z wodą zimną, chyba, że już na tyle się ochłodzi, że wtedy tylko ciepłą, przepływ mam taki normalny, nie mierzyłam jeszcze.
    Ja rozumiem, że czas przepływu jest różny w zależności od wielkości strumienia. Ale nie przyjmuję do wiadomości tego, że przez przepływ 6 metrów (20 sekund) woda ostygnie o 10 stopni?? czy nawet 5. Będzie podgrzana do 40 stopni i zanim dopłynie to będzie już tylko 35?
    Ale jeżeli rzeczywiście tak jest to pozostaje podłączyć do jednego prysznica to w sumie będzie miała do pokonania jakieś 2 max 3 metry z wężem ...

    Może na początek zrobię tak i zobaczę jaki efekt będzie. Póki co, mój fachowiec wyjechał, więc mam jeszcze 2 - 3 tygodnie do namysłu.









    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Betusia troszkę mieszasz, nie można tak sobie porównać podgrzewacza pojemnościowego (bojler) do podgrzewacza przepływowego. Jaką temperaturę masz nastawioną na bojlerze i jaki masz przepływ wody. Funkcjonalność Twojego rozwiązania będzie żadna niestety, chyba że zadowala Cię strumyczek wody o temp. 35 stopni.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Betusia35

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Od niedawna mam zamontowany ten podgrzewacz przepływowy - w ten sposób, aby w zimie, gdy mam ciepłą wodę z boilera omijać podgrzewacz.
    Ma on 6KW.
    Reasumując - efekt zadowalający. Temperatura OK, przepływ mógłby być większy, ale coś za coś. W każdym razie nie żałuję, bo może teraz pomyślałabym o takim ok. 9 KW ....
    Może kiedyś.

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Betusia35

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dlatego ja mam podgrzewacz tylko na ciepłe dni, kiedy nie warto palić w piecu na grzejniki )). Bo zimą to przy okazji się podgrzewa piecem.

    Ale następny, za jakiś czas, jeśli ten mi się zepsuje, zużyje itp. a nie będę miała innych pomysłów to założę chyba taki około 10 KW to wtedy strumień będzie większy. Koszty pewnie też, ale coś za coś.

  5. #25

    Domyślnie

    Obecnie poza sezonem grzewczym nie muszę przepalać w kotle. Przepływka 7KW schowana za prysznicem.Druga mniejszej mocy będzie zamontowana pod umywalką.Opcja droższa ,ale bez problemu na drugim stopniu baterii można brać prysznic i to z podmieszaniem zimnej wody.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony