dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Odbiór techniczny - brak projektu budowlanego??!!

    Cześć.

    Za kilka dni mam mieć odbiór techniczny mieszkania i pan inżynier budowlany który będzie mi sprawdzał mieszkania chciał abym pobrał od dewelopera projekt budowlany ( rzuty instalacji sanitarnych i elektrycznych).

    Otrzymałem projekt który jest inny niż faktyczny stan mieszkania (zamienione pomieszczenia, m.in. kuchnia, lekko ściany zmienione).
    Rzut mieszkania jest dobry.

    Deweloper twierdzi, że nie posiada projektów obecnych instalacji sanitarnych/elektrycznych ale nie wiele się zmieniło. Powiedział też, że jeśli potrzebuję to on takie coś sporządzi...

    Pan od odbioru powiedział, że to musi być (przede wszystkim sanitarna) i nie jest dopuszczalne aby robić mieszkanie bez projektu... Potrzebny jest aktualny projekt mieszkania wraz z instalacjami i podbitką projektanta.

    Mieszkanie jest już odebrane i gotowe do użytkowania (posiada wszystkie zezwolenia). Został po mojej stronie odbiór i akt.
    Mieszkanie jest już w całości zapłacone.

    Dodam, że w szeregu jest jeszcze 10 mieszkań i kilka już jest użytkowanych przez nowych lokatorów.

    Co o tym myślicie?
    Ostatnio edytowane przez jokin2 ; 02-03-2017 o 09:55

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    że jak deweloper nie zrobi ci takiego projektu to zgłosisz go do NB za niezgodność projektu ze stanem faktycznym i odstąpisz od umowy ze względu na niezgodność towaru z umową.

  3. #3

    Domyślnie

    jestem pewien, że 90% developerów ma istotne różnice między projektem a stanem faktycznym

    dlaczego ? kierownik budowy w kieszeni

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    jestem pewien, że 90% developerów ma istotne różnice między projektem a stanem faktycznym

    dlaczego ? kierownik budowy w kieszeni
    A co z inspektorem który odbierał mieszkanie? Jest tam napisane, że projekt jest zgodny ze stane faktycznym...

  5. #5

    Domyślnie

    he he

    a ja jestem steven segal jest napisane

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    do podstawowych obowiązków kierownika budowy, jest np. " przygotowanie dokumentacji powykonawczej obiektu budowlanego ", czy też oświadczenie o zgodności " realizacji " z projektem gdzie jak najbardziej możliwe są zmiany ... wpisywane do dziennika budowy
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    Czyli mam rozumieć, że takie cuda są czymś normalnym?

  8. #8

    Domyślnie

    oczywiście

    dlatego nie kupuje się developerki, tylko buduje samemu nawet jak się gdzieś popełni błąd, to i tak masz 1000x lepiej

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    oczywiście

    dlatego nie kupuje się developerki, tylko buduje samemu nawet jak się gdzieś popełni błąd, to i tak masz 1000x lepiej
    Aha.

    No też chciałbym wybudować się samemu ale w tym miejscu musiałbym za działkę i dom zapłacić też DUŻO LEPIEJ

  10. #10

    Domyślnie

    tak,
    nie martw się bo w #2 poście masz wszystko wytłumaczone

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony